• RÄIKKÖNENOVI K VÍTĚZSTVÍ STAČILA JEDINÁ ZASTÁVKA

Abu Dhabi - podiumPilot Lotusu Kimi Räikkönen získal své první vítězství po comebacku do formule 1. Je to celkově jeho devatenácté v kariéře. Fin zvolil strategii jedné zastávky v boxech (u mechaniků zastavil ve 31. kole), ve které přezul z měkké směsi na střední směs . Räikkönen startoval ze čtvrtého místa a vedení převzal v devatenáctém kole, kdy ze závodu odstoupil Lewis Hamilton z McLarenu. Pilot Lotusu už do konce závodu nikomu první místo nepůjčil.

5. 11. 2012 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Chtěla jsem to zabalit, teď vidím pozitiva

ErbenováMinulý víkend obhajovala Helena Erbenová třetí místo na mistrovství světa v Xteře, které se tradičně konalo na Havaji. Česká triatletka na ostrovy v Tichém oceánu ale neodletěla v ideálním rozpoložení. Kvůli zranění měla zejména v běhu tréninkové manko a k tomu dobírala antibiotika. V prestižním závodě nakonec skončila devátá a v cíli moc spokojená nebyla. Nyní s týdenním odstupem v rozhovoru přiznala, že už na svém druhém vystoupení na MS najde i pozitiva.

5. 11. 2012 | Rubrika: Triatlon

• Vabroušek zajel životní maximum na kole

VabroušekPetr Vabroušek se vydal na Floridu na svého předposledního ironmana letošní sezony a přesto, že nebyl stoprocentně v pořádku, předvedl fantastický výkon. Na kole dokonce zajel životní maximum a do puntíku tak splnil svůj cíl. Chtěl být v elitní desítce, takže osmé místo je skvělým výsledkem.

• VELKÁ CENA ABÚ DHABI JIŽ O VÍKENDU

Abu Dhabi - F1Formule 1 se přestěhovala do Abu Dhabi. Na okruhu Yas Marina se chystá velká bitva strojů, pilotů a také strategií. Pneumatiky budou opět klíčové. Pirelli vám proto jako obvykle připravilo 3D video se všemi nástrahami této trati a s precizním vysvětlením práce pneumatik. Okruh je charakteristický zvláštním asfaltem, dlouhými rovinkami a sekvence zatáček vyžadujícími perfektní trakci.

2. 11. 2012 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Sebastian Vettel vybojoval čtvrté vítězství v řadě

VettelPilot Red Bullu Sebastian Vettel podnikl další krok ke druhému titulu mistra světa na pneumatikách Pirelli. Završil tak doslova perfektní víkend: vyhrál všechny tréninkové jízdy, kvalifikaci i závod. Poprvé v kariéře tak mladý Němec zvítězil ve čtyřech závodech v řadě. V mistrovství světa tak vede s náskokem 13 bodů. Vettel napodobil svůj výkon v loňském závodě. V krátké historii Velké ceny Indie tak ani na okamžik nevedl nikdo jiný než on.

29. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Erbenová na MS v Xteře skončila na 9. místě

xterraNa Havaji na ostrově Maui se konalo mistrovství světa Xterra a česká reprezentantka Helena Erbenová obhajovala loňský bronz. Vzhledem k vyčerpávající sezoně, zranění, tréninkovému manku a navíc i nemoci, která byla potřeba léčit antibiotiky, ale česká triatletka nebyla před závodem v ideálním rozpoložení. Náročný závod přesto dokončila a byla devátá. Mistry světa se stali Španěl Javier Gomez a Američanka Lesley Patersonová.

29. 10. 2012 | Rubrika: Triatlon

• Michal Srb s Ondrou Koubkem ve Vsetíně na bedně

Srb - KoubekPři závěrečném sprintovém podniku ve Vsetíně nemohla chybět ani posádka BRs racingu Michal Srb – Ondřej Koubek s Citroënem C2R2. Po vydařené Příbrami zde chtěli potvrdit stále rostoucí formu a hezké podzimní počasí, které v okolí Vsetína panovalo, si posádka užívala, protože všechny její letošní předešlé závody byly poznamenány proměnlivým počasím.

