Motorsport - Offroad a rally

 • Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění

  Pilot kamionu Martin Macík z týmu Big Shock! Racing sezval své kolegy z Rallye Dakar a fanoušky motorsportu na akce Posedlí Dakarem Open Air do Sedlčan (2. 7.) a Přerova (30. 7.). Na letním dakarském soustředění se sejde silná sestava dálkových jezdců. Svou účast přislíbil navigátor František Tomášek, piloti Martin Šoltys a Martin Kolomý, motocyklista David Pabiška nebo čtyřkolkář Zdeněk Tůma. Automobilovou sekci zastoupí tým Martina Prokopa. V Přerově nebude chybět ani Tomáš Tomeček. Fanoušci se mohou těšit také na osobní setkání se zkušenými dakarskými legendami – Josefem Kalinou, Ladislavem Fajtlem nebo Jaroslavem Joklíkem. Návštěvníci akce na vlastní oči uvidí, jak piloti v ostrém tempu proženou své závodní stroje Sedlčanskou kotlinou nebo Přerovskou roklí, užijí si atmosféru v bivaku, dostanou možnost osobně si s jezdci i členy jejich posádek popovídat a vyzkoušet spoustu dalších aktivit.

 • Matschenberg offroad aréna hostila další autokrosovou republiku

  Trať v německé Matschenbergu bude letos hostit nejen naše mistrovství, ale také závody ME, tedy tradiční závody v Cunnewalde, kde se autokros jezdí pravidelně od roku 1979. Autokrosová trať je dosti obtížná, neboť má jen levé zatáčky a spoustu jezdců se s ní jelo seznámit vůbec poprvé v kariéře. Nyní se odjely dva závody za sebou, teď si od autokrosu na chvíli zase odpočineme.

 • Humpolecká autokrosová podívaná otevřela ročník 2022

  FIA CEZ v autokrosu a Mascom Cup otevřely sezónu rychlých buggy a cesťáků v Humpolci, tedy tam, kde se také konalo setkání mistrů.

 • Qatar International Baja - Buggyra mise splněna

  Po úvodní zastávce v Jordánsku se prestižní FIA Middle East Cup přesunul do Kataru. Přestože tentokrát Aliyyah a Yasmeen Kolocovy nedosáhly na stupně vítězů, prvně jmenovaná vede jak v kategorii T3, tak napříč kategoriemi, zatímco Yasmeen se posunula na třetí místo v kategorii T3, stejné místo ji patří i v celkovém hodnocení.
  „Přijeli jsme do neznáma, až v dějišti závodu jsme konstatovali, že holky pojedou v konkurenci hvězd jako Nasser Al Attiyah, Dani Sordo, Yazeed Al – Rajhi či Kris Meeke. Pokud pomineme události z druhého dne, jsem s výsledky, ale hlavně s předvedenými výkony spokojený,“ dodal po předčasně ukončeném podniku stájový boss Martin Koloc. 

 • Aliyyah bude bojovat o hattrick, Yasmeen touží po podiu

  Po úspěšném představení na Baja Jordan, se obě dvojčata Kolocovy představí ve dnech 24. – 26. března na Qatar International Baja. Závod bude součástí Světového poháru FIM Bajas a FIA Middle East Cup.

 • Macíkův kamion na Abu Dhabi Desert Challenge do cíle nedojede

  V seriálu WRRC se na další letošní start v Abu Dhabi Desert Challenge, postavil i Big Shock! Racing Team s osvědčenou posádkou vedenou pilotem Martinem Macíkem.

 • ALIYYAH KOLOC  ZVLÁDLA I DRUHÝ POUŠTNÍ START!

  Po prosincovém úspěchu na Hail Rally International se sestry Kolocovy předvedly v nejlepším světle rovněž na Baja Jordan. Aliyyah s navigátorem Sebastienem Delaunayem uspěla ve FIA Middle East Cup, když obsadila druhé místo v kategorii T3 se ztrátou pouhých devatenácti minut na vítězného Saleha Al Saifa. Napříč kategoriemi pak její výkon stačil na páté místo. Yasmeen Koloc navigovaná Stéphanem Duplem skončila po strastiplném a nakonec úspěšném souboji s technikou a počasím čtvrtá, v kategorii T3 pak brala pomyslný bronz.

 • Martin Macík si z besed odskočí zazávodit do Abu Dhabi

  Přípravy týmu Big Shock! Racing na závod Abu Dhabi Desert Challenge, který je po Rallye Dakar druhým podnikem světového poháru World Rally-Raid Championship, jsou v plném proudu. Část závodních kamionů se po skončení Dakaru ze Saudské Arábie přesunula do Dubaje. A na místo brzy přiletí také sedlčanští mechanici, aby speciály před startem dostali do perfektní kondice. V plánu jsou i první testy. V ČR se mezitím spouští výroba a vývoj nových závodních strojů. A fanoušci po celé ČR si na talkshow Posedlí Dakarem s pilotem Martinem Macíkem a navigátorem Františkem užívají historky z letošního ročníku nejnáročnějšího motoristického závodu světa.

 • NA ALIYYAH A YASMEEN KOLOCOVY ČEKÁ DALŠÍ POUŠTNÍ VÝZVA

  Ve dnech 17. – 19. února se zůčastní sestry Kolocovy závodu Jordan Baja 2022. „Jedná se o pokračování přípravy na Rally Dakar 2023, z čehož vychází i volba šampionátu v oblasti Středního východu. Kromě toho nám vzhledem k naší základně v Dubaji místo konání šampionátu vyhovuje i z logistického hlediska, a co je nejdůležitější, všechny jednotlivé závody se odehrají ve více méně dakarském prostředí. Terény v Jordánsku prověří i kvality prototypů Can - Am,“ vysvětlil šéf komunikace týmu Buggyra ZM Racing Jan Kalivoda.

 • JOSEF MACHÁČEK: ÚSPĚŠNÁ MISE SKONČENA, NA OBZORU NOVÉ VÝZVY!

  Do předposlední etapy Rally Dakar 2022 nastupoval obhájce vítězství Josef Macháček jako průběžně sedmý jezdec celkového pořadí kategorie lehkých prototypů. Etapa se ukázala být dle předpokladů jako vůbec nejtěžší. „Najednou jsme se dozvěděli, že Machus visí někde v poušti. Kluci toho měli plné zuby, nicméně nikoho nenapadlo, že by poslední etapu v barvách Buggyry nedokončil. Když jsme ho viděli v pátek v cíli, měli jsme strašnou radost,“ konstatoval šéfkonstruktér týmu David Vršecký, další stěžejní postava tříleté úspěšné anabáze.

 • Tomeček by rád letos jel na Dakar i do Dakaru

  Tomáš Tomeček se dakarskému závodění věnuje od roku 1995. Letos si naplánoval, že během jednoho roku pojede na Dakar i do Dakaru. V lednu úspěšně zvládl první štaci, Dakar Rally v Saúdské Arábii. Pokračovat měl v březnu na Africa Eco Race, což je závod, který startuje v Evropě a končí u Růžového jezera v senegalském Dakaru. Tedy vede ve stopách a v duchu původních afrických Dakarů, jak je vymyslel a pořádal Thierry Sabine.

 • Martin Macík už má plány na příští Dakar

  Tým Big Shock! Racing během letošní extrémně náročné Rallye Dakar vybojoval dvě pódiová umístění. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda, získali 2. a 3. etapové místo. V celkovém pořadí sedlčanským závodníkům patří 7. pozice a současně vedou klasifikaci kategorie T5 v rámci světového poháru World Rally-Raid Championship. Týmu se osvědčilo vyslat na trať dva kamiony, i když se tentokrát posádce Martina Šoltyse závod nepodařilo dokončit. A do cíle Dakaru zdárně dojely i závodní speciály spřátelených týmů Italtrans Racing a Project 2030, navržené a sestrojené na základě 20letých dakarských zkušeností Martina Macíka staršího v rámci jeho projektu MM Technology. Už v tuto chvíli má tým jasno, jak bude vypadat letošní sezóna a co je třeba stihnout do příštího Dakaru.       

 • Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

  Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v barvách Instaforex Loprais Praga Teamu dokončili Rally Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů. Ze souboje o nejvyšší příčky je vyřadily v závěrečné čtvrtině soutěže technické problémy.
  Po opravě řízení, které ve středu nevydrželo dopad po skoku z nevelké duny, zvládla posádka Aleše Lopraise závěrečné dva dny dakarské rally bez zásadnějších obtíží, ale s ohledem na značnou penalizaci za nedokončenou etapu také bez naděje na dobré umístění.

 • Martin Macík uzavřel Dakar skvělým 2. místem v poslední etapě

  Posádka závodního kamionu Iveco "Karel" Martina Macíka jr. s Františkem Tomáškem a Davidem Švandou zúročila tvrdou dřinu na trati závodu i v dílnách při přípravě a údržbě techniky skvělým umístěním v TOP10.  Přestože v první polovině soutěže nešlo vše zcela podle plánu a posádka průběžně spadla z první desítky, projevil se po dni volna pravý bojový duch a Martin Macík s posádkou v dalších etapách do cíle přímo letěli. V 9. etapě dojeli na 3. místě jen o 3 sec. za Sotnikovem s Kamazem, v 10. etapě skončili na 6. místě, v 11. etapě nestačili rychlostí jen na tovární Kamazy a dojeli čtvrtí. V poslední 12. etapě pak byli 2. nejrychlejší! 

 • Martin Macík opět zlepšil - celkově již je 8.

  Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu Big Shock! Racing po úspěchu v 9. etapě – 3. etapovém místě – na trať 10. rychlostní zkoušky vyjeli opět dobře připraveni. A jejich kamion pojmenovaný Karel znova jistě směřoval k cíli, kde posádka přistála na cenném 6. místě se ztrátou pouhých 3 minut a 46 sekund na nejrychlejšího z Kamazů. V celkovém pořadí si dnes závodníci polepšili – jsou 8.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.