Bojové sporty

• Čeští taekwondisté vezou dvě pátá místa z Mistrovství Evropy

Dvě pátá místa vybojovali čeští reprezentanti Taekwondo na Mistrovství Evropy v olympijských vahách, které se konalo 10.-13.12. v Sarajevu. Mistrovství, které bylo jednou z prvních akcí od počátku pandemie covid-19, je důležitou částí přípravy na nadcházející olympijskou kvalifikaci.

22. 12. 2020 | Rubrika: Bojové sporty

• Mělnický taekwondista získal zlatou medaili

Čtrnáctiletý taekwondista Vojtěch Beneš z mělnického klubu Hansoo uspěl na světovém online turnaji. Ve své kategorii a jako reprezentant České republiky porazil soupeře z Filipín, Saudské Arábie, Jordánska nebo Islandu. S přehledem vybojoval zlatou medaili v kategorii kadeti C.

11. 11. 2020 | Rubrika: Bojové sporty

• Reprezentace v taekwondu zahájila společnou přípravu

Po delší společné tréninkové pauze se sešel výběr České republiky taekwondo v technických sestavách, aby zahájil přípravu na nadcházející závodní sezónu. Soustředění se konalo v uplynulých horkých dnech ve sportcentru mělnického hotelu Olympionik pod vedením korejského mistra Lee Youn Jae a vedoucího reprezentace Petra Limprechta.

14. 8. 2020 | Rubrika: Bojové sporty

• Prestižní box v pražském Hiltonu

V sobotu se pražském hotelu Hilton proti sobě postavili boxeři výběru Evropy versus Asie. Účast na galavečeru v hotelu Hilton je považováno za sen každého bojovníka a ten se splnil více než 30 boxerům a boxerkám v patnácti duelech. V předzápasovém bloku se představili kategorii elite zkušení čeští reprezentanti, kteří změřili síly se zahraniční konkurencí. Hlavní program sestávál ze zápasů toho nejlepšího, co může asijský a evropský box v současnosti nabídnout.

4. 2. 2019 | Rubrika: Bojové sporty

• Česká reprezentace Taekwondo veze z Maďarska čtyři zlaté medaile

V Budapešti se konal letos už jedenáctý ročník Mezinárodního mistrovství Maďarska v Taekwondo Poomsae s názvem Hungarian Open 2018. Tak jako všech ročníků i toho letošního se zúčastnil výběr české národní reprezentace, letos byl ovšem posílen o výběr SCM Poomsae.

8. 10. 2018 | Rubrika: Bojové sporty

• 3 zlaté, 9 stříbrných a 7 bronzových pro české Taekwon-Do

25 českých juniorský a veteránských reprezentantů se od 20. do 27. srpna 2018 utkává v konkurenci 600 závodníků z více jak 50 zemí o medaile na letošním mistrovství světa ve sportovním taekwondu ITF které se koná v paláci sportu v běloruském Minsku.

29. 8. 2018 | Rubrika: Bojové sporty

• Čeští taekwondisté přivezli všechny cenné kovy ze Slovenia Open

Do sbírky ocenění pro české bojové umění Taekwondo přivezli všechny tři medaile. Tentokrát to byla reprezentace v olympijském sportu kyorugi, tedy volném boji.

Ve slovinském Mariboru se konal první evropský G-turnaj v letošním roce, kterého se zúčastnila česká reprezentace. V sobotu Česko reprezentovalo osm seniorů a jeden závodník v kadetské kategorii. V neděli se pak na tatami pod českými barvami k boji připravilo sedm juniorských zápasníků.

10. 3. 2018 | Rubrika: Bojové sporty

• Mistr Lee Youn Jae mistr korejského bojového umění Taekwondo WTF

Nejmladší držitel osmého danu na světě a velvyslanec z Kukkiwonu Mistr Lee Youn Jae převzal na dvě hodiny žáky mělnického Taekwondo Hansoo ze školy Petra Limprechta, aby jim osvětlil techniky a podstatu jihokorejského bojového umění. Pokračovat bude následně ve všech oddílech po celé republice.

8. 3. 2018 | Rubrika: Bojové sporty

• Taekwondistka Dominika Hronová vybojovala páté místo na US Open

Turnaj série G-2 v Taekwodno Kyorugi US Open 2018 se konal v americkém městě hříchů v Las Vegas. Do bojů vstoupil jediný mužský zástupce z Česka Petr Štefl v kategorii do 68 kilogramů a seniorky Iveta Jiránková a Kristýna Drobná v kategorii do 62 kilogramu. Následující den pak turnaj uzavřela svým úžasným vystoupením Dominika Hronová, která bojovala se soupeřkami do 49 kilogramů. Dominika nakonec získala krásné páté místo.

18. 2. 2018 | Rubrika: Bojové sporty

• Kuba převálcovala Evropu

Více než dva tisíce diváků do posledního místa zaplnilo pražský Palác Lucerna, aby si nenechali ujít sportovní událost, která nemá v novodobé historii České republiky obdoby. Přihlíželi nelítostným soubojům evropských top boxerů, kteří vyzvali hvězdnou kubánskou reprezentaci. Po dlouhých třiceti letech mohli kubánské boxery vidět v Praze naživo.

25. 11. 2017 | Rubrika: Bojové sporty

• Kubánští boxeři po třiceti letech v Praze

Kubánští boxeři stojí po třiceti letech v Praze proti týmu nejlepších boxerů z celé Evropy. Tisíce fanoušků tohoto nejdrsnějšího sportu se těší na jedinečný zážitek. Strhující galashow se uskuteční v pražském Paláci Lucerna ve středu 22. listopadu od 18.00 hodin. Nevídaná podívaná, která zahýbe boxerským světem, má mnohem větší ambice.

21. 11. 2017 | Rubrika: Bojové sporty

• Taekwondistka Lenka Šimečková má bronz z parašampionátu

Česká federace Taekwondo WTF získala vůbec první bronzovou medaili z para mistrovství Světa zásluhou osmatřicetileté Lenky Šimečkové. Do Londýna se sjelo neuvěřitelných 250 závodníků z 50 zemí celého světa. Česká para reprezentantka Lenka Šimečková je třetí nejlepší taekwondistkou na celém světě. Své kvality potvrdila v nejpočetnější ženské kategorii v para Poomsae. Přitom na britských tatami bojovalo 250 závodníků z padesáti států světa.

20. 10. 2017 | Rubrika: Bojové sporty

• Ondřej Havlíček zlatý a Petra Novotná stříbrná!

Český reprezentant Ondřej Havlíček z pražského klubu Sejong Dojang dokázal porazit všechny své soupeře a získal pro Česko zlatou medaili.

7. 7. 2017 | Rubrika: Bojové sporty

• Historicky první zlatá medaile z Austria Open Poomsae G-1

Ondřej Havlíček získal zlatou v individuální kategorii a stříbrnou v páru s Petrou Novotnou. Týmu ve složení Kateřina Svítilová, Ludmila Rosenbaumová a Judita Hájková se podařilo vybojovat další stříbrnou medaili. Lenka Šimečková obhájila zlato v para kategorii.

29. 6. 2017 | Rubrika: Bojové sporty

• Taekwondistka Iveta Jiránková přivezla bronzovou medaili

Česká bojovnice v taekwondu Iveta Jiránková, jejímž domácí základnou je pelhřimovské Taekwondo Lacek, vybojovala v ukrajinském Charkovu bronzovou medaili. V turnaji světového poháru - Ukraine Open G1 ve čtvrtfinále přešla přes domácí závodnici, kterou dokázala porazit vysokým rozdílem 17:2. Semifinále bylo vyrovnanější a česká reprezentantka dlouho sahala po účasti ve finále. Nakonec ale podlehla brazilské olympioničce z letních her v Rio de Janeiru Julii Vasconcelos dos Santos. Brazilka v posledních vteřinách zápasu dokázala jedním kopem do hlavy otočit skóre na konečných 7:9 ve svůj prospěch.

1. 6. 2017 | Rubrika: Bojové sporty