• VSADÍ TÝMY V ZÁVODĚ JEN NA JEDNU ZASTÁVKU?

MclarenPilot Red Bullu Sebastian Vettel pokračuje v perfektně rozjetém víkendu. Čas 1:25.283 mu stačil k zisku pětatřicáté pole position kariéry (a páté v této sezoně). Vettel byl první na konci všech jízd, které se v dosavadním průběhu víkendu na okruhu Buddh odjely.

27. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Erbenová jede obhajovat senzační bronz z loňského roku

ilustračníV neděli 28. října se na ostrově Maui na Havaji koná mistrovství světa Xterra a na startu nebude chybět ani česká medailová naděje Helena Erbenové. Ta při své loňské premiéře na druhém největším havajském ostrově vybojovala třetí místo.

27. 10. 2012 | Rubrika: Triatlon

• V tréninku na GP Indie je nejrychlejší Vettel

GP Indie - tréninkyStejně jako v loňském roce, kdy Sebastian Vettel v GP Indie zvítězil z pole position, i letos v tréniku zajel nejrychlejší čas. Nový okruh Buddh v Indii bude teprve podruhé hostit GP F1. Jezdci a fanoušci tuto trať logicky tak dobře neznají. Převýšení, kluzký asfalt a velmi náročná série zatáček – kvůli tomu si tento okruh žádá perfektní jízdní vlastnosti. Pirelli okruh přibližuje ve svém 3D videu a samozřejmě v něm dává důraz na opotřebení pneumatik v jednotlivých pasážích tratě.

26. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Offroad maraton v Janovicích - jak jej viděli....

offroad maratonPředposlední závod letošní série závodů Offroad Maraton v Janovicích nad Úslavou je již minulostí. V některých kategoriích je dobojováno a v posledním závodě mistři již pojedou jen pro radost.

24. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Vítězství v adventure race na EP v Turecku

canyoningČeské reprezentační týmy vybojovaly na EP v advnenture race v Turecku 1. a 4. místo.

Start a cíl na pobřeží Středozemního moře ve městě Gocek, plus přilehlé hory do 2400 m.n.m., velké převýšení, zima v horách, vedro u moře, několik pořadných bouřek, kroupy a super trať v divoké přírodě.

24. 10. 2012 | Rubrika: Extrémní sport

• Vendula Frintová 17. v Aucklandu

V. FrintováJedna z posledních triatlonových tajenek roku je vyřešena. O víkendu se v Aucklandu na Novém Zélandu konal finálový závod Světové triatlonové série, který rozhodl o titulech mistrů světa. Šampionem se stal třetí muž olympiády Jonathan Brownlee z Velké Británie, mezi ženami triumfovala stříbrná z Londýna Švédka Lisa Nordenová.

22. 10. 2012 | Rubrika: Triatlon

• OffROAD Maraton již zná letošní mistry

offroad maraton - ilustračníSedmé klání seriálu OffROAD Maraton 2012 se jelo uplynulý víkend v Janovicích nad Úhlavou. Závodníci si do sytosti užili převážně technickou a blátivou trať. Své zkušenosti a fyzickou přípravu nejlépe zúročil motorkář Daniel Galia z RD racing,
    který navzdory zdravotním problémům dojel absolutně první a již nyní má jistý letošní titul ve své kategorii Mistr Moto E1. Čtyřkolkář Martin Krejčík z Eurotrans racing získal svůj první letošní pohár, a to hned zlatý. Cílovou páskou navíc projel absolutně první.

18. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Byl jsem plný ibuprofenu, řekl Vabroušek...

ironmanŽelezný muž Petr Vabroušek potřinácté v řadě dokončil slavného havajského ironmana. Kvůli zranění ramene a zad ale do závodu startoval s velkou dávkou ibuprofenu v těle. I přesto porci 226 kilometrů v náročných podmínkách dokončil a v elitní světové konkurenci nakonec doběhl na 34. místě. Po závodě se vrátil domů, kde bude rehabilitovat a připravovat se na ironmana na Floridě, který ho čeká za čtyři týdny.

18. 10. 2012 | Rubrika: Triatlon