klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Superbiky po 6 letech v Brně.

  O víkendu se na brněnský okruh po šesti letech opět vrátí závody mistrovství světa superbiků. Po MOTO GP se jedná o druhou nejprestižnější motocyklovou soutěž, ve které jezdci závodí na sériově vyráběných motocyklech. Pro Ondřeje Ježka, brněnského rodáka a jediného českého zástupce v šampionátu, bude start na domácí půdě důležitý. „Brněnský závod je pro mě v letošní sezóně událostí číslo 1. Těším se na kotel domácích fanoušků na tribuně C. A také na trať, na které jsem začínal. Na minibikové motorce jsem tu jako malý drandil dvakrát týdně. A jsem šťastný, že se teď podařilo superbiky do Brna vrátit,“ říká Ondřej Ježek. Před startem oficiálního programu budou mít příznivci sportovních motocyklů jedinečnou šanci potkat se s Ondrou Ježkem a jeho kolegy, tvořícími světovou superbikovou špičku, na poněkud netradičním místě. Bikeři si to ve čtvrtek rozdají na jet surfech, prknech s motorovým pohonem, na Brněnské přehradě.

  5. 6. 2018 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Stříbro z mistrovství světa si přivezl Viktor Teplý

  Mistrovství světa třídy D-One se odjelo od 31. 5. do 3. 6. na Wolfgangsee za účasti 40 lodí. Viktor Teplý má stříbrnou medaili, Ondřej Teplý je čtvrtý, Michael Maier pátý a Marek Bachtík devátý.

  5. 6. 2018 | Rubrika: Voda a jachting

 • Fiesta Balloon Jam

  Příznivci balónového létání se sešli na tradičním, již 18. setkání balonů Brnem - Balloon Jam 2018Od 1. do 3. června 2018 létali balony nad Brnem a Brněnskou přehradou.  Diváci i letci si tak mohli užít úchvatné společné starty a lety pestrobarevných balónů nad Brnem. K vidění byly různě velké balónové koše, prohlídka nafouknutého horkovzdušného balónu jakou provádí jen pilot při přípravě před letem, a také upoutaný balón, kdy mohli děti zažít pocit z letu balónem. Poutavou fotoreportáž z akce připravila Martina Burianová.

  5. 6. 2018 | Rubrika: Fotoreport

 • MotoSurf WorldCup opět v Brně!

  Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Druhý červnový víkend, 7.-9. června, bude město Brno patřit motorsportu a ohňostrojům. Do moravské metropole zavítají hned dva světové šampionáty, jejichž programy se protnou. Na Brněnské přehradě zahájí sezónu 2018 MotoSurf WorldCup – mistrovství světa v motorovém surfingu, kde se na trati mezi bójemi můžeme těšit hned na několik známých osobností. Titul mistra světa v pánské kategorii bude obhajovat závodník Moto3 Jakub Kornfeil a o své první pódium v sérii zabojuje také bývalý hráč New York Rangers Petr Průcha. Mezi ženami bude světovou korunu obhajovat krásná Martina Bravencová, kterou vyzve například sedminásobná mistryně světa vodních skútrů Anya Colley nebo šampionka z roku 2016 – brněnská závodnice Aneta Šacherová. Závodní víkend bude trvat od čtvrtka do soboty, kdy budou vítězové dekorováni v rámci ohňostrojové show STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS v přístavišti na Prýglu. 

  5. 6. 2018 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Hořké Mugello Jakuba Kornfeila

  Velká cena Itálie 2018 na okruhu v Mugellu zůstane v paměti Jakuba Kornfeila zapsaná jako extra nepodařená. Náš závodník měl skvělé volné tréninky. V kvalifikaci se mu ale nevedlo a stejné to bylo bohužel také v závodě.

  4. 6. 2018 | Rubrika: Motorsport - motocykly

 • Když to nevyjde...

  Jakub Kornfeil se po Velké ceně Francie těšil ze skvělé kvalifikace, slušného výsledku v závodě a také velkého zájmu fanoušků a médií díky svému dnes už legendárnímu skoku. Před Velkou cenou Itálie na okruhu v Mugellu se mu pak dostalo velké pocty, když vedení závodního oddělení továrny KTM předalo našemu jezdci podepsaný dres trojnásobného mistra světa v motokrosu Jeffreyho Herlingse, který rovněž startuje s číslem 84.

  2. 6. 2018 | Rubrika: Motorsport - motocykly

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.