• Tým Scuderia Praha obhajuje vítězství v závodě 24H Portimao

Třetí rok po sobě hostí portugalský okruh Autodromo International do Algrave jeden z podniků Hakook 24H holandského promotera agentury Creventic. Závod v Portugalsku je první ze dvou evropských vytrvalostních závodů na 24 hodin, které se letos započítavají do 24H Series Europe i 24H Series Continents. Na startu závodu Hanook 24H Portimao se postaví, letos dosud neporažený, český tým Bohemia Energy Scuderia Praha s vozem Ferrari 488 GT.

5. 7. 2019 | Rubrika: Kam za sportem?

• NASCAR přilákal na mosteckou premiéru tisíce fanoušků

Premiera evropské série americké kultovní americké motoristické sportovní události NASCAR přilákala na mostecký závodní okruh desetitisíce fanoušků. Souboje pětilitrových osmiválcových speciálů vyvrcholily v sobotu a v neděli závodem o body do průběžného pořadí letošní sezony.

4. 7. 2019 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Slovakia Ring 2019: Do třetice všeho dobrého?

Jako na houpačce se musí cítit po skončení úvodních dvou podniků ME tahačů v Misanu a na Hungaroringu tým Buggyra Racing, který v případě Adama Lacka vsadil na revoluční speciál VK50. Po senzačním vítězství v Misanu totiž přišlo maďarské vystřízlivění. Již o víkendu je na řadě závod na Slovensku.

4. 7. 2019 | Rubrika: Kam za sportem?

• Drexler Cup při Nascar: Češi na stupních vítězů

Po týdenní přestávce se do dění vrátila série Drexler Automotive Formel Cup, alias AFR Pokal, již dříve působící v ČR pod názvy Austria F3 Cup, či Remus cup. Minulý týden na autodromu Enza a Dina Ferrariových kraloval Švýcar Sandro Zeller, který dvakrát zvítězil. Víkend Nascar Euroseries v Mostě tedy sliboval již před začátkem pestré startovní pole formulí, i jezdců. Nechyběli ani Češi Tom Beckhäuser s Dallarou 308 Franze Woesse, Vašek Šafář s formulí FR Renault 2,0 ze stáje Lutopol a další formuli FR Renault měl pro závod nasazenou další domácí pilot Tomáš Chabr.

• Blátivou 24hodinovku v Dobřanech ovládla bugina Quadservis Špak

Dvacátý druhý ročník 24hours Offroad maraton   v Dobřanech se odjel o víkendu 22. a 23. června. Absolutní prvenství poprvé vybojovala bugina týmu Quadservis Špak – Solitera Racing. Na šestikilometrové trati zvládla 124 kol, tedy celkem 744 kilometrů. Stříbro urval Aroma Gold racing se 117 okruhy, taktéž s buginou. Třetí absolutně byl KB System offroad team, který se speciálem nad dva litry vyhrál už podeváté! Do dvou litrů nejvíce slavil Indruch Offroad team a mezi Amatéry West Bohemia racing. Jednomu z nejtěžších terénních závodů v Evropě předcházely dvouhodinovky motorek a čtyřkolek, ve kterých zvítězili v jedné stopě Martin Prokeš (TJ Sokol Krásné Pole) a ve dvou Martin Miřejovský (KRTZ Motorsport).

3. 7. 2019 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally