• Mladší bratr Seba Vettela Fabian se postaví na start v Mostě

Dvacetiletý německý jezdec Fabian Vettel vstoupil do šampionátu ADAC GT Masters. Informaci přinesl německý deník Bild. Pro tuto sezonu Vettela angažoval tým HTP Motorsport, který připravuje do závodů vozy Mercedes-AMG GT3, takzvané „žluté mamby“. Bratr čtyřnásobného mistra světa vozů F1 Sebastiana (31 let) se tak objeví i na mosteckém autodromu, který hostí závodní víkend šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters ve dnech 17. – 19. května.

2. 3. 2019 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Dobřany zakončily 21. sezónu mistrovství ČR v motoskijöringu

Závod v Dobřanech v Orlických horách uzavřel 21. sezónu MČR v motoskijöringu „Orion – Shiva KTM Cup 2019“. Dobřanští pořadatelé jsou známí skvělou organizací pořádaných závodů i tím, že si dokáží poradit i za nepříznivých okolností. Když na začátku týdne oznámili, že pojedou v sobotu závěrečný závod MČR v motoskijöringu „Orion – Shiva KTM Cup 2019“, moc lidí jim nevěřilo. Vždyť všude už pomalu začínalo jaro a v nižších polohách lidé začali místo lyží a bruslí prohánět jízdní kola a kolečkové brusle. Ale díky dokonale promrzlému podkladu trať přežila velkou oblevu a byla připravena k důstojnému zakončení letošního šampionátu.

26. 2. 2019 | Rubrika: Motorsport - motocykly

• City Cross Sprint 2019 v mrazivém počasí ovládl Nor Paal Troean

Sedmý ročník ČEZ City Cross Sprintu v Dolních Vítkovicích nabídl tradičně napínavé a vyrovnané souboje na běžkařské trati. Vítězem hlavního závodu mužů se stal největší favorit Nor Paal Troean Aune, který ve finále porazil Itala Emanuela Becchise a Poláka Pawla Klisze. Poslední český zástupce Jan Šrail skončil v semifinále. Domácí fanoušci se však dočkali v závodě žen, který vyhrála Tereza Beranová z liberecké Dukly.

24. 2. 2019 | Rubrika: Zimní sporty

• Připraveni na Katar

Kategorie Moto3 a Moto2 ukončily evropskou část testování na okruhu Jerez de la Frontera. Třídenní test na jihu Španělska byl posledním testem, než se jezdci těchto kubatur vydají na poslední test do Kataru a o týden později rovnou na premiérovou GP sezóny 2019.

24. 2. 2019 | Rubrika: Motorsport - motocykly

• Stáj LUTOPOL Racing Team představuje svého pilota

Jako majitel společnosti LUTOPOL, dlouholetý mecenáš a obrovský fanda závodních vozů, usedne za volant formule Renault 2.0.. Dnes se uvolnil a poskytl nám krátký rozhovor.

24. 2. 2019 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• City Cross Sprint v Ostravě zítra už posedmé

Z oblíbeného lyžařského závodu pro veřejnost ČEZ City Cross Sprint v Dolních Vítkovicích se stává tradiční podnik, na který se těší stovky milovníku běhu na lyžích. Letos se pod vysokými pecemi bude v sobotu 23. února soutěžit už posedmé. Podobně jako v minulých letech se fanoušci mohou těšit nejen na výkony špičkových závodníků, ale také na bohatý doprovodný program a následný Týden sportování se Skupinou ČEZ.

22. 2. 2019 | Rubrika: Zimní sporty