Korok_Pce.jpgHistoCup_2024.jpgDTM_Oschersleben.jpg

 • Po zimě startují první jarní závody

  survival ilustračníPo serii náročných zimních survivalových závodů zahajuje jarní a letní sezóna. Zatím ještě doznívají vzpomínky na letošní krutou zimu a jeden z posledních závodů ZIMNÍ HORSKÁ VÝZVA 2013. V únoru se konal jeden z nejtěžších a nejdelších zimních survivalových závodů v ČR. Závodníci ve dvoučlenných týmech museli překonat vzdálenost cca 240 km. Běh kombinovali se sněžnicemi, běžkami nebo skialpovými lyžemi. Celá trasa startovala v Trutnově a pokračovala přes Orlické hory, Jeseníky (Křížová hora, Klepáč, Kralický Sněžník, Smrk, Dlouhé stráně, Praděd, atd.)

  25. 4. 2013 | Rubrika: Extrémní sport

 • OffROAD Maraton: Poprvé v Šiklově Mlýnu!

  offroadmaratonDruhý závod OffROAD Maratonu se již tuto sobotu 27. dubna 2013 vůbec poprvé v historii přesouvá do areálu Šiklův mlýn na Vysočině. Motorkáři a čtyřkolkáři si zde připíší další body v letošní první tříhodinovce, auta
  odjedou první šestihodinovku. Všichni závodníci i návštěvníci zažijí nejen offroadové zápolení, ale také atmosféru amerického Západu ve westernovém městečku.

  24. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • VETTELOVY TŘI VÍTĚZNÉ ZASTÁVKY V BOXECH V BAHRAJNU

  F1Úřadující světový šampion Sebastian Vettel využil strategie tří zastávek v boxech a zvítězil ve Velké ceně Bahrajnu, čímž zvýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí na deset bodů. Vettel startoval z druhé pozice na středně tvrdých pneumatikách, načež absolvoval dva stinty na tvrdé směsi. V cíli měl náskok přes devět sekund. Jednalo se o Vettelovo osmadvacáté vítězství v kariéře.

  23. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Mám natrénováno. Snad to prodám v závodě

  KrejčováPetra Krejčová je součástí české výpravy, která v pátek ráno vyrazila na mistrovství Evropy v duatlonu. To se o víkendu koná v nizozemském Horstu. Jihočeská závodnice byla nominována místo nemocné Heleny Erbenové a přiznala, že když se o možnosti reprezentovat dozvěděla, s rozhodnutím neváhala ani minutu. Okamžitě kývla. Reprezentace je pro ni otázkou cti.

  20. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • V BAHRAJNU PŘIJDOU KE SLOVU NEJTVRDŠÍ SMĚSI PNEU

  F1Pouze týden po Velké ceně Číny se formule 1 přesouvá do Bahrajnu. Pro závod na tomto ostrovním státě Pirelli nominovalo tvrdou směs P Zero Oranžová a středně tvrdé pneumatiky P Zero Bílá. Bahrajnský okruh se vyznačuje vysokými teplotami vzduchu i trati. Asfalt je zde navíc často zašpiněn pískem z okolních pouští. Šakir je rychlá a zároveň i technicky náročná závodní dráha. I díky tomu se jednalo před návratem Pirelli do formule 1 o ideální místo pro testování.

  19. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Jablonec hostí předposlední závod Českého poháru v aquatlonu

  aquatonV sobotu 20. dubna se v Jablonci nad Nisou koná pátý díl seriálu Českého poháru v aquatlonu. Závod s názvem Skupina ČEZ ČP v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2013 je předposledním dějstvím v prestižním seriálu a je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Nechybí ani oblíbená soutěž rodin.

  18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • V depu mi dali cizí přilbu, pak přišel defekt

  ironmanPetr Vabroušek skončil o víkendu na ironmanu v Jihoafrické republice v Port Elizabeth na 13. místě a byl poměrně zklamaný. Mluvil dokonce o nejhorším výsledku za posledních několik let. Zároveň ale prozradil, že štěstí mu v tomto závodě zkrátka nepřálo. Pochválil však výkon slovenského kamaráda Karola Džalaje (9. místo) a vyzdvihl i parádní třetí místo Češky žijící v JAR Lucie Reed-Zelenkové.

  18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Vabroušek na ironmanu v JAR skončil třináctý

  VabroušekVabroušek zvládl 3,8 kilometru náročného plavání v oceánu za necelých 58 minut, 180 kilometrů na kole ujel za 4:57:13 a závěrečný běžecký maraton pokořil časem 3:03:20. V konečném účtování z toho bylