Frenky´s Cup_2024.jpgLS_2kval..jpgPolo_Dubaj_24.jpg

 • Carboniacup přilákal na Slovensko rekordních 83 aut

  ilustračníSlovenský okruh u Orechovej Potoni hostil už letošní páté klání Carboniacupu, tedy předposlední závodní víkend, tentokrát však velmi obsazený, a to hned 83 vozy, což byl na této oblíbené trati za 4ročníky seriálu rekordní počet.

  6. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Birell Grand Prix Praha přinese osvěžující zážitek

  maratonVečerní běh Prahou Grand Prix Praha má v letošním roce nového hlavního partnera. Je jím nealko pivo Birell, ideální nápoj pro lidi vyznávající aktivní životní styl. Nový hlavní partner chystá pro účastníky závodu hned několik zážitků. Pro běžce připravil unikátní foto aplikaci. Profesionální fotografové pořídí v průběhu závodu fotku závodníka, která se okamžitě zobrazí na jeho osobním facebookovém profilu. Zařídí to speciální kód, který bude mít každé startovní číslo. V prodeji bude i limitovaná edice pamětních sklenic Birell s podpisem Patricka Makau. Výtěžek poputuje na podporu běžeckých nadějí zařazených do skupiny Czech Marathon Hopes.

  6. 9. 2014 | Rubrika: Běžecké závody

 • Truck Prix Most ve fotografii

  truck prixMistrovství Evropy tahačů 2014 - sobota 30.8. 

  fotogalerie V. Sýkory

  5. 9. 2014 | Rubrika: Fotoreport

 • V Příbrami se rozhodne o vítězích Českého poháru

  ilustračníV neděli 7. září se v Příbrami koná závod Klasik Duatlon, který je sedmým a tedy posledním dílem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Napínavý boj o celkové prvenství v prestižním seriálu závodů okoření přítomnost olympioničky a dálkové plavkyně Jany Pechanové.

  4. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

 • ADIDAS - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2014

  ilustračníExtrémní závod Adidas-Continental Beskydská sedmička, který má statut Mistrovství ČR v horském maratonu dvojic, odstartuje v pátek 5. září po 22. hodině z náměstí Svobody v Třinci. Přes tři tisíce sportovních nadšenců se bude snažit v limitu 30 hodin o co nejrychlejší přechod sedmi nejvyšších vrcholů Beskyd. Cíl je ve Frenštátu pod Radhoštěm. Vítězové minulého ročníku Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl zvládli trasu dlouhou 94 km s převýšením 5 430 m, což odpovídá výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2, v čase 11:49:14 hodin. Naopak do cíle nedošel každý třetí tým.

  4. 9. 2014 | Rubrika: Extrémní sport

 • DLOUHÉ ROVINKY, RYCHLÉ ZATÁČKY A VYSOKÉ OBRUBNÍKY to je Monza!

  ilustračníMonza leží jen půl hodiny jízdy autem od hlavního sídla společnosti Pirelli v Miláně, kde byly letošní pneumatiky pro F1 navrženy. Díky proslulým rychlým zatáčkám jako je Parabolica, klade Monza na pneumatiky vysoké nároky v příčném směru, dlouhé rovinky zakončené pomalými šikanami jsou naopak z pohledu trakce a brzdění náročné v podélném směru. Z toho důvodu Pirelli do Monzy přiveze dvě nejtvrdší směsi své nabídky: tvrdou P Zero Orange a středně tvrdou P Zero White. Stejně jako pneumatikou procházejí síly, musí její struktura jako taková čelit vysokému namáhání při přejíždění vysokých obrubníků, kterými je italský okruh vyhlášený. Jezdci je při hledání nejrychlejší stopy velice často přejíždějí a pneumatika tak hraje při absorbování rázů významnou roli jako součást zavěšení. Letos je úroveň aerodynamického přítlaku snížena technickými předpisy, což znamená, že rychlosti v zatáčkách jsou nižší a vozy budou dosahovat jedné z nejvyšších maximálních rychlostí v celé sezóně, místy až 360 km/h.

  4. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Úspěšný víkend truckerů v Mostě s vítězstvím Lacka i Vršeckého

  truckPředevším Buggyra řádila o víkendu truckerů v severočeském Mostě o víkendu, kdy zrovna nepanovalo v okolí autodromu vlídné počasí. Adam Lacko i David Vršecký si vyplnili svůj sen a oba stáli na nejvyšším stupni za znění národní hymny. Španěl Albacete v Mostě bodově předstihl Hahna i Kisse.

  3. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • KM Racing ozdobou několika motoristických akcí

  KM racingHned tři významné motoristické akce dokázala stáj KM Racing obsadit o posledním srpnovém víkendu. Ať už motorističtí příznivci zamířili do Mostu na tradiční okruhovou Czech Truck Prix nebo dali přednost pražským výstavištím a festivalu Prague Harley Days či Prague Car Festival, díky šíři závodní a doprovodné flotily týmu se všude mohli setkat nejen s týmovými vozidly, ale i osobnostmi s KM Racingem tradičně spojenými.

  2. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Závod v olympijském triatlonu ovládli Řenč a Gajdošová

  ŘenčPoslední srpnovou sobotu se v Sokolově v Karlovarském kraji uzavřela sezona Českého poháru v olympijském triatlonu. Desátý a poslední díl prestižního seriálu ovládli Tomáš Řenč a Slovenka Romana Gajdošová.

  2. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

 • Češi na Czech Truck Prix uspěli

  BuggyraDruhým dnem pokračovala v neděli Czech Truck Prix 2014 na Autodromu Most. Diváci se na deštivém okruhu stali svědky dvojitého vítězství domácí stáje Buggyra International Racing System v hlavním mistrovském závodě tahačů. Věnce třem nejlepším předala na stupních vítězů ministryně pro místní rozvoj a budoucí česká eurokomisařka Věra Jourová.

  1. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • TÝDEN NADŠENÉ SÁBLÍKOVÉ S MUŽEM PO BOKU

  SáblíkováPo boku 3násobné olympijské vítězky v rychlobruslení Martiny Sáblíkové lze nyní spatřit muže – a není jím žádný z rychlobruslařů, na které byla dosud zvyklá. Přesto profesionální sportovec, štíhlý mladík, cyklista. Rychlý na rovinách, silný v kopcích.

  1. 9. 2014 | Rubrika: Bruslení

 • Frintová v triatlonovém Grand finále doběhla na 11. místě

  ilustračníČeská triatlonistka Vendula Frintová doběhla ve finálovém závodě seriálu mistrovství světa v kanadském Edmontonu na skvělém 11. místě a v konečném pořadí MS obsadila 12. místo. Petra Kuříková brala 41. místo. Závod díky fantastickému běhu vyhrála Američanka Gwen Jorgensenová, která se také stala mistryní světa.

  1. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

 • Bratři Melichárkové na Rallye Deutschland čtrnáctí

  MelichárkovéJaro a Erik Melichárekovci se pod hlavičkou Slovakia World Rally Teamu letos potřetí postavili na start podniku MS v rally a na tradičně náročné a výborně jezdecky obsazené ADAC Rally Deutschland obsadili vynikající čtrnáctou pozici. Do letošní sezony se slovenská posádka uvedla fantastickým osmým místem na Rallye Monte Carlo a dále si na sardinské šotolině poprvé vyzkoušela drsný nezpevněný povrch, ze kterého dokázala vytěžit devatenáctou pozici.  V oblasti moselských vinic a výcvikového prostoru Baumholder se po dvou testovacích dnech jejich Ford Fiesta WRC vrátil na oblíbený asfaltový povrch.

  28. 8. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Most rozburácí o víkendu 20 kamionů FIA Truck

  Truck Prix

  Rok se s rokem sešel a o víkendu čeká severočeské město dusot nadupaných kamionů FIA Truck GP a skvělá divácká kulisa let minulých svědčí o tom, že se opět bude na co koukat. Závody doplní atraktivní formule, Kia Cup a Clio Cup Bohemia.

  27. 8. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Po prázdninách se závodníci poperou o dvojnásobné body!

  Offroad maratonPátý závod seriálu OffROAD Maraton se přesouvá do Milovic v okrese Nymburk. V sobotu 30. srpna se na start tamního tankodromu postaví automobilové posádky do svého jediného 12hodinového závodu, který je druhým nejtěžším maratonem sezony. V neděli se motorkáři a čtyřkolkáři poperou o své body ve svém nejnáročnějším 4hodinovém klání. Spolu s nimi čeká starší juniory podruhé v historii závod na 90 minut. Děti a mladší junioři budou moci jet oba víkendové dny.

  27. 8. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting