Rallye_Berounka_Revival_SS_Pisek.jpgKolesa.jpgSlusovice.jpg

 • Macík vyhrál maratonskou etapu, celkově je však až čtvrtý

  V nedělní 8. etapě Dakaru 2023 posádka týmu MM Technology ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda vybojovala další letošní vítězství. V celkovém pořadí jsou sedlčanští závodníci před dnem volna 4. Na 3. celkové místo Januse van Kasterena už ztrácejí pouhých pár sekund, na prvního Aleše Lopraise je však ztráta téměř 39 minut.

  9. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • ŠOLTYS A ALIYYAH KOLOC SE NAHÁNĚLI PO KAMENÍ I V DUNÁCH

  V osmé etapě Rally Dakar posádky Bugygra ZM Racing úspěšně dokončily druhou část náročné maratonské etapy. Na trati z provizorního bivaku v Davadmí zpátky do Rijádu si spolu zazávodili Martin Šoltys v Tatře a Aliyyah Koloc za volantem speciálu Buggyra Can-Am DV 21, oba si vzájemný souboj pořádně užili. 

  9. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Český bowler Lukáš Jelínek ve Stockholmu mezi evropskou špičkou

  Na první letošní zastávce Evropské bowlingové tour AIK International Tournament ve Švédsku se dařilo českému bowlerovi Lukášovi Jelínkovi. Na silně obsazeném turnaji obsadil 7. místo. Český bowling jako mladý a rozvíjející se sport si tak připsal další evropský úspěch.

  9. 1. 2023 | Rubrika: Bowling

 • Před dnem volna Loprais výrazně znásobil svůj náskok

  Osmou etapu Rally Dakar 2023 zvládla posádka Aleše Lopraise bez sebemenšího problému a před volným dnem v Rijádu odskočila svým nejbližším pronásledovatelům.

  9. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Po osmi etapách Dakaru jsou Prokop s Chytkou na sedmém místě

  Po sobotní částečně maratonské sedmé etapě, po které se posádky setkaly se svými týmy jen na krátký servis a následně přenocovaly samy poblíž Al Duwadimi, se dnes závodníci přesouvali zpět do bivaku v Rijádu. Pořadatelé pro ně připravili celkem více než 820 kilometrů, z nichž 346 bylo v měřeném úseku. Martin Prokop s Viktorem Chytkou v něm zajeli čtrnáctý nejlepší čas a v celkové klasifikaci si dokázali ještě o jedno místo polepšit, takže před volným dnem jsou skvěle sedmí! Po odpočinkovém pondělku na posádku Orlen Benzina  Teamu  čeká  ještě  dalších  šest  etap,  ovšem  více  než  dvě  třetiny  celkové  vzdálenosti  v měřených úsecích jsou již na letošním Dakaru odjety!

  9. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Bojujeme dál, vzkazuje Macík

  Posádka týmu MM Technology ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda v sobotní 7. etapě Dakaru dojela do cíle na 7. místě a celkově drží 4. pozici. V čerstvě ohlášené maratonské etapě kamion Čenda větší část trasy letěl svižně a vše se vyvíjelo podle plánu. Až do chvíle, kdy oranžovému stroji povolilo přední uchycení kabiny. Posádka ale Čendu pohotově zakurtovala a ve volnějším tempu dorazila do cíle. Na silnici následného přejezdu do servisní zóny pak ještě odražený kámen uštědřil Čendovi díru do předního skla. 

  7. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • MACHÁČEK PŘEDVEDL TÝMOVOU SPOLUPRÁCI

  Posádky týmu Buggyra ZM Racing přivítaly v dnešní šesté etapě Rally Dakar náročné duny. Těžké podmínky semkly obě posádky speciálu Buggyra Can-Am DV 21 a Josef Macháček pomohl Aliyyah Koloc s výměnou poloosy. Jaroslav Valtr bojoval v závěru měřeného úseku s brzdami, Róbert Kasák svoji Tatru v dunách položil na bok, naopak Martin Šoltys si písek dnes užíval. Radovan Kazarka si v Dakaru Classic celkově drží třetí pozici své kategorie.

  7. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Prokop s Chytkou stoupají celkovou klasifikací Dakaru

  Původně se měla v pátek dakarská karavana přesouvat z Ha´ilu do Al Duwadimi, ale kvůli tamnímu zaplavenému bivaku se šestá etapa odjela na zkráceném úseku původně plánované trasy a následně se závodníci přesunuli až do bivaku v Rijádu. Za celý den tak ujeli více než 900 kilometrů, z nichž bylo 357 měřených. Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Orlen Benzina Teamu dnes zajeli třináctý nejlepší čas a drží se stále v elitní desítce, když jim aktuálně náleží osmá příčka celkové klasifikace.

  7. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík si v dunách doletěl pro 3. místo

  Závodníci týmu MM Technology, pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda zdolali písečné duny 6. etapy Rallye Dakar na skvělém 3. místě. O necelé 3 minuty za vítězem. V celkovém hodnocení je sedlčanská posádka 4. A v cíli měla opět co vyprávět. Oranžový kamion Čenda dokázal projet všechny nástrahy dunové trati ve skvělém tempu, zvládl na kluzké mokré skále vybrat smyk a na trati potkal i velbloudy. Po dojetí náročné etapy čekal na posádky ještě dlouhý přejezd do deštivého Rijádu. Celková porce ujetých kilometrů se dnes šplhá k 900. A mění se i program na další dny.    

  7. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • DO MACHÁČKA NA DAKARU MÁLEM NARAZILO AUTO

  Pátá etapa Rally Dakar, která byla druhou smyčkou se startem a cílem v Háilu, posádky týmu Buggyra ZM Racing notně prověřila. Šestinásobný vítěz soutěž Josef Macháček byl jen kousek od karambolu. 18letá debutantka Aliyyah Koloc prošla další tvrdou zkouškou, když svůj speciál Buggyra Can-AM DV 21 otočila přes střechu.

  6. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Martin Prokop i po páté etapě Dakaru drží deváté místo

  Ani během páté etapy Dakaru neopustila celá rozsáhlá karavana bivak v Ha´ilu a závodníci tak projeli 374 měřených a 275 přejezdových kilometrů v jeho okolí. Styl zdejších tratí a nadmořská výška posádce Orlen Benzina Teamu a jejich Fordu Raptor RS Crosscountry příliš „nechutnají“ a proto je udržení lichotivého devátého místa celkové klasifikace možné brát jako velice dobrý výkon. 

  6. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík dojel i bez tlumiče etapu v parádním čase

  Závodníci týmu MM Technology, pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda do cíle čtvrteční 5. etapy Rallye Dakar přijeli na 6. místě a celkově drží 4. pozici. Posádka týmu MM Technology si tentokrát jízdu čítající 373 ostrých a 270 spojovacích kilometrů na okruhu, který měl start i cíl u města Ha´il, příliš neužila. 

  5. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Loprais si druhým etapovým vítězstvím upevnil průběžné vedení

  Aleš Loprais se v dunách cítí jako ryba ve vodě, což společně se svou posádkou potvrdil výkonem v okružní etapě se startem a cílem v Háilu. Díky skvělému tempu, které drželi od prvních kilometrů, a brilantnímu závěru opět nepatrně zvýšili svůj náskok na čele průběžné klasifikace kamionů.

  5. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík vyhrál další etapu Dakaru.

  Závodníci týmu MM Technology – pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda – dnes znova zabojovali a v cíli 4. etapy Rallye Dakar byli opět nejrychlejší. Po včerejším vítězství startovali do středeční rychlostní zkoušky z 1. pozice. A tu uhájili i v cíli. Okruh nedaleko města Ha´il, měřící 425 ostrých kilometrů, dokázali bravurně projet, ačkoliv si jejich kamion Čenda cestou poskočil a odnesla to pera. Sedlčanská posádka si nakonec dojela pro 3. vyhranou etapu.    

  4. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Když v poušti prší...

  Pokaždé, když dakarská karavana stoupá do hor směrem k Ha´il je jasné, že se bude něco neobvyklého dít a úřadovat bude mimo jiné i matka příroda! Nejinak tomu bylo i v úterní třetí etapě Dakaru, když během ní začalo hustě pršet a rozvodnily se vodní toky, jejichž koryta protínají trať závodu. Organizátoři tak kvůli bezpečnosti museli všem kategoriím zkrátit délku měřených úseků, automobilům konkrétně o 70 kilometrů. 
  Jaroslav Valtr se v kategorii kamionů postaral o zápis do historie týmu Tatra Buggyra ZM Racing. I přes ztížené podmínky úterní třetí etapy Rally Dakar v ní obsadil třetí místo a v oficiálním pořadí soutěže se vyšvihl do čela! 

  4. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.