• Německou premiéru Octavia Cupu uvidí slavná Eurospeedway Lausitz

Český Most a německá Eurospeedway Lausitz. Jsou to dva naprosto odlišné okruhy, které však spojuje společný fakt, že byly zbudovány na místech, kde byl původně povrchový důl. Zatímco na Mosteckém autodromu se jezdci novodobého Octavia Cupu představili již třikrát, na závody k našim západním sousedům vyrazí úplně poprvé.

12. 7. 2018 | Rubrika: Kam za sportem?

• Anna Dzurenda zvítězila na Mezinárodním mistrovství Slovenska

České hráčky suverénně ovládly Mezinárodní seniorské mistrovství Slovenska v golfu 2018, které se konalo 4. – 6. července na hřišti Hrubá Borša. Zvítězila Anna Dzurenda (79, 78, 84), druhé místo obsadila Blanka Dědečková (84, 84, 81) a bronz získala Barbora Stárková (89, 85, 82).

12. 7. 2018 | Rubrika: Golf

• Světový pohár a mistrovství Evropy v akrobatickém rokenrolu

O víkendu 23. – 24. 6. 2018 uspořádal Sportovní taneční klub Mega Dance pod vedením Bartłomieje Kobylańského v Centru rekreace a sportu v Zielone Góre, městě na západě Polska, poslední mezinárodní soutěž před prázdninami. Zielona Góra tak nehradila Rimini, kde vícedenní soutěže probíhaly vždy v první polovině července každoročně od roku 2009, ovšem zřejmě z důvodu organizačních potíží byl už vloni program omezen jen na jeden den a letos se tam soutěž konat vůbec nebude.

12. 7. 2018 | Rubrika: Taneční sport

• Scuderia Praha zvítězil v Hankook 24h PORTIMAO

Bohemia Energy Racing tým Scuderia Praha Ferrari 488 GT3 (#11, Jiří Písařík / Josef Král / Matteo Malucelli) zvítězili na Hankook 24h PORTIMAO již druhý rok po sobě. Na Autódromo Internacional Algarve dovedl Jiří Písařík Ferrari do cíle po 586 kolech a slaví své druhé vítězství v 2018 24H SERIES powered by Hankook.

12. 7. 2018 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• XXV. Bitters Czech Bowl přivítá Ostrava

Aktuálně je na programu nejvyšší soutěže amerického fotbalu Bitters ligy play off, které po semifinálových zápasech ve dnech 7. a 8. července uzavře ligu dne 14. července finále v Ostravě – XXV. Bitters Czech Bowl, kde se proti sobě postaví týmy Ostrava Steelers a Prague Black Panthers.

11. 7. 2018 | Rubrika: Fotoreport

• Miniracing ve Vysokém Mýtě ve fotografiích

Poslední červnový víkend ovládly autodrom ve Vysokém Mýtě motocykly.  Konalo se zde Mezinárodní mistrovství a Mezinárodní přebor České Republiky v Miniracing 2018. Závodilo se v jedenácti třídách s účastí jezdců z tuzemska, Slovenska a Maďarska.  V sobotu byly na vidění tréninkové a kvalifikační jízdy, ze kterých vzniklo rozestavení na startovacím roštu. V neděli pak následovaly dvě závodní jízdy, které se vlivem počasí jely na mokré trati. Jezdci se toho nezalekli a tak nebyla nouze o akční předjíždění. Závody se neobešly ani bez pádů, ale všichni jezdci se ve zdraví vrátili domů.

8. 7. 2018 | Rubrika: Fotoreport

• Češi v Helsinkách opět na stupních vítězů!

Mistrovství Evropy v cheerleadingu (ECU Europeans 2018) se konalo o víkendu 30. 6. – 1. 7. 2018 ve Finsku v Helsinkách. Zúčastnilo se téměř 3 000 nejlepších sportovců z celé Evropy. V obrovské konkurenci 26 zemí Češi obsadili hned tři pohárová místa!

7. 7. 2018 | Rubrika: Taneční sport

• ČP juniorů a juniorek - Sokolák

Beach Club Brno pořádal 3.7.2018 na Sokolském koupališti Český pohár juniorů a juniorek. Turnaje se zúčastnilo 16 dívčích a 9 chlapeckých týmů. Během středečního slunečného a velmi teplého počasí byly k vidění velmi kvalitní zápasy.

5. 7. 2018 | Rubrika: Míčové sporty

• Formule 1 rozpoutaly bouři na autodromu

Poslední červnový víkend patřil na mosteckém autodromu druhému ročníku The Most Historic Grand Prix. Největší pozornost zaslouženě budily monoposty Formule 1. Na startovní listině se letos objevilo neuvěřitelných 12 formulí vyrobených v letech 1975 až 1981. Veteránský věk si bohužel vyžádal svojí daň a dvě formule se zůčastnily jen tréninkových jízd. Na startu sobotního závodu však i tak stálo 10 nádherných závodních strojů. Přestože i většina pilotů má svá "dorostenecká" léta již dávno za sebou, rozpoutali hned po startu ostrý souboj doprovázený charakteristickým zvukem silných motorů.

3. 7. 2018 | Rubrika: Fotoreport

• Golf Resort Kaskáda hostí Mistrovství Evropy družstev dorostenců

Mistrovství Evropy družstev dorostenců, Jean-Louis Dupont Trophy patří mezi nejvýznamnější týmová mistrovství Evropy v letošní sezóně. V Golf Resortu Kaskáda v Kuřimi u Brna se tento prestižní šampionát koná od 10. do 14. července a Kaskáda přivítá 16 nejlepších šestičlenných týmů chlapců do 18 let z celé Evropy.

2. 7. 2018 | Rubrika: Golf

• Lacko odjíždí z Nürburgringu spokojený.

Obhájce titulu Adam Lacko zaznamenal v neděli na německém okruhu jedno druhé a čtvrté místo a v průběžném hodnocení poskočil už na druhou pozici za Jochena Hahna. Ani druhý pilot Oly Janes neodjíždí z Nürburgringu s prázdnou.

2. 7. 2018 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Krásná stíhačka a top 5!

Na startovním roštu Velké ceny Holandska stál Jakub Kornfeil až jako třiadvacátý. Přestože kvalifikace nebyla špatná, o postavení na startu českého jezdce rozhodla penalizace, která  znamená ztrátu mnoha pozic. Po dechberoucím výkonu v závodě se Jakub Kornfeil dokázal propracovat až do nejlepší pětice a odváží si cennou porci bodů.

2. 7. 2018 | Rubrika: Motorsport - motocykly

• Adepti Zlatého volantu - Úspěchy i rozpaky

Dálkové terénní soutěže, především Rallye Dakar, jsou parádní disciplínou českého motoristického sportu. Také letos zde naši reprezentanti dosáhli velmi dobré výsledky, stejně jako při Africa Eco Race. Výhled pro sezonu 2019 je ale pro Rallye Dakar zatím trochu rozpačitý.

30. 6. 2018 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• 2. kvalifikace na VP objektivem Lenky Sklenákové

Aby se kůň českých a slovenských majitelů kvalifikoval do Velké pardubické s Českou pojišťovnou, musí absolvovat bez chyby (to je bez pádu a vybočení) alespoň jeden kvalifikační dostih. Druhá letošní kvalifikace se konala v neděli 24.6.2018. Lenka Sklenáková byla, se svým fotoaparátem, již tradičně u toho a připravila pro vás velkou fotoreportáž.

30. 6. 2018 | Rubrika: Fotoreport

• Lacko jede na Nürburgring obhajovat titul mistra Německa!

Před účastníky mistrovství Evropy tahačů je tento víkend první vrchol letošní sezony v podobě závodu na slavném Nürburgringu. Na čtvrtého muže průběžného pořadí a obhájce titulu Adama Lacka čeká obhajoba tří loňských prvenství.

29. 6. 2018 | Rubrika: Motorsport - okruhy