VS_veterani_pod_zamkem.jpgLS_Slusovice.jpgZamecky_vrch.jpg

 • Triatlonové krásce Anetě Grabmüllerové to sekne

  Aneta GrabmüllrováAneta Grabmüllerová je krásná česká reprezentantka v triatlonu. Je jí 20 let a prvním rokem spadá do kategorie K23. Čeká ji tak první sezona na olympijských tratích. Nadějná triatletka v dubnu oznámila spolupráci s firmou Craft a v květnu jí bude dokonce věnována dvoustrana v časopise Bravo.

  2. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Ospalý v nabité konkurenci na Floridě skončil na 14. místě

  OspalýTriatlonista Filip Ospalý se při své letošní ostré závodní premiéře představil v závodě St. Anthony´s Triatlon v St.Petersburgu na Floridě, kde obhajoval tituly z let 2011 a 2012. V nabité konkurenci elitních triatletů skončil na 14. místě. Z triumfu se radoval olympijský vítěz z Pekingu 2008 Jan Frodeno z Německa. Mezi ženami na startu nechyběla česká reprezentantka Radka Vodičková, která doběhla na 15. místě.

  29. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Kdo bude lvem FIA ETRC 2013?

  V. RožánekRok se s rokem opět sešel a na svět přišla startovní listina FIA European Truck Racing Championship 2013 a obhájce titulu Němec Jochen Hahn se již teď těší na první závody do italského Misana, který vystřídá loňského premianta z Istanbulu. Sezóna startuje již 18.5. v Itálii.

  28. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Po zimě startují první jarní závody

  survival ilustračníPo serii náročných zimních survivalových závodů zahajuje jarní a letní sezóna. Zatím ještě doznívají vzpomínky na letošní krutou zimu a jeden z posledních závodů ZIMNÍ HORSKÁ VÝZVA 2013. V únoru se konal jeden z nejtěžších a nejdelších zimních survivalových závodů v ČR. Závodníci ve dvoučlenných týmech museli překonat vzdálenost cca 240 km. Běh kombinovali se sněžnicemi, běžkami nebo skialpovými lyžemi. Celá trasa startovala v Trutnově a pokračovala přes Orlické hory, Jeseníky (Křížová hora, Klepáč, Kralický Sněžník, Smrk, Dlouhé stráně, Praděd, atd.)

  25. 4. 2013 | Rubrika: Extrémní sport

 • OffROAD Maraton: Poprvé v Šiklově Mlýnu!

  offroadmaratonDruhý závod OffROAD Maratonu se již tuto sobotu 27. dubna 2013 vůbec poprvé v historii přesouvá do areálu Šiklův mlýn na Vysočině. Motorkáři a čtyřkolkáři si zde připíší další body v letošní první tříhodinovce, auta
  odjedou první šestihodinovku. Všichni závodníci i návštěvníci zažijí nejen offroadové zápolení, ale také atmosféru amerického Západu ve westernovém městečku.

  24. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • VETTELOVY TŘI VÍTĚZNÉ ZASTÁVKY V BOXECH V BAHRAJNU

  F1Úřadující světový šampion Sebastian Vettel využil strategie tří zastávek v boxech a zvítězil ve Velké ceně Bahrajnu, čímž zvýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí na deset bodů. Vettel startoval z druhé pozice na středně tvrdých pneumatikách, načež absolvoval dva stinty na tvrdé směsi. V cíli měl náskok přes devět sekund. Jednalo se o Vettelovo osmadvacáté vítězství v kariéře.

  23. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Mám natrénováno. Snad to prodám v závodě

  KrejčováPetra Krejčová je součástí české výpravy, která v pátek ráno vyrazila na mistrovství Evropy v duatlonu. To se o víkendu koná v nizozemském Horstu. Jihočeská závodnice byla nominována místo nemocné Heleny Erbenové a přiznala, že když se o možnosti reprezentovat dozvěděla, s rozhodnutím neváhala ani minutu. Okamžitě kývla. Reprezentace je pro ni otázkou cti.

  20. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • V BAHRAJNU PŘIJDOU KE SLOVU NEJTVRDŠÍ SMĚSI PNEU

  F1Pouze týden po Velké ceně Číny se formule 1 přesouvá do Bahrajnu. Pro závod na tomto ostrovním státě Pirelli nominovalo tvrdou směs P Zero Oranžová a středně tvrdé pneumatiky P Zero Bílá. Bahrajnský okruh se vyznačuje vysokými teplotami vzduchu i trati. Asfalt je zde navíc často zašpiněn pískem z okolních pouští. Šakir je rychlá a zároveň i technicky náročná závodní dráha. I díky tomu se jednalo před návratem Pirelli do formule 1 o ideální místo pro testování.

  19. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Jablonec hostí předposlední závod Českého poháru v aquatlonu

  aquatonV sobotu 20. dubna se v Jablonci nad Nisou koná pátý díl seriálu Českého poháru v aquatlonu. Závod s názvem Skupina ČEZ ČP v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2013 je předposledním dějstvím v prestižním seriálu a je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Nechybí ani oblíbená soutěž rodin.

  18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • V depu mi dali cizí přilbu, pak přišel defekt

  ironmanPetr Vabroušek skončil o víkendu na ironmanu v Jihoafrické republice v Port Elizabeth na 13. místě a byl poměrně zklamaný. Mluvil dokonce o nejhorším výsledku za posledních několik let. Zároveň ale prozradil, že štěstí mu v tomto závodě zkrátka nepřálo. Pochválil však výkon slovenského kamaráda Karola Džalaje (9. místo) a vyzdvihl i parádní třetí místo Češky žijící v JAR Lucie Reed-Zelenkové.

  18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Vabroušek na ironmanu v JAR skončil třináctý

  VabroušekVabroušek zvládl 3,8 kilometru náročného plavání v oceánu za necelých 58 minut, 180 kilometrů na kole ujel za 4:57:13 a závěrečný běžecký maraton pokořil časem 3:03:20. V konečném účtování z toho bylo třinácté místo. Vyhrál Švýcar Ronnie Schildknecht před Francouzem Cyrilem Viennotem. Jako třetí v celkovém pořadí doběhl Bas Diederen z Nizozemí.

  18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • ALONSO VYBOJOVAL VÍTĚZSTVÍ VE VELKÉ CENĚ ČÍNY

  F1Fernando Alonso dnes v Číně získal první vítězství v letošní sezoně. Zvolil strategii tří zastávek. Pilot týmu Ferrari startoval ze třetího místa. Nejprve jel na měkké směsi P Zero Žlutá, načež strávil tři stinty na středně tvrdých pneu. V cíli měl před Kimim Räikkönenem z Lotusu náskok deseti sekund.

  16. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • ELMS Silverstone: Lijákem proplul nejlépe tým Jota Sport

  le mansPo loňské mnoho nepovedené sezóně European Le Mans Series, kdy jsme se dočkali i zrušeného závodu v Brně, se opět prototypy a GT vozy postavily na start závodu v Silverstonu, kde se čekal pěkný souboj 23 vozů.

  Kvalifikační tréninky ovládl prototyp stáje Jota Sport s posádkou Dolan-Turvey a Zytekem Z11SN Nissan. Ve velmi početně obsazené skupině LMGTE se pak nejlépe kvalifikace povedla týmu RAM s Ferrari F458 Italia.

  15. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Těšte se na běh přímo na náměstí i sladké medaile

  aquatlonPo závodě v Praze se seriál Českého poháru v aquatlonu pořádaný Českou triatlonovou asociací uskuteční v Liberci. Příznivci plavání a běhu změří síly v sobotu 13. dubna. První část proběhne v libereckém padesátimetrovém bazénu, běhat se bude na náměstí. Liberecký závod je čtvrtým pokračováním oblíbeného seriálu.

  12. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Seriál Velkých cen F1 pokračuje v Číně

  LotusČína je třetím podnikem aktuálního ročníku mistrovství světa vozů formule 1. Povrch trati zde není příliš drsný, je pouze o něco náročnější než asfalt v Melbourne. Charakter okruhu jako takový však již na pneumatiky klade velké nároky. Očekávat můžeme teploty vzduchu pohybující se mezi 15 a 23°C. Trať by pak měla být zahřátá v intervalu 15 a 30°C. Vlastnosti čínského okruhu dávají vyniknout strategii kolem pneumatik. Stejně jako před rokem bude oblíbená taktika dvou nebo tří pitstopů. Na konci hlavní rovinky vozy brzdí z rychlosti 315km/h až na 65km/h, a to na vzdálenosti pouhých 130 metrů. Brzdné přetížení se rovná 5G. Podobně velkým deceleračním silám jsou pneumatiky vystaveny pouze několikrát v roce. 

  12. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.