Frenky´s Cup_2024.jpgLS_2kval..jpgPolo_Dubaj_24.jpg

 • Trasa Dakaru 2015 – odklon od maratónského závodění?

  mapaDakar 2015 v kategorii kamionů nabídne kratší měřené úseky než v minulých letech. Znamená to pravděpodobně větší vyrovnanost závodu v nabité konkurenci, větší okamžité nasazení posádek i menší šance k nápravě chyb. Po loňském ročníku, napěchovaném dlouhými pouštními speciálkami je to pro kamionéry určité zklamání…

  31. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Úspěšný vstup do první etapy

  AERPrvní marocká etapa sedmého ročníku Africa Eco Race dokonale prověřila celé startovní pole. PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka dokázal vybojovat druhé místo v kategorii kamionů a páté místo v celkové klasifikaci.

  31. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • PROMET/EXCALIBUR tým se plaví do Maroka

  pristavPROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka dorazil po 1100 km dlouhém přejezdu z francouzského Saint-Cyprien, kde včera proběhly technické a administrativní přehlídky, do španělského přístavu Motril. Přes noc se celé závodní pole přeplaví do Maroka, odkud v úterý 30.12.2014 odstartuje sedmý ročník Africa Eco Race.

  30. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Čech Macík Jr. bude na Dakaru nejmladším pilotem kamionu

  KMRMartin Macík Jr. se ještě 30. prosince projede ve svém tréninkovém kamionu, na Silvestra nastoupí do letadla směr Buenos Aires, aby se letos opět vydal na závod Rallye Dakar. Martin je profesionálním pilotem závodního kamionu Liaz, týmu KM Racing. Dakaru se jako navigátor účastnil už v předchozích dvou ročnících, loni jeho posádka získala 13. místo. Ve svých 25 letech bude nejen nejmladším pilotem Dakaru ve startovním poli kamionů, ale současně se stane nejmladším pilotem české historie závodu.  

  30. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Přejímky bez ztráty květinky aneb jsme v závodě

  AERKonvoj PROMET/EXCALIBUR týmu sestávající z jednoho ostrého závodního kamionu značky Tatra, nezbytné asistence a dvou šestikolových speciálů balai (koště), dorazil v sobotu večer do francouzského Saint-Cyprien, kde v neděli proběhly technické a administrativní přejímky na již sedmý ročník Africa Eco Race. Někdy obávané přejímky představují tradiční proceduru, kterou je třeba nejen absolvovat, ale především úspěšně završit. Stoprocentní TATRA i její posádka absolvovala všechny kontroly bez ztráty květinky a tak se 30.12.2014 postaví na start první marocké etapy.

  29. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Odjezd na AER 2015

  AER-odjezd3Na druhý svátek vánoční, tak jako každým rokem, se členové týmu Tomáše Tomečka rozloučili se svými rodinami a vyrazili vstříc dobrodružství na černém kontinentu. Zamávat na cestu jim přišli přátelé a fanoušci, kteří se od 14. hodiny scházeli před sídlem společnosti Skarab v Příboře. Konvoj vozidel zn. Tatra dorazil po půl třetí. Po nezbytném fotografování a přijetí desítek přání šťastné cesty a co nejlepšího umístění se ozvalo poslední zatroubení a po 15. hodině konvoj stoprocentních tatrovek vyrazil směr hlavní město Praha. Tam přistoupil Ladislav Lála, který vystřídal na postu navigátora dlouholetého Tomečkova spolujezdce Vojtěcha Morávka. Z Prahy pokračoval tým do Francie, odkud budeme netrpělivě očekávat další zprávy.

  27. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Ondřej Ježek bude jedničkou týmu TripleM by Barni Racing Ducati

  O. JežekČeský motocyklový závodník Ondřej Ježek bude v následující sezoně jezdit v nově vzniklém týmu TripleM by Barni Racing v šampionátu Superstock 1000. V této kategorii to pro něj bude již šestá sezona a jako týmová jednička by rád na Ducati navázal na titul svého dnes již bývalého kolegy Leandra Mercada.

  17. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - motocykly

 • Engeho vítězná tečka za letošní sezónou

  EngeLiberecký závodník Tomáš Enge začal letošní sezónu březnovým vítězstvím v Americe a po čtyřiadvaceti závodních víkendech se loučí s letošní sezónou opět triumfálně. V thajském šampionátu vozů GT3 získal v Bangsaen dvojité vítězství.
  „Tento víkend vyšlo vše perfektně! Vyjel jsem si pole position a vyhrál jak první, tak druhou závodní jízdu. Opět jsme ukázali, že naše Camaro GT3 patří mezi top auta své kategorie. V thajském šampionátu jsme po zisku titulu mezi týmy potvrdili také první a druhé místo mezi jednotlivci a v Bangsaen zakončili sezónu snů,“rozplýval se Tomáš Enge, který obsadil v konečném zúčtování druhou pozici za kolegou a šéfem týmu v jedné osobě Chonsawatem Asavahamem.

