NOE_Polo_cup.jpgKolesa.jpgKP_Beachvoley.jpg

 • Prokop s Chytkou stoupají celkovou klasifikací Dakaru

  Původně se měla v pátek dakarská karavana přesouvat z Ha´ilu do Al Duwadimi, ale kvůli tamnímu zaplavenému bivaku se šestá etapa odjela na zkráceném úseku původně plánované trasy a následně se závodníci přesunuli až do bivaku v Rijádu. Za celý den tak ujeli více než 900 kilometrů, z nichž bylo 357 měřených. Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Orlen Benzina Teamu dnes zajeli třináctý nejlepší čas a drží se stále v elitní desítce, když jim aktuálně náleží osmá příčka celkové klasifikace.

  7. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík si v dunách doletěl pro 3. místo

  Závodníci týmu MM Technology, pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda zdolali písečné duny 6. etapy Rallye Dakar na skvělém 3. místě. O necelé 3 minuty za vítězem. V celkovém hodnocení je sedlčanská posádka 4. A v cíli měla opět co vyprávět. Oranžový kamion Čenda dokázal projet všechny nástrahy dunové trati ve skvělém tempu, zvládl na kluzké mokré skále vybrat smyk a na trati potkal i velbloudy. Po dojetí náročné etapy čekal na posádky ještě dlouhý přejezd do deštivého Rijádu. Celková porce ujetých kilometrů se dnes šplhá k 900. A mění se i program na další dny.    

  7. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • DO MACHÁČKA NA DAKARU MÁLEM NARAZILO AUTO

  Pátá etapa Rally Dakar, která byla druhou smyčkou se startem a cílem v Háilu, posádky týmu Buggyra ZM Racing notně prověřila. Šestinásobný vítěz soutěž Josef Macháček byl jen kousek od karambolu. 18letá debutantka Aliyyah Koloc prošla další tvrdou zkouškou, když svůj speciál Buggyra Can-AM DV 21 otočila přes střechu.

  6. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Martin Prokop i po páté etapě Dakaru drží deváté místo

  Ani během páté etapy Dakaru neopustila celá rozsáhlá karavana bivak v Ha´ilu a závodníci tak projeli 374 měřených a 275 přejezdových kilometrů v jeho okolí. Styl zdejších tratí a nadmořská výška posádce Orlen Benzina Teamu a jejich Fordu Raptor RS Crosscountry příliš „nechutnají“ a proto je udržení lichotivého devátého místa celkové klasifikace možné brát jako velice dobrý výkon. 

  6. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík dojel i bez tlumiče etapu v parádním čase

  Závodníci týmu MM Technology, pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda do cíle čtvrteční 5. etapy Rallye Dakar přijeli na 6. místě a celkově drží 4. pozici. Posádka týmu MM Technology si tentokrát jízdu čítající 373 ostrých a 270 spojovacích kilometrů na okruhu, který měl start i cíl u města Ha´il, příliš neužila. 

  5. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Loprais si druhým etapovým vítězstvím upevnil průběžné vedení

  Aleš Loprais se v dunách cítí jako ryba ve vodě, což společně se svou posádkou potvrdil výkonem v okružní etapě se startem a cílem v Háilu. Díky skvělému tempu, které drželi od prvních kilometrů, a brilantnímu závěru opět nepatrně zvýšili svůj náskok na čele průběžné klasifikace kamionů.

  5. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík vyhrál další etapu Dakaru.

  Závodníci týmu MM Technology – pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda – dnes znova zabojovali a v cíli 4. etapy Rallye Dakar byli opět nejrychlejší. Po včerejším vítězství startovali do středeční rychlostní zkoušky z 1. pozice. A tu uhájili i v cíli. Okruh nedaleko města Ha´il, měřící 425 ostrých kilometrů, dokázali bravurně projet, ačkoliv si jejich kamion Čenda cestou poskočil a odnesla to pera. Sedlčanská posádka si nakonec dojela pro 3. vyhranou etapu.    

  4. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Když v poušti prší...

