1kval.jpgKorok_Pce.jpgHistoCup_2024.jpg

 • MISTŘI SVĚTA v akrobatickém rokenrolu opět v Praze

  plakát - letenský pohárJiž po dvanácté se v Praze uskuteční jedna z největších světových soutěží v akrobatickém rokenrolu - Letenský pohár. Prestižní mezinárodní soutěž propukne 10. října za účasti vrcholných představitelů Prahy 7 v nově zrekonstruované hale Sparty na Praze 7, Nad Královskou oborou 51. Jako každý rok se zde představí nejlepší tanečníci a tanečnice v tomto dynamickém akrobaticky náročném sportu, který je pro diváky nejen sportovním, ale i kulturním zážitkem.

  2. 10. 2015 | Rubrika: Taneční sport

 • Mistrovství ČR v jachtingu aneb Rušno pod Pálavou

  CadetZatímco celá Pálava doslova praskala ve švech pod náporem cyklistů a milovníků vína a burčáku, na Nových Mlýnech se konalo mistrovství republiky v jachtingu v několika lodních třídách. Třídu Laser ovládl olympionik Viktor Teplý, třídu Laser 4.7 nadějný junior Benjamín Přikryl, třídu Evropa veterán Marek Směšný, ve třídě Fireball si titul odváží posádka Martin Kubový a Roman Roček a v dětské třídě Cadet polská posádka Patrycja Galazka a Daria Targos.

  1. 10. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • Výběr Armády ČR vrátil fotbalistům US Army sobotní porážku

  foto: J. ŘeháčkováV neděli 27. září pokračovala v Českém Krumlově vzpomínková akce Svoboda a sport  utkáním armádních výběrů v kopaé. Výběr Armády ČR porazil tentokrát americké Dragouny v poměru 18:1. 

  Prohlédněte si fotografie Jindry Řeháčkové

  29. 9. 2015 | Rubrika: Fotoreport

 • Portyk mistrem České republiky v letní severské kombinaci

  ilustračníTomáš Portyk se stal v Liberci mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Ve skoku sice obsadil za svým reprezentačním kolegou Miroslavem Dvořákem druhé místo, ale po výborném výkonu v běžecké části ztrátu smazal a získal svůj první domácí primát mezi seniory.

  28. 9. 2015 | Rubrika: Zimní sporty

 • Sezona Český pohárů je uzavřena.

  koutymanZávod s názvem Koutyman uzavřel sezonu Českých pohárů, které pořádá Česká triatlonová asociace. Extrémně náročný duatlon ovládli v areálu Kouty v Koutech nad Desnou v okresu Šumperk Michaela Švubová a Petr Cmunt.

  28. 9. 2015 | Rubrika: Triatlon

 • Americký fotbal po 70. letech v Českém Krumlově

  foto: J. ŘeháčkováKulturně-historická akce k 70. výročí utkání 94. pěší divize a 22. sboru americké armády ve fotbale. V sobotním utkání se proti týmu US Army postavil nejúspěšnější český tým Prague Black Panthers. Armádní tým hostů však nenechal nikoho na pochybách, že toto je opravdu jejich hra a ze hřiště si odnesli vítězství 35:0.

  27. 9. 2015 | Rubrika: Fotoreport

 • Sdruženáře čeká domácí šampionát v letní severské kombinaci

  ilustrační - archivS letní sezonou v severské kombinaci se domácí špička rozloučí v pondělí 28. září, kdy se v Liberci koná mistrovství republiky. Čeští reprezentanti se ho zúčastní krátce po návratu ze skokanské přípravy v rakouských střediscích Tschagguns a Stamms.

  25. 9. 2015 | Rubrika: Zimní sporty

 • Jízda do vrchu historických vozidel Brno–Soběšice

  Brno - SoběšiceTradičně poslední sobotu v měsíci září pořádá Veteran Automoto Club Brno ukázkovou jízdu historických vozidel do vrchu a výstavu v reprezentativním parku Centra Kociánka. Krátce po deváté hodině ranní, po splnění formalit a ukončení rozpravy, se vydají účastníci na první seznámení s tříkilometrovou tratí, představující výškový rozdíl téměř 160 metrů. V pravé poledne bude následovat slavnostní start prvního vozidla s posádkou a za nimi se jednotlivě, ve stanovených časových intervalech, vydají do soběšického stoupání další účastníci, kteří se na podzimní setkání pravidelně sjíždějí ze všech koutů republiky, ale i ze Slovenska, Německa a Rakouska. Vědomí souvislosti historických událostí započatých před více než devadesáti lety má především pro účastníky zvláštní kouzlo. Centrum dění a parkoviště strojů je v areálu Centrum Kociánka, v jehož parku pod vysokými letitými stromy mohou auta a motocykly v klidu i v pohybu obdivovat, fotit a slyšet velcí i malí milovníci staré techniky. Divácky nejzajímavější je úsek ihned po startu, ale stroje v plné jízdě lze sledovat po celé délce trasy, tedy ve stoupání okolo Střelnice, při průjezdu Soběsicemi, Lesnou a zpět ulicí Křižíkovou.

  24. 9. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Předposlední klání Carboniacupu jako dvojzávod na Slovakiaringu

  Carbonia CupDvojzávodem přivítal okruh u Orechovej Potoni na Slovensku účastníky Shadows Carboniacupu a jako vždy bylo na co koukat. Na start se postavili nejen čeští závodníci, spousta Slováků, ale také Rakušané, Poláci a Němci. Do závodu vpustili techničtí komisaři 77 vozů a počasí i tentokrát vyšlo. Zde se jel 3x trénink, kvalifikace a závod a ještě jednou kvalifikace a závod. Tedy dvojité ježdění a dvojnásobné body, které se před posledním závodem jistě jezdcům hodí.

  23. 9. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • S Miss ČR Lucií Váchovou-Křížkovou na golfu

  Lucie KřížkováPetr Bürger: Je to už nějaký pátek, co se stala vítězkou Miss České republiky.

  A od té doby se mnohé změnilo. Stala se matkou, vzala si našeho předního jachtaře a začala se věnovat i jiným věcem. To je prostě život, nic není statické, vždy se po čase můžeme ohlédnout a zjistit, jakou cestu jsme ušli. Někdo udělá jen malý krůček, někdo zase obrovský skok. Jak je na tom Lucie Křížková, za svobodna Váchová, to jsem zjišťoval v golfovém klubu v Darovanském dvoře, kam zavítala, aby si procvičila své golfové umění.

  23. 9. 2015 | Rubrika: Golf

 • Souboje v písku pozlatili Galia, Tůma a dakarista Macháček

  foto: j. Jonᚊestý díl OffROAD Maratonu se jel uplynulou sobotu v Drnovicích. Na tříkilometrové trati s rychlými úseky i technickými pasážemi probíhaly souboje o každý metr. Absolutně první místa vybojovali motorkář Daniel Galia z RD racing, čtyřkolkář Zdeněk Tůma z THF racing teamu a mezi auty 5násobný dakarský vítěz Josef Macháček. Ten na českých offroadech dojel až do cíle vůbec poprvé! Následovaly ho další speciály do litru, které ovládly nejvyšší příčky. V první pětce jim dokázal konkurovat jen čtvrtý Defender Offroad centra Jase, vítěz kategorie Amatér. Na trať vyrazil i dakarský závodník Jaroslav Valtr, který ve žlutém jeepu opět zaučoval své syny Jaroslava a Michala.

  23. 9. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Víkend plný jachtingu

  foto: BárnetováOd pátku 25. do pondělí 28. září se na Nových Mlýnech pojede mistrovství republiky v několika lodních třídách – například dvouposádkový Fireball je nejpočetnější třídou pro dospělé v ČR a nebude chybět ani olympijský Laser – v této třídě budou startovat i účastník her v Londýně Viktor Teplý, nebo další reprezentant Štěpán Novotný.

  23. 9. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • Masaryk Racing days v Brně 2015

  foto: SpurnýOkruhový pohár Eset V4 Cup, formulový Remus pokal, nebo FIA zone Central Europe, tak to vše viděli diváci na automotodromu v Brně při tomto víkendu. A nejen to, k vidění bylo HAIGO pro historické speciály, VW Cupu vybavený automatickou převodovkou, Porsche GT3 Cup Central Europe, nebo nová Škoda Octavia Cup, který se znovu vydá hledat ztracenou slávou tohoto úžasného seriálu v roce 2016.

  22. 9. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • SEBASTIAN VETTEL A FERRARI ZÍSKALI TŘETÍ VÍTĚZSTVÍ V SEZÓNĚ

  Vettel 1.Sebastian Vettel si se svým Ferrari dojel pro třetí vítězství v sezóně. V ulicích Singapuru vsadil na strategii dvou zastávek v boxech a získal 42. triumf kariéry. Závod byl v třetině ovlivněn dlouhým výjezdem safety caru. 20 kol před cílem přišel další výjezd safety caru. Během něj většina jezdců absolvovala poslední zastávku v boxech a závěr závodu tak přinesl řadu zajímavých soubojů.

  22. 9. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Kristejn a Zimovjanová vybojovali tituly mistrů ČR

  KristejnŽamberk o víkendu hostil předposlední závod Českého poháru v duatlonu. Podnik s názvem Žamberský NO+BL DUATLON byl zároveň mistrovstvím České republiky v krátkém duatlonu a tituly národních šampionů vybojovali Lukáš Kristejn a Tereza Zimovjanová.

  21. 9. 2015 | Rubrika: Triatlon

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.