Hungaroring je okruh se středně rychlými a pomalými zatáčkami, což má za následek protáčení pneumatik při akceleraci, stejně jako jejich zablokování při brzdění. To je pak příčinou vyšších teplot běhounu pneumatiky.

 

Zatáčky č. 6 až 11

Po výjezdu z šikany auto řadí až na šestý rychlostní stupeň a dosahuje rychlosti 170 km/h, než najede do sekce rychle po sobě jdoucích zatáček. Jezdci musí držet závodní stopu a nevyjíždět z pogumované části dráhy za účelem zajištění maximální přilnavosti. Klíčovou je stabilita přední části auta a v tom hrají přední pneumatiky rozhodující úlohu.

 

Zatáčka č. 14

Jezdci brzdí co možná nejpozději a je na levé přední pneumatice, aby dokázala udržet kombinaci příčného a podélného přetížení, které zatěžuje konstrukci pneumatiky velkými objemy energie.

 

180-stupňový profil zatáčky v kombinaci se stoupáním vyžaduje velký úhel zatáčení po delší dobu, což podrobí testu zejména vnější část běhounu pneumatiky, která je v tento moment extrémně zahřívána.

 

Hrboly, vysoké teploty a kluzký povrch. Pirelli přiveze měkkou a střední kombinaci pneumatik, čímž bude zajištěna potřebná přilnavost a bezpečnost při vypořádávání se s nároky okruhu Hungaroring.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.