Motorsport - Offroad a rally

 • Clio Cup na Red Bull Ringu se nesl ve znamení polské vlajky

  David Dziwok, jezdec týmu Carpek Racing, dominoval druhému závodnímu víkendu letošní sezony Clio Cupu. Mladý závodník z Polska vyhrál oba sprinty a vyhoupl se na druhé místo průběžného bodového hodnocení hned za svého týmového kolegu Tomáše Pekaře. 

 • Oldtimer Express dorazil do Atén

  Vytrvalostní jízda českých veteránů Oldtimer Express, která slavnostně odstartovala v sobotu 4. května od Národního technického muzea v Praze, úspěšně zakončila svou cestu před antickým stadionem Panathinaikos v centru Atén. Po pěti náročných etapách a 2 500 kilometrech dorazily veterány do cíle na Den vítězství 8. května.

 • Oldtimer Express: Vytrvalostní jízda veteránů vyrazila z Prahy

  V sobotu ráno 4. května slavnostně odstartovala od Národního technického muzea v Praze vytrvalostní jízda více než čtyřiceti českých veteránů. Na start přišli účastníky podpořit nejen fanoušci, ale hvězdy světového motorsportu. 

 • AL-ATTIYAH vítězem Abu Dhabi DESERT CHALLENGE

  Al-Attiyah získal další titul Abu Dhabi Desert Challenge a poskočil v pořadí World Rally-Raid Championship. Nasser Al-Attiyah dokázal, že důslednost vítězí a zajistil si své čtvrté vítězství v Abu Dhabi Desert Challenge (ADDC). 

 • Zahájení sezóny Truck trialu se blíží

  26. sezóna otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu zná již kompletní kalendář soutěžních víkendů. V roce 2024 se fanoušci tohoto adrenalinového klání řidičů upravených nákladních vozů mohou těšit do oblíbených lokalit. 

 • Abu Dhabi Desert Challenge před startem

  Jen několik týdnů po nejnáročnější pouštní rallye se světová esa dálkových soutěží postaví na start jedné z nejstarších a nejprestižnějších mezinárodních cross-country rallye Abu Dhabi Desert Challenge. 

 • Buggyra nezahálí, po Dakaru se ukázala na Saudi Baja

  Po úspěšném Dakaru se Aliyyah Koloc za volantem Red-Lined Revo T1+ představila v prvním závodě Světového a Blízkovýchodního poháru FIA Saudi Baja. V třídenní bitvě vybojovala pátou pozici ve třídě a celkově se umístila na 7. místě.

 • Dakarskou cestu za zlatem provázely vrcholy i pády

  Po 23 letech na stupínek nejvyšší vystoupila opět česká posádka. Tým MM Technology má za sebou hlavně týmovou práci, a to nejen Martina Macíka Jr., Františka Tomáška a Davida Švandy v kabině. Cesta za zlatým beduínem byla pro celý tým charakterizovaná nejen předními umístěními a skvěle připraveným a servisovaným kamionem, ale také prachem, těžkou dřinou a náročnou orientacív terénu, který letos závodníky nešetřil.

 • Historický úspěch českých jezdců na Dakaru 2024

  Dakar 2024 je v cíli. Martin Macík Jr., František Tomášek a David Švanda se v poslední etapě nenechali zaskočit a potvrdili první pozici v kategorii kamionů. Po 23 letech tak zlato z Dakaru putuje do České republiky. Dakarské stříbro v kategorii kamionů rovněž putuje do Česka zásluhou Aleše Lopraise, Jaroslava Valtra jr. A Jiřího Štrosse.

 • Martin Prokop před poslední etapou na celkovém 5. místě!

  Posádka Orlen Jipocar Teamu dokončila předposlední etapu na 11. místě se ztrátou 23 a půl minutý na vítěze. V celkovém pořadí však Martin Prokop s Viktorem Chytkou postoupili na celkové 5. místo.

 • Loprais se po extrémně náročné etapě vrací na druhou příčku

  Posádce Aleše Lopraise s Pragou v barvách Instaforex Loprais Praga Teamu stačil na Rally Dakar 2024 jediný den, aby se v průběžném hodnocení kamionů vrátila na druhé místo. V souboji s Nizozemcem van den Brinkem získala v deváté etapě několik drahocenných minut.

 • Macík s posádkou stále drží celkové první místo

  Ani v deváté etapě nedošlo na vedoucí pozici v celkovém pořadí ke změně. Martin Macík Jr., František Tomášek a David Švanda si v deváté etapě vyjeli druhé místo a zůstávají stále ve vedení kategorie kamionů.

 • Tatra jela krásně a Tomeček obhájil triumf

  Kdo někdy závodil, dobře ví, že nejtěžší to bývá v cílové rovince. Pořadatelé Africa Eco Race letos v posledních etapách přidali kilometry, ale zasáhla vyšší moc a nakonec to tak náročné zase nebylo. Tomáš Tomeček závěr zvládl bez zaváhání. Obhájil vítězství mezi kamiony a připsal si cenné čtvrté místo mezi všemi auty a buginami. 

 • Martin Prokop se nevzdává a drží 7. místo v průběžném pořadí

  Oblast Ha’il dostála své pověsti a v osmé etapě letošního Dakaru přichystala závodníkům nejedno překvapení. Martin Prokop s Viktorem Chytkou zvládli etapu na 14. místě se ztrátou necelých 16 minut na vítěze etapy Mattiase Ekströma z týmu Audi Sport. V celkovém pořadí zůstává posádka Orlen Jipocar teamu na 7 místě.

 • Tomeček zvyšuje tempo a útočí na na podium v absolutním pořadí

  Až ve druhém týdnu Africa Eco Race se závod dostává do nejvyššího dakarského tempa. Kameny střídá písek, ubývá rychlých pist a přibývá rozsáhlých dunovišť. Duny jsou v Mauritánii měkčí, náročnější než v Maroku. Často se jezdí mimo pistu. Tatře takové terény svědčí. Tomáš Tomeček je přímo miluje. Jako při každém ročníku zrychluje a stoupá pořadím. Letos se dostal až na dohled stupňů vítězů celé smíšené kategorie automobilů, SSV a kamionů.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.