• Český mix vybojoval bronz evropském šampionátu mistrů v Berlíně

Sportovní bowling je v poslední době silnou českou disciplínou. V letošním roce Češi vozí medailová umístění z evropských i světových soutěží. Další skvělý úspěch přidala dvojice Ondřej Prekop a Petra Otec Hanzlovská na evropském šampionátu mistrů v Berlíně. V soutěži smíšených dvojic, která se letos hrála poprvé, vybojoval český mix bronzové medaile. Teprve sedmnáctiletý Ondřej Prekop potvrdil skvělou formu i v turnaji jednotlivců a mezi muži se umístil na pěkném 6. místě.

30. 10. 2023 | Rubrika: Bowling

• Aerobik: Matějovičová získala fantastický zlatý hattrick

Zlato v kategorii dospělých žen vybojovala o víkendu na světovém šampionátu v belgickém Gentu naše Viktorie Prokopová, která tím obhájila titul královny sportovního aerobiku. Vůbec nejúspěšnější závodnicí mistrovství se se třemi zlatými medailemi stala Eva Matějovičová a zahanbit se nenechali ani ostatní čeští závodníci, kteří potvrdili, že jsou špičkami v tomto sportu.

30. 10. 2023 | Rubrika: Další zprávy

• Panattoni Racing Day uzavřel 13. sezonu Carbonia cup

Panattoni Racing Day uzavřel letošní závodní sezónu Hankook Carboniacupu na domácím autodromu v Mostě, kde se jezdci sešli již potřetí a účast byla ohromná.

29. 10. 2023 | Rubrika: Fotoreport

• Windsurfing: Bronz z juniorského mistrovství světa

Kristýna Piňosová z RODOP Junior iQFoil Teamu má další medaili! Tentokrát je to bronz, který naše úspěšná juniorka vybojovala ve španělském Cadizu na mistrovství světa do 19 let olympijské třídy iQFoil. Porazila ji jen vítězka Norka Tuva Oppedal a druhá Němka Sophia Meyer.

28. 10. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Finále mistrovství světa v jachtingu bude v listopadu

Finále mistrovství světa v jachtingu – SSL Gold Cupu – začíná v listopadu na Kanárech. Na ostrově Gran Canaria změří síly 40 zemí světa a mezi nimi bude i český tým, složený z nadšených a odhodlaných většinou amatérských jachtařů, který se do finále kvalifikoval vloni ve Švýcarsku. Uspějí podobně jako čeští baseballisté mezi profesionály?

26. 10. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Česká bowlingová špička hrála o domácí tituly ve dvojicích

Česká bowlingová špička bojovala na Mistrovství republiky dvojic v Olomouci. Na dvoudenním klání se dařilo Lukáši Jelínkovi, který v soutěži mužů vybojoval zlato s oddílovým kolegou Janem Mackem. V soutěži mixů přidal druhý titul ve dvojici s Kateřinou Beštovou. „Vyhrát jak kategorii mužů, tak mixy za jeden víkend je pro mě veliký úspěch. Jsem rád, že jsem s Honzou Mackem potvrdil formu, kterou jsme měli na nedávném MS v Kuvajtu.

24. 10. 2023 | Rubrika: Bowling

• Top ten na mistrovství světa pro Alessii Palanti

Přála si další medaili. I když to tentokrát necinklo, osmé místo na mistrovství světa do 21 let v olympijské třídě ILCA 6 je parádní výsledek. Navíc to v marockém Tangeru nebylo vůbec snadné.

23. 10. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Třeboňský maraton ve fotografiích Pavla Pekárka

Letošní Třeboňský maraton byl opět velkým úspěchem, který přilákal více než dva tisíce běžců z různých koutů Česka i zahraničí. Závod se konal v sobotu 14. října 2023 a nabídl tři trasy: maraton, půlmaraton a desítku. Trať vedla krásnou krajinou CHKO Třeboňsko, lesem, mezi rybníky a loukami.

19. 10. 2023 | Rubrika: Fotoreport

• Velká pardubická objektivem Lenky Sklenákové

Ve sváteční den D, neděli 8. října 2023, se dostihové závodiště v Pardubicích probudilo do deštivého rána. Předpověď však zněla pozitivně a odpoledne jsme se dočkali sluníčka. Než došlo k samotnému vrcholu dne i celého překážkového kalendáře, odběhlo se dalších 6 dostihů. Společně se blíže podíváme na dva z nich.

• Úspěšný závěr sezóny v Zolderu v EURONASCAR

S umístěním na stupních vítězů 2 a 3 v posledním závodě NASCAR Whelen Euro Series v Zolderu dokázal Patrick Schober obsadit vynikající celkové čtvrté místo.

18. 10. 2023 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Češi vybojovali na Mistrovství světa v bowlingu bronzové medaile

Český úspěch se zrodil na bowlingovém Mistrovství světa v Kuvajtu. Tříčlenný tým mužů podal naprosto parádní výkon a vybojoval bronzové medaile. Sportovní bowling je v Česku stále mladým sportem, ale jeho popularita roste. V současnosti čeští bowleři jedou na úspěšné vlně a opět prokázali svoji příslušnost ke světové špičce.

17. 10. 2023 | Rubrika: Bowling

• Tým HYVECO obhájil titul na 27. České námořní rallye

V chorvatské marině Kaštela skončila 27. Česká námořní rallye. Nejstarší česká námořní regata a zároveň republikový šampionát v námořním jachtingu byl stejně jako vloni poznamenán slabým větrem. Titul obhájil brněnský tým HYVECO kapitána Tomáše Hlavsy s Martinem Pospíšilem za kormidlem. Bylo to již jejich sedmé vítězství na České námořní rallye.

16. 10. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Poslední závod sezony 2023 Maxe Karhana v F4 CEZ

Na novém okruhu Balaton Park circuit v Maďarsku sbíral Max další cenné zkušenosti v týmu Jenzer Motorsport při posledním závodě sezony 2023, na úplně novém a nádherném závodním okruhu.

16. 10. 2023 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Osmdesátý závodní den Hankook Carboniacupu 15.10. v Mostě

Třináctá sezóna Hankook Carboniacupu se blíží ke svému poslednímu závodu a organizátoři chystají Grand finálový osmdesátý závodní den v historii této série. Jako garant do posledního letošního klání vstoupila svými finančními prostředky společnost Panattoni a závod ponese tedy její jméno Panattoni Racing Day.

13. 10. 2023 | Rubrika: Kam za sportem?

• Česká námořní rallye – Mistrovství ČR One-Desing 2023 – zahájena

27. ročník České námořní rallye, která je mistrovstvím ČR v námořním jachtingu one-design, začal v neděli 8. října v marině Kaštela poblíž známých chorvatských měst Trogir a Split.

10. 10. 2023 | Rubrika: Voda a jachting