Dostihy v Kolesách ve fotografiích Lenky Sklenákové

Text a foto: Lenka Sklenáková

Po roční pauze se pořadatelům v Kolesách u Kladrub nad Labem podařilo uspořádat dostihový den. Oproti loňsku, kdy bylo na programu 6 dostihů, jich v neděli 5.11. bylo dokonce 8. Hlavní podíl na tom mají sponzoři, a zaslouží si za to velký dík. 

Kolesa.jpg

Hlavním dostihem byla Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. (STCC, III.kat., 4000 m.). Na startu se sešlo 6 koní, včetně loňského vítěze jediné zdejší steeplechase IT´S QUINI TIEP (ž. J. Myška), který je zároveň doma ve zdejších stájích. Hned po startu vzal také za tempo. Ve vzdálenější části závodiště měl na Koleském dvojskoku pád M. Novák ml. z TIME IN THE WEST. V tomto dostihu byl zařazen i populární Skok do vody. IT´S QUINI TIEP přes tuto překážku bezpečně a bez zaváhání převedl celé pole. To už se pomalu blížil závěr a pořadí v cíli zůstalo téměř stejné jako v průběhu celého dostihu. Vyhrál tedy IT´S QUINI TIEP před valachem MAHONY (ž. M. Novák), třetí doběhl REGGAETON (ž. P. Složil ml.) a v závěru předstihl posledního dokončivšího TERESIANa (A. Čmiel) HO MY GOD (ž. M. Liška). 

Zajímavá sestava koní se sešla v Ceně firmy Jaroslava Jiráně (PP, V. kat., 3300 m.), dostihu vypsaném pro 3leté překážkáře. Svým impozantním zjevem zaujal nástupce Evžena DALIBOR (ž. J. Myška), a stejně jako jeho čekal dostihový debut i syna výborné klisny Nana D´Anjou STORM OF BEAUFAY (P. Foret). Celý dostih odvodil DALIBOR, nejdříve se za ním držel nákup Dr. Charváta CHEVERNY (ž. P. Složil ml.) a zkušený NICARON (A. Čmiel), ve druhém kole je na druhé pozici vystřídal PARIS OF TAI CHI (M. Novák ml.). V posledním oblouku DALIBOR vycouval na 4. místo a boj o vítězství dopadl následovně-první STORM OF BEAUFAY, druhý PARIS OF TAI CHI, třetí DALIBOR, čtvrtý ESTHER HILL (ž. M. Stromský) a pátý CHEVERNY. Dostih dokončili dále KANZA (ž. m. Liška), NICARON, DJERGERTON (ž. P. Kašný) a TRITON (J. Mach). 

Tolik k dostihovému programu a vlastně i k celé sezoně. Děkuji Vám všem za přízeň a těším se v příštím roce na shledanou buď přímo na závodištích anebo alespoň prostřednictvím mých fotek. 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting