• Do třetice všeho dobrého: Olympijský běh na autodromu

Na start pod sálajícím sluncem se ve středu 21. června v podvečer postavilo 322 mužů a žen, loňskou rekordní účast se tak podařilo překonat o 73 závodníků. Vybírali ze dvou tratí, čtyřkilometrové a osmikilometrové, výstřel startéra poslal běžce na zvolenou trasu přesně v 18:30 hodin. Potřetí klání v Mostě organizovalo město.

23. 6. 2017 | Rubrika: Další zprávy

• Daniel Bína vede po prvním dnu mistrovství světa

Největší německá regata – Kieler Woche – je v plném proudu a Českou republiku zde reprezentuje 42 závodníků v 11 lodních třídách. Zatímco neolympijské třídy již mají většinou odzávoděno, ty olympijské začaly teprve včera a většinou mají odjeto po dvou rozjížďkách.

23. 6. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Okruhové mistrovství hostil po roce opět Most

Mezinárodní mistrovství v závodech na okruzích hostil již tradičně v přesunutém červnovém termínu severočeský autodrom. Most přivítal také FIA CEZ a ESET V4Cup, což značilo, že na okruhu budou k vidění i zahraniční stáje, třeba i z Itálie, jak to bylo v podání Paolo Brajnika, který se svým strojem Dallara F3 byl ozdobou pole divize D2, tedy formulí a zónové body i body do Eset Cupu se mu jistě hodili, obě jízdy totiž s přehledem vyhrál. Jeho polský konkurent Bartoloměj Mirecki startoval s formulí Renault a dvakrát třetí domácí jezdec Antonín Sůs zajel na voze Dallara 302 Opel. Z domácích jezdců se pak divákům ještě ukázali Vladimír Netušil, Václav Šafář, Petr Semerád a Filip Turek.

23. 6. 2017 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• 89. Karlovarská dvojnásobná míle

Tradiční dostih "Karlovarská dvojnásobná míle" opět poutal pozornost fotografů a nemohla zde tedy chybět ani Andrea Zavadilová, která vedle fotografií natočila i zajímavá videa, tentokrát nejen dostih z pohledu jezdce, ale i vodiče.

23. 6. 2017 | Rubrika: Fotoreport

• Z prachu vyšli vítězně RP Interier a KB System

Dvacátý ročník nejtěžšího offroadového závodu aut ve střední Evropě o víkendu 17. a 18. června vyhrál RP Interier se speciálem do litru. Na pět a půl kilometrů dlouhé trati 24hodinovky v Dobřanech najel 162 kol, čili 891 km. Nejrychlejším vozem mimo buginy byl Speciál K-2 Audi týmu KB System offroad, čtvrtý absolutně. Se 131 zápisy časomírou již posedmé vyhrál 24hodinový závod ve své kategorii. O 16 kol méně si zapsal vítěz speciálů do litru Autocentrum Luňák. A letošní nováček Taurus si dojel pro nejcennější trofej v amatérské třídě.

22. 6. 2017 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Prahu zavalí pompony a cheerleaders

Praha se ve dnech 24. a 25. června stane již podruhé místem konání Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu. Akce proběhne v pražské Tipsport Aréně, kam přijede 4 tisíce sportovců z 25 evropských zemí. Pořadatelem ME je Česká asociace cheerleaders a European cheer union. „Přijďte podpořit početnou českou výpravu, která na minulém Mistrovství Evropy ve Vídni obsadila 2. a 3. místo v prestižních disciplínách“ zve na akci Martina Marešová, prezidentka České asociace cheerleaders.

22. 6. 2017 | Rubrika: Kam za sportem?

• Světový pohár ve vodním slalomu ve fotografiích

Čeští vodní slalomáři znovu závodili na umělé slalomové trati v Praze-Troji. Již tradičně se zde konal Světový pohár ICF. Zatímco loni se závod konal až po olympiádě v Riu, tentokrát v Praze seriál začíná. Mezi největší domácí naděje patřil kajakář Jiří Prskavec, bronzový medailista z OH i nedávného mistrovství Evropy. Finále v kategorii K1 mužů však ovládl další z našich kajakářů Vít Přindiš. Jiří Prskavec však vybojoval stříbro. Sobotní dění dění v pražské Troji zachytila ve svých fotografií skvělá fotografka Andrea Zavadilová.

21. 6. 2017 | Rubrika: Fotoreport

• Michal Matějovský se vrátil do Škoda Octavia Cupu

Královéhradecký závodník Michal Matějovský potvrdil svou účast v letošní sezóně okruhového závodu Škoda Octavia Cup. Pilot, který se v roce 2015 stal šampionem FIA ETCC ve třídě TC2, zaznamenal coby začínající závodník značné úspěchy právě v původním Octavia Cupu. V roce 2003 skončil celkově druhý a v roce 2007 celkově třetí. O obnovený ŠOC se Matějovský přirozeně začal zajímat hned po jeho oznámení. V loňské první sezóně zůstalo kvůli Matějovského pracovní vytíženosti jen u testování. Letos z toho budu hned dva závodní víkendy a vypadá to, že v roce 2018 by mohl závodit celou sezónu.

21. 6. 2017 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Mostecký závod FIA CEZ ovládli domácí jezdci

Mostecký autodrom hostil o tomto víkendu seriál závodů cestovních a GT vozů a formulí zóny střední Evropy The Most FIA Central Europe Zone Challenge (CEZ). V absolutním pořadí sobotního i nedělního závodu dominovali v plechových autech domácí jezdci, ve formuli pak Ital Paolo Brajnik.

• Bučovice Blind Football Cup 2017 již zná své vítěze

Pátý ročník futsalového turnaje pro nevidomé Bučovice Blind Football Cup 2017 již zná své vítěze. První místo vybojoval tým Five-a-side Anderlecht z Belgie, druhou příčku obsadili  hráči Futbal Ciegos Cundinamarca z Kolumbie.

21. 6. 2017 | Rubrika: Další zprávy

• MČR v letecké akrobacii a letecká show

Ve dnech 15. až 18.6.2017  se na letišti v Chotěboři konalo čtyřdenní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii. Od 15. do 17. června se akrobatičtí piloti utkali o post Mistra republiky a odlétali několik přesně stanovených akrobatických sestav. Nejlepší piloti převzali ceny v sobotu 17. června na chotěbořském náměstí a závodní lety završila nedělní letecká show. Fotoreportáž z mistrovství ČR přináší Martina Burianová.

• Pardubický Zlatý pohár ve fotografii podruhé.

Steeplechase o "Zlatý pohár předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR" na pardubickém dostihovém závodišti tentokrát jak jej viděla fotografka Kateřina Pavlíčková.

20. 6. 2017 | Rubrika: Fotoreport

• Nova Motocross Cup 2017 pokračoval v Žamberku

Dvacátý ročník "Nova Motocross Cupu", který pořádá ÚAMK Nova Motocross Team Žamberk především pro začínající závodníky a hobby jezdce, pokračoval svým druhým letošním podnikem v Žambereckém kotli. Z tohoto závodu vám přinášíme fotoreportáž od Miluš Žáčkové.

19. 6. 2017 | Rubrika: Fotoreport

• Konečně pódium pro Martina Koláčka!

10. června byla odstartována 500 mil dlouhá náročná etapa přes Biskajský záliv zpět do Francie. Po startu dobrém startu se Milan Koláček propadl do třetí desítky startovního pole, ale během první noci se probojoval na vynikající 11. místo a držel krok s těmi nejlepšími. Ve třetí etapě byl na programu krátký 120mílový sprint kolem ostrova Belle-île zpět do Concarneau. Mezi nováčky Martin Koláček vybojoval 3. místo, těsně před cílem porazil svého největšího soupeře Pierra Le Bouchera o 25 vteřin.

19. 6. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Zlatý pohár Pardubice objektivem Lenky Sklenákové

Steeplechase o "Zlatý pohár předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR" byl vyvrcholením dostihového dne na pardubickém dostihovém závodišti v sobotu10.6.2017.