Motorsport - Offroad a rally

 • Oldtimer Express je v cíli

  Velká cesta více než dvacítky veteránů, která odstartovala ve středu 17. května od Národního technického muzea v Praze, dorazila do cíle v Istanbulu v sobotu odpoledne. Auta se stářím nad třicet let mají za sebou trasu delší více než 2 200 km.

 • Oldtimer Express míří do Istanbulu

  Ve středu 17. května ráno odstartovala od Národního technického muzea v Praze jízda Oldtimer Express, která si klade za cíl projet trasu z Prahy přes Balkánský poloostrov a zakončit ji v Istanbulu. Čtyřdenní cestu přes Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko absolvují vozy s věkem nad 30 let. Denně budou překonávat více než 500 km. Trasa závodu je pouze doporučená s kontrolními průjezdními body, ale posádky mohou zvolit i vlastní cestu.

 • Zlatý volant za rok 2022 si odnáší Staněk a Macík

  Na slavnostním galavečeru ankety Zlatý volant převzali ocenění nejlepší současní čeští závodníci. Prestižní cenu v kategorii automobilů získal pilot Formule 2 Roman Staněk a dakarský jezdec Martin Macík. Kategorii motocyklů ovládl jezdec Moto2 Filip Salač a další úspěšný účastník dakarské rally, Martin Michek. Cenu Elišky Junkové získala Gabriela Jílková a talentem roku byl zvolen Roman Staněk.

 • Humpolec a Nová Paka otevřely sezónu autokrosu

  Úvodními dvěma podniky v Humpolci a v Nové Pace začalo MČR 2023 v autokrosu.

 • Tomáš Enge ukázal na Šumavě možnosti nové Toyoty GR Yaris

  Sourozenecká dvojice Tomáš Enge/Lucie Engová zanechala na právě skončené Rallye Šumava Klatovy silný dojem, přestože do cíle nedorazila. Co se přihodilo?

 • Monza otevřela sezónu monopostů Maxx Formula

  Rychlý závodní okruh v italské Monze odstartoval sérii Maxx Formula, která letos zavítá do Mostu, ale také na Slovakiaring.

 • BUGGYRU ČEKÁ NÁVRAT DO ZRÁDNÉ POUŠTĚ EMPTY QUARTER

  Buggyra ZM Racing s pilotkou Aliyyah Koloc se vrací ve speciálu Can-Am DV21 do terénu. V neděli 26. února ve Spojených arabských emirátech začíná prologem Abu Dhabi Desert Challenge, kterou o pět dní později zakončí slavnostní příjezd na pódium.

 • Africa Eco Race je odložená

  Tomáš Tomeček v posledních třech letech jezdí oba závody, Africa Eco Race a Dakar Rallye . V říjnu 2022 zvítězil mezi kamiony na 14. ročníku Africa Eco Race, letos v lednu zvládl absolvovat Dakar jako rychlá asistence South Racingu a přihlášen je i na další Africa Eco Race. Ten se měl konat v březnu. Jenže, pořadatel jej odložil na leden 2024. Důvodem jsou nestálé klimatické podmínky v Africe, které mohou ohrozit průběh závodu a bezpečí účastníků.

 • Převrácené kamiony a 100% TATRA na Dakaru

  Tomáš Tomeček je dakarská legenda. Nejen česká, ale celosvětová. Na Dakaru závodí od roku 1995. S Tatrou poznal Afriku, Jižní Ameriku i Saúdskou Arábii. Vídáme ho i na dalších pouštních závodech. Když náhodou nezávodí, řídí sběrnou Tatru v úpravě balai nebo svou závodní Tatru přestrojenou za rychlou asistenci. A zachraňuje soutěžící v problémech. Takový Dakar, jako byl ten letošní, ale za svou téměř třicetiletou kariéru nepamatuje.

 • Macíkovi si z Dakaru přivezli beduína a další plány

  Tým MM Technology už se vrátil z Dakaru domů, beduín se zabydlel v Sedlčanech. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ho vybojovali za 2. místo v kategorii kamionů. Pro všechny členy týmu je odměnou za léta dřiny, snažení a víry, že je možné, aby si sami postavili závodní kamion a uspěli s ním na Dakaru. Je potvrzením, že cesta, kterou se před 20 lety vydal Martin Macík starší nebyla tak bláznivá, jak se v počátku mohlo zdát. Úspěch na letošním Dakaru pomůže závodníkům, konstruktérům, mechanikům a dalším, kteří s týmem spolupracují, pokračovat ve své vášni a dělat práci, která je baví, a ve které dnes už patří mezi nejlepší na světě. Teď je chvíli čas na odpočinek, rodinu a klid. Ale dalších plánů je spousta…               

 • Fantastické šesté místo pro Martina Prokopa a Viktora Chytku!

  Posledních měřených 136 kilometrů ve čtrnácté etapě letošního Dakaru nezměnilo nic na faktu, že Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Orlen Benzina Teamu dokončili tuto extrémně náročnou soutěž na fantastickém šestém místě v celkovém pořadí mezi automobily!

 • Legenda Josef Macháček dokončil svůj 20 Dakar

  45. ročník Rally Dakar je na konci. Jaroslav Valtr dnes v závěrečné etapě sahal po svém premiérovém triumfu, ale penalizace ho nakonec posunula na třetí pozici. V první desítce etapového pořadí se tentokrát umístily všechny tři Tatry týmu Tatra Buggyra ZM Racing. Josef Macháček svůj dvacátý Dakar dokončil.

 • Martin Macík vybojoval celkové 2. místo na Dakaru 2023

  Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu MM Technology na Dakaru 2023 vybojovali skvělé 2. místo, když do cíle poslední etapy dojeli na 6. pozici. Sehraná posádka v nerozbitném kamionu Čendovi, sestrojeném týmovými mechaniky a konstruktéry pod vedením Martina Macíka staršího, šéfa MM Technology, slaví úspěch, ke kterému směřovala 11 let a stojí za ním spousta práce.

 • Martin Prokop je již šestý a Martin Macík je třetí

  Maratonskou etapu s 275 kilometrů dlouhým měřeným úsekem měli ve čtvrtek před sebou Martin Prokop a Viktor Chytka z Orlen Benzina Teamu. Díky skvělému výkonu v dunách, kam se těšili z náhorních planin kolem Hailu, se dokázali posunout na šesté místo celkové klasifikace. 

 • Smutek na Dakaru a jedna z nejkratších etap

  Středa a celá 10. etapa byla poznamenána nešťastnou událostí, ke které v úterý došlo na trati, kdy kamion Aleše Lopraise srazil italkého fanouška, který později zemřel. Upřímnou soustrast rodině a blízkým italského fanouška. Aleš Loprais se dostal do situace, kterou podle dostupných informací nemohl nijak ovlivnit.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.