klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Aleš Loprais: 4. v etapě i celkově.

  A. LopraisDesátá etapa  CALAMA – SALTA
  Argentina nás přivítala tentokrát špatným počasím. Hodně pršelo a všude bylo hodně vody a byla to právě voda, co nás přinutila zastavit náš kamion na dvě až tři minuty, poněvadž tlak vody nám odchlípl blatník a část nástavby. Poškozené části kolidovaly s kolem a tak jsme uvolněnou část museli utrhnout. Když jsem se podíval v cíli do výsledků, pochopil jsem, že nás právě toto připravilo o podium v dnešní etapě, ale to k soutěži patří.

  15. 1. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Jak to chodí na Dakaru?

  MacíkZadřené ložisko v zadním diferenciálu zastavilo posádku Martina Macíka mladšího a jeho spolujezdců Miloslava Janáčka a Michala Mrkvy v páté etapě dakarského závodu. Martin přesto zůstává s ostatními závodníky a projede celou trasu, aby získal cenné zkušenosti, které využije v dalších ročnících dakarské rallye. Poté, co posádka s číslem 525 po technické závadě neprojela stanovenou trasu, a pořadatelé rozhodli, že nemůže v soutěži dále pokračovat, na KM Racing i Martina se obrací mnoho fanoušků, kteří klukům vyjadřují nečekanou podporu a zároveň se ptají na spoustu detailů ze života dakarských posádek. Martin ve volné chvilce připravil krátkou reportáž, která popisuje, jak na Dakaru vypadá běžný den a doprovodil ji foto-reportem.

  14. 1. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Aleš Loprais stále drží 4. místo!

  LopraisDnes to byla strašná etapa, kde nás zklamala technika. Od prvního WP nám odešel brzdový válec a chvílemi brzdilo pouze pravé zadní kolo. Zatáčky jsme jezdili vždy smykem, několikrát jsme vyletěli mimo trať a o dalších drobných problémech ani nemluvě. Navíc se nám podařila udělat navigační chyba, která nás stála přibližně 8 minut. Když to celé shrnu, dnešní dojetí do cíle je větší vítězství, než vítězství v etapě. Díky problémům a navigaci se nám tudíž nepovedlo stáhnou rozdíl na celkové 3. místo, tedy to co jsme si plánovali. Věřím, že se mechanikům závady podaří odstranit a zítra pojedeme opět naplno a bez problémů.

  14. 1. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Africa Eco Race: Tomeček celkově třetí!

  TomečekZávěrečnou jedenáctou etapu Africa Eco Race 2015 z Toueily do Saint Louis dokončil PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako třetí kamion těsně za tandemem ruských Kamazů. V konečném hodnocení patří tatře se startovním číslem 400 třetí místo mezi kamiony a šesté místo celkově.

  13. 1. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Auto Slide Oslany 2015 ve fotografii

  Auto-slideJedinečná automobilová show AUTO-slide se uskutečnila již podvanácté, avšak tentokrát poprvé v Motorsport aréně Beckert v Oslanech u Partizánského.
  Auto Slide Oslany 2015 ve fotografii Lenky Sklenákové

  11. 1. 2015 | Rubrika: Fotoreport

 • Vítězná etapa pro Aleše Lopraise!

  Loprais + ManPo nešťastné 6. etapě se Alešovi Lopraisovi podařilo konečně ukázat co umí s novou technikou Man. Posádky kamionů po etapě zůstávají v pouštním bivaku bez spojení s týmem. K dispozici nemají ani mechaniky a musí si tedy vystačit jen s tím co si vezou sebou.

  11. 1. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.