1kval.jpgKorok_Pce.jpgHistoCup_2024.jpg

 • Africa Eco Race 2014 odstartovala!

  AfricaMauretánie je jedna z nejchudších zemí světa. Je pro to mnoho důvodů. Nepřísluší mi soudit zda je to místní politikou, necitlivým rozdělením hranic v nedávné minulosti nebo nedostatkem surovin pro export. Prostě to tak je a bohužel to za těch pár dní co jsme zde ani nepochopíme, ani nezměníme. Na podobné téma jsem včera večer jsem hovořil s Manfredem Krissem, bývalým dakarským závodníkem, který s Renem  Metgem pořádá Africa Race. Mluvili jsme o tom jak se změnilo vnímání Afriky za posledních pár let. Kontinent, který býval exotický se v myslích lidí přetvořil  na místo, kam je neradno jezdit protože se zde válčí. Situace v Sýrii asi hovoří sama za vše. Důležité je vědět, že pro Maroko tato příměra neplatí a současně i v Mauretánii mají tyto závody velkou prioritu a jsou vítány. Maroko je turistická destinace, které se problémy severní Afriky minulých let vyhnuly a mohu říci, že je zde bezpečno i pro normálního turistu. Mauretánie je pro nás vnímána jako neznámá země. Není ani divu. Už po pár kilometrech zjistíte, že jste v naprosto jiném světe. Sever Mauretánie je osídlen jen velmi sporadicky. Na hotely, vesnice nebo aglomerace zapomeňte rovnou. Ty tu nejsou. Jen roztroušené osady, které jsou tvořeny chýšemi z polorozpadlých dřevěných a oplechovaných dílů. Muži chodí oblečeni do splývavých hábitů ponejvíce modré nebo bílé barvy. Jediné betonové budovy jsou povětšinou mešity s ampliony vysílající do okolí zprávu o tom, že Alláh je veliký a to v celkem pravidelném rytmu.

  7. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Dakar slavnostně odstartoval

  DakarTéměř jeden milion diváků okolo trasy konvoje Rallye Dakar 2014 sledoval slavnostní startovní ceremoniál. Posádky kamionů přijely k rampě až ve večerních hodinách a formálně tak vstoupily do 36. ročníku soutěže. Ještě za světla ovšem vyjela na startovní rampu buggy MD Optimus s číslem 379  s Josefem Macháčkem a Vlastíkem Tošenovským. "Atmosféra je tu báječná, cítíme se skvěle. Už jsme přijati na Dakar a od zítřka půjdeme do toho! Je to paráda," rozjímal Macháček před startem. 

  6. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Rallye Dakar před nedělním startem

  V Argentinském Rosariu jsou již připraveni na start letošního Dakaru všichni členové INSTAFOREX LOPRAIS TEAM i KM Racing teamu. Nejprve vyjedou v sobotu pozdě večer společně se všemi účastníky při slavnostní startovním ceremoniálu na pódium, v neděli na cestě do San Luis ochutnají první porci závodních kilometrů. 

  4. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • KM Racing tým se připravuje na start Dakaru

  dakar14Celý KM Racing tým již dorazil na místo konání startu největší dálkové rally na světe Dakar rally 2014. Jako každý rok bude jeho součásti i press car jehož posádka se s vámi podělili o informace, fotky a videa z průběhu celého závodu.

  3. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • SPIRIT CHEER CUP 2013 - 2. část

  Spirit2

  V sobotu 7.12. se ve sportovní hale TJ Sokol Královské Vinohrady v Praze sešli cheerleadingové i taneční týmy a skupiny z celé České republiky na tradičním SPIRIT CHEER CUPu 2013.Letošní historicky první téma bylo Beach párty, a tomu také odpovídala atmosféra celé soutěže. Startovní listinu letos rozšířily i týmy z Ruska, Běloruska a Polska.

  Prohlédněte si fotogalerii - 2. část

  15. 12. 2013 | Rubrika: Fotoreport

 • MS v Adventure Race 2013 - Kostarika

  raftO TOP-TEN přišli Čeští reprezentanti (OpavaNet/Accom) na 90 km kajak dlouhé etapě. Roztrhl se jim jeden z člunů o starý kontejner a museli 50 hodin absolvovat všichni 4 členove týmu jen s jedním kajakem. To bylo vyhodnoceno jako jeden z největších výkonů Mistrovství světa! Jinak jsou "úplně mrtví", mají zničená chodidla a nejhorší bylo strávit 2 dny v jednom kajaku v džungli, ale podle slov Tomáše Petrečka "to přežijí".