  Pokaždé, když dakarská karavana stoupá do hor směrem k Ha´il je jasné, že se bude něco neobvyklého dít a úřadovat bude mimo jiné i matka příroda! Nejinak tomu bylo i v úterní třetí etapě Dakaru, když během ní začalo hustě pršet a rozvodnily se vodní toky, jejichž koryta protínají trať závodu. Organizátoři tak kvůli bezpečnosti museli všem kategoriím zkrátit délku měřených úseků, automobilům konkrétně o 70 kilometrů. 
  Jaroslav Valtr se v kategorii kamionů postaral o zápis do historie týmu Tatra Buggyra ZM Racing. I přes ztížené podmínky úterní třetí etapy Rally Dakar v ní obsadil třetí místo a v oficiálním pořadí soutěže se vyšvihl do čela! 

  4. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík všechny předjel, tahal buginy z řeky

  Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu MM Technology úspěšně dokončili 3. etapu Rallye Dakar, kterou komplikoval déšť. Současně čeští závodníci stihli během své jízdy divokou tratí vytahovat buginy z rozvodněné řeky, měnit pneumatiku a vyplavit Čendovu kabinu, když bojovali se zamlženým sklem. Úterní etapa měla původně vést do města Ha´il a slibovala porci 447 ostrých kilometrů, ale z bezpečnostních důvodů, kvůli prudkým dešťům, byla nakonec pro kamiony o 70 km zkrácena. 

  3. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Hlasování o titul JACHTAŘE ROKU 2022" začalo

  V letošním roce se v anketě hlasuje stejně jako vloni v šesti kategoriích – muži, ženy, junioři, juniorky, jachtařské týmy a akce roku a také pro celkového vítěze ankety. Hlasovat mohou všichni členové Českého svazu jachtingu ZDE. Hlasování bude uzavřeno 31. 1. 2023. 

  3. 1. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

 • Aleš Loprais se stále drží na prvním místě

  Úterní zkrácenou etapu spláchl déšť. Takto si "pouštní" závod opravdu nikdo nepředstavoval. Z původně plánovaných 447 měřených kilometrů odjely posádky kamionů a aut minimálně o 70 méně. Pořadatelé museli trať zkrátit, protože se od cíle hnaly husté mraky i silný liják, a tak by se v případě nehody nemohly do vzduchu vznést helikoptéry se záchranáři.

  3. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Aleš Loprais vítězem etapy, Martin Macík v problémech

  Ve 2. etapě ztrácí závodník Martin Macík vedení a technické problémy ho odsouvají až na dnešní 7. místo se ztrátou 1 hodiny a 20 min.  V průběžném poředí tak klesá na 4. pozici za Aleše Lopraise, který si připsal první letošní etapové vítězství.

  2. 1. 2023 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • A přišel čas závodit...

  Macík byl v prologu nejrychlejší. Bude otvírat trať Dakaru. Martin Prokop odstartoval do svého osmého Dakaru a po prologu je jedenáctý.

  31. 12. 2022 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Shakedown české posádky správně rozehřál

  Přípravy Instaforex Loprais Teamu, Buggyra ZM Racing i MM Technology týmu  na Dakar 2023 vrcholí. Do oficiálního startu pětačtyřicátého ročníku nejslavnější maratonské rally světa zbývají už jen poslední desítky hodin.

  30. 12. 2022 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík a Čenda bivakují na pláži

  Fanoušci Rallye Dakar ožívají, čeští závodníci už jsou v Saúdské Arábii, první dakarský bivak u moře se začíná rychle plnit. Všichni se těší na silvestrovskou sobotu, kdy odstartuje prolog 45. ročníku legendárního dálkového závodu. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a palubní mechanik David Švanda, doprovázení ostřílenými členy týmu MM Technology, se hned po středečním příletu do Yanbu pustili do příprav. Vyzvedli z přístavu Čendu, svůj nový závodní kamion, který se na Dakar plavil lodí, i další závodní a doprovodné vozy, přesunuli se do bivaku a pustili se do práce. Během dvou dnů, zbývajících do startu Dakaru 2023, je třeba ještě pár věcí stihnout. Co teď na závodníky a jejich týmy čeká?    

  29. 12. 2022 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.