Korok_Pce.jpgHistoCup_2024.jpgDTM_Oschersleben.jpg

 • Triatlonoví reprezentanti jedou na ME do Estonska.

  JindraPět českých triatlonových reprezentantů míří do Estonska, kde se o víkendu 26. a 27. ledna koná mistrovství Evropy v zimním triatlonu. Největší hvězdou výběru je Helena Erbenová. Úřadující světová i evropská šampionka bude v Tartu obhajovat loňské zlato z finského Jamijarvi.

  24. 1. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Českého poháru v zimním triatlonu poprvé ve Žďáru n/S.

  ZTV sobotu 26. ledna se u Pilské nádrže u Žďáru nad Sázavou bude konat již 10. ročník závodu K3 zimní triatlon, který je letos premiérově součástí Českého poháru v zimním triatlonu.

  24. 1. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Golfový relax judisty Krpálka

  KrpálekLukáš Krpálek je s výškou 198 centimetrů a váhou 100 kilogramů přímo předurčen k boji. Dostatečně toho využívá při své profesionální kariéře judisty a dlužno říct, že se mu práce opravdu daří. Úspěchy, které dosud zaznamenal, jsou toho důkazem a právem můžeme tvrdit, že patří k našim nejtalentovanějším judistům. Na konci léta byl na soustředění v Resortu Darovanský dvůr u Plzně a při té příležitosti se rozhodl vyzkoušet také golf. Jak už to tak bývá, tak po prvních neúspěšných úderech se mu dostal pod kůži. Jestli bude ve svém snažení pokračovat? Tak to už je tématem následujícího rozhovoru.

  23. 1. 2013 | Rubrika: Golf

 • Slavnostní ceremoniál a poselství Dakaru 2013

  LopraisBěhem závodu se toho hodně odehrálo. Každý účastník v něm zažíval svůj dakarský příběh. Některé z nich byly šťastné, jiné dokonce tragické, přesto následující byl pro tento ročník určitě výjimečný. Ze startu na trať vyjeli čtyři vozy, za jejichž volantem usedli bývalí vojáci, kteří utrpěli v Afghánistánu vážná zranění a museli podstoupit amputaci končetin. Jejich extrémní projekt, měl za cíl zapojit handicapované do nejtěžší rallye a zároveň potvrdit hlavní myšlenky Dakaru. A tou jsou fascinující schopnosti lidí a obrovská vůle překonávat všechny překážky.

  21. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Kolomý je pátý. Bonver Dakar Project slaví nejlepší výsledek

  BonverNové společenství českých dakarských závodníků slaví. V Rally Dakar 2013 byl Martin Kolomý (Tatra) pátý a už podruhé nejlepším Čechem, čtyři kamiony – vedle Kolomého Marek Spáčil, Vlastimil Vildman (LIAZ) a Tomáš Vrátný (Tatra) zakončily soutěž v TOP 20 a motorkář David Pabiška (Yamaha) vybojoval sedmatřicátou příčku.

  21. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Dakarské putování a dobrodružství končí v Santiagu

  LopraisSantiago, hlavní a největší město Chile s 5,5 milióny obyvateli, bylo založeno v roce 1541 dobyvatelem Pedro de Valdivia. Pojmenoval je Santiago de Nueva Extremadura (doslovný překlad zní Santiágo nového konce). O 470 let později se město stává cílem nejtěžšího závodu Dakar 2013. Před tím, ale ještě závodníky čekala poslední 14.etapa a poslední kilometry tohoto fantastického dobrodružství. Rychlostní zkouška nabídla pěkné, široké a rychlé tratě, takže posádky nesměly polevit v koncentraci. Před branami Santiaga pak ještě na jezdce čekal krátký závodní okruh určený pro pobavení diváků. Závodníci se tak mohli předvést při nejrůznějších skocích a driftech. To však byl jen předkrm pro závěrečný slavnostní ceremoniál, který je na programu dnes. Místo konání, Plaza de la Constitución.

  20. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • ČP v zimním triatlonu patřil Erbenové a Jindrovi

  JindraVe sportovním areálu Břízky v Jablonci nad Nisou odstartovala závodem Českého poháru v zimním triatlonu Czechtriseries 2013. Z vítězství se podle očekávání radovali favorité a nejlepší zástupci zimní formy triatlonu v Česku Helena Erbenová a Pavel Jindra. Kromě běhu, jízdy na kole a běhu na lyžích si ale závodníci kvůli nedostatku sněhu v jedné pasáži vyzkoušeli i běh s běžkami na ramenou.

  19. 1. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Kolomý bojoval tak mocně, až utrhl řadící páku.

  BonverRally Dakar je vždy velkým příběhem plným dramat a jedno z těch velice poutavých včera prožila jednička Bonver Dakar Projectu Martin Kolomý. V bitvě o stupně vítězů bojoval tak odhodlaně a divoce, až mu v ruce zůstala řadící páka!

  19. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Bronzoví v předposlední etapě

  LopraisPátek 18. ledna: Copiapó – La Serena
  Spojovací úsek: 294 km
  Rychlostní zkouška: 441 km

  Počáteční úsek v oblasti Camanchaca v úvodních kilometrech byl příkrý, vyšplhat bylo nutné do výšky nad 2600 m. Poté, sjezdem po úbočích do údolí, kde na závodníky čekaly poslední písčité duny letošního Dakaru. Třetina rychlostní zkoušky vedla po písčitých tratích, kde bylo možné útočit. Posledním místem bivaku pro závodníky a jejich doprovody se stalo město La Serena.

  19. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Je tu finále Dakaru, Kolomý je pátý, v těsném sevření soupeřů

  BonverMartinu Kolomému s Tatrou Bonver Dakar Projectu se včera nepodařilo zaútočit na průběžné stupně vítězů Rally Dakar 2013, naopak si pohoršil o jedno místo. Před dnešním finále, poslední etapou, je pátý. Dvacet minut za Gerardem De Rooyem (Iveco) a čtvrthodinu před Alešem Lopraisem (Tatra).

  19. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Pozvánka na MČR v motoskijöringu, Želeč,

  motoskijoringPo ne příliš zimním úvodu ledna, ukázala zima příznivcům motoskijöringu přeci jen svou pravou tvář, a tak mohou pořadatelé MČR v této disciplině realizovat, co před sezónou naplánovali. Letošní seriál MČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2013" se rozjede na jihu Čech. Konkrétně v sobotu 19.1.2013 v Želči (u Tábora). Tento podnik pořádá Motosport Chýnov ve spolupráci s Obecním úřadem Želeč.

  18. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - motocykly

 • Kolomý dál bojuje s Rusy, Vrátný si „ustlal“ na boku...

  BonverJeště pouhé dvě etapy a je po všem. Rally Dakar 2013 vrcholí nejen svým programem, ale také výjimečně poutavým soubojem v kategorii kamionů, třídě, která je pro české fanoušky tradičně tím hlavním. Martin Kolomý, se svou Tatrou nejrychlejší reprezentant Bonver Dakar Projectu, dál bojuje s ruskou přesilou – třemi piloty vozů Kamaz. Po včerejšku je těsně za nimi.

  18. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • 12. etapa plná fandění a poslední úsek ala želva

  LopraisTentokrát dakarští účastníci překročili Andy z východu na západ, průsmykem Svatého Františka a vrátili se do pouště Atacama. Organizátoři jim připravili touto dvanáctou tratí snad všechny možné nástrahy, které si jen vůbec lze v maratónské rallye představit. Od písku fesh – fesh až po štěrkové a kamenité cesty, prostě pestrý terén, který byl přímo předurčen pro velký závod a soutěžení těch nejlepších jezdců. Převážná část písečných dun čekala uprostřed rychlostní zkoušky – jejich výška byla majestátná, stejně jako hloubka údolí a kotlin mezi nimi. Velké teplotní rozdíly dělaly problémy hlavně jezdcům na motocyklech, ale prověřily pořádně i techniku automobilů a kamiónů. Rozvodněná Rio Grande, která zapříčinila zrušení zbytku jedenácté etapy, dnes přinesla svízel pouze fanouškům, kteří sledují celý dakarský konvoj.

  18. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Velká voda začala vířit Dakarem, Kolomý je v sevření ruské floti

  BonverČeká nás ještě větší drama nebo už to stačí? Než Rally Dakar 2013 pozítří skončí, bude se Martin Kolomý, hvězda Bonver Dakar Projectu, pokoušet odolat mocnému ruskému týmu Kamaz. Po včerejší jedenácté etapě, která byla pro rozvodněné argentinské řeky ukončena předčasně, je s Tatrou třetí.

  17. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Přerušení 11. etapy a začarovaná Fiambalá

  LopraisPřed včerejším startem jsme o 11. etapě psali jako o nepoddajné Fiambalé i o tom, že by bylo neobvyklé, kdyby se zde nic nestalo. Minulý rok zde soutěžící potrápilo počasí a jinak tomu nebylo ani letos. Vzhledem k záplavám, které se objevily na 69 km a současně v Rio Grande po 85 km, se po prohlídce trati komisaři závodu rozhodli z bezpečnostních důvodů zcela uzavřít trať pro kategorii aut a trucků. Většina čtyřkolek a motorek již po trase problematické úseky projela, proto byli všichni závodníci schopni dokončit tuto začarovanou etapu.

  17. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.