  13. 12. 2013 | Rubrika: Extrémní sport

 • Mikulas Rallye 2013 - Maďarsko

  Mikulas RallyeVe dnech 7. - 8. 12.2013 se v okolí maďarského města Veszprém jela Mikulás Rallye. Nabízíme vám několik zajímavých fotek z této soutěže od Lenky Sklenákové.

  Prohlédnout fotogalerii

   

  13. 12. 2013 | Rubrika: Fotoreport

 • Spirit Cheer Cup 2013

  Spirit cheer cupV sobotu 7.12. se ve sportovní hale TJ Sokol Královské Vinohrady v Praze sešli cheerleadingové i taneční týmy a skupiny z celé České republiky na tradičním SPIRIT CHEER CAPu 2013.Letošní historicky první téma bylo Beach párty, a tomu také odpovídala atmosféra celé soutěže. Startovní listinu letos rozšířily i týmy z Ruska, Běloruska a Polska.

  >> Prohlédněte si fotogalerii

  9. 12. 2013 | Rubrika: Fotoreport

 • MS v Adventure Race 2013 - Kostarika - 4. až 6. den

  trekPo třech dnech přišly královské etapy. Z nuly (nadmořské) do téměř 4km a ze 40st.C do nuly (teplotní). Velmi náročných bylo 100km MTB do 2km nad mořem, kdy hlavně začátek v palmových plantážích byl navigačním oříškem s nalezením převozníka přes řeku Terraba. Brutální bylo stoupání na Donkey Hill s převýšením přes 1000m. MTB českým týmům sedí více než pádlování a propracovaly se na 13. a 14.místo. Po třech nocích bez spánku využily týmy povinný 4 hodinový spánek nařízený pořadateli a poprvé se v závodě pár hodin prospaly.

  9. 12. 2013 | Rubrika: Extrémní sport

 • K triatlonu cítím velký respekt

  ilustračníPetr Suchoň je ve svých 29 letech osobností domácího zpravodajství, jehož usměvavou tvář vídáte v Televizních i Sportovních novinách na Nově. Petr je sám aktivní sportovec, rád plave, běhá, posiluje, cvičí na TRX a závodně hraje fotbal. V rozhovoru přiznal, že co se sportů týče, cítí obrovský respekt k triatlonu, který má v plánu si v příštím roce vyzkoušet. I proto sleduje výsledky několika českých reprezentantů a dobře ví také o tom, že Česká triatlonová asociace spustila projekt, který má ke sportu přilákat co nejvíce dětí.

  9. 12. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • BLACK DIAMOND DRYtool cup Brno 2013

  drytoolingV sobotu 7.12.2013 se na lezecké stěně u brněnské Olympie uskutečnil 4. ročník BLACK DIAMOND Drytool cup, Mezinárodního mistrovství České republiky v drytoolingu. Vítězem kategorie mužů se stal Janez Svolšjak ze Slovinska a v kategorii žen zvítězila Lucie Hrozová.

  9. 12. 2013 | Rubrika: Extrémní sport

 • KM Racing je připraven k odplutí z Le Havre

  DakarDakar 2014 je opět o trochu blíže. Závodní i asistenční KM Racingu vozidla byla v pořádku převzata v přístavu v Le Havre, kde jej v nejbližších dnech pořadatelé naloží na loď do Argetiny.

  6. 12. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Kostarika - 1. až 3. den

  MSZávod vede přes celou Kostariku od Panamy po Salador. Kouzelný byl předstartovní výklad, kdy museli závodnici projít kolem 4 akvárijí s hady, které budou potkávat v buši a na vodě a jejichž kousnutí je smrtelné. 

  6. 12. 2013 | Rubrika: Extrémní sport

 • Ostravští tanečníci dobyli svět!

  AkcentNejmenší tanečníci T.J Sokol Vítkovice, oddíl Akcent Ostrava ve věku osmi až jedenácti let vybojovali zlato na mistrovství světa v show dance formací 2013! Se svou formací Salón Cruelly de Vil tak získali pro tento úspěšný ostravský klub již 26 titul mistra světa!

  6. 12. 2013 | Rubrika: Taneční sport

 • NEJNÁROČNĚJŠÍ ZÁVOD NA SVĚTĚ

  ilustrační850km vzdušnou čarou = 1000km na trati ; 2.12.-20.12.2013 ; 10 dní NON-STOP
  25 zemí a 60 reprezentačních čtyřčlenných týmů (min. 1 žena)
  Trek, MTB, OB, kajak, raft, plavání, lezení, HighMountain, canyoning, coasteering, in-line, jumary ...
  0 až 40 st.C; 0 až 3000m.n.m.; vlhkost až 90%

  4. 12. 2013 | Rubrika: Extrémní sport

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.