  17. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Sdruženáři měli vydařený vstup do Světového poháru

  PortykČeští reprezentanti v severské kombinaci mají za sebou vydařený vstup do nového ročníku Světového poháru. V úvodních třech individuálních závodech v náročných klimatických podmínkách ve Skandinávii se blýskl především Miroslav Dvořák hned v premiéře ve finské Ruce třetím místem a mezi sdruženářskou špičku se prosadil také 15. a 10. místem v následujících dvou měřeních sil v Lillehammeru. Dvakrát bodoval i druhý český zástupce, osmnáctiletý Tomáš Portyk.

  12. 12. 2014 | Rubrika: Zimní sporty

 • Tým PROMET/EXCALIBUR obhajuje vítězství v závodě Africa Race

  TTJiž popáté v řadě se tým PROMET/EXCALIBUR Tomáše Tomečka zúčastní Africa Eco Race, jednoho z nejtěžších motoristických závodů na světě. Tentokrát na africký kontinent míří s jasným cílem obhájit loňské vítězství. Začátek maratonské soutěže naplánovali organizátoři na předposlední prosincový den. První etapy se odehrají v náročných horských terénech Maroka. Následovat bude kamenitá poušť Západní Sahary a písčité duny Mauretánie. Vyhlášení vítězů proběhne v duchu tradice po dojezdu poslední etapy 11. ledna u Růžového jezera v Senegalu.

  12. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Silvestrovský běh do schodů

  sivestrovský běh

  Tradiční Silvestrovský běh do schodů v Bílovicích nad Svitavou

  12. 12. 2014 | Rubrika: Běžecké závody

 • Vabrouška v milionovém závodě stínoval pštros

  VabroušekŠtědře dotovaný závod Challenge Bahrajn, kde si ti nejlepší triatlonisté rozdělili více než 10 milionů korun, má za sebou úspěšnou premiéru. U té nechyběli ani dva čeští zástupci. Železný muž Petr Vabroušek obsadil mezi profesionály 25. místo. Perličkou je, že zhruba půl kilometru při něm běžel pštros. Radka Vodičková byla před závodem na klinice, kde jí z kolene vytáhli tři injekce žlutokrvavé tekutiny. I proto raději po cyklistické části odstoupila.

  9. 12. 2014 | Rubrika: Triatlon

 • Spirit Cheer Cup 2014

  Spirit 2014Vrcholem letošní sezóny v soutěžích cheerleadingu byl SPIRIT CHEER CUP 2014, jeden z dílů prestižní Evropské Cheerleadingové Ligy (ECL). Letošní téma bylo Space Word - kosmické lodě, mimozemšťané a vzdálené světy.
  Do Plzně se sjely soubory z celé ČR, ale byli zde i zahraniční hosté. Nejdelší cestu vážili cheerlaeders z ruského Permu. Na podiu plzeňské sportovní haly se celý den střídaly soubory všech věkových kategorií od mile nejistých mini peewees po skvělé tanečníky a akrobatické sestavy dospělých. 

  Prohlédňete si fotogalerie >>

  7. 12. 2014 | Rubrika: Fotoreport

 • Triatlonovou špičku čeká boj o pohádkové peníze

  na startu10 milionů na prémiích, cíl závodu na okruhu formule 1 a sportovci jako celebrity. To je Challenge Bahrajn, novinka mezi triatlonovými závody. Právě do tohoto královského státu zamířily největší hvězdy krátkého, středního i dlouhého triatlonu, aby se v sobotu 6. prosince na jedinečném místě utkaly o vavříny i pohádkové peníze. Na startu budou i dvě česká želízka. Olympionička Radka Vodičková a ostřílený ironman Petr Vabroušek.

  5. 12. 2014 | Rubrika: Triatlon

 • Engeho show si na Strahově užívalo tisíce diváků

  EngeOkruhový jezdec Tomáš Enge se podruhé v letošním roce představil českým fanouškům, a to netradičně za volantem soutěžního vozu. Liberecký závodník provětral v Praze Audi Sport Quattro zaniklých monster skupiny B osmdesátých let a bavil nejen sebe, ale také fanoušky rallysportu.
  Původní plán Tomáše Engeho však byl, že se na tradičním Pražském rallysprintu objeví s vozem Škoda Octavia WRC. Nakonec bylo ale vše jinak. „Nedávno jsem si koupil sérii DVD s mistrovstvím světa v rallye od ročníku 1983 a uchvátili mě vozy Audi, a to nejen zvukově, ale také divokými průjezdy. Od té doby byl můj sen se s takovým vozem někdy v budoucnu svézt,“ uvedl Enge.

  4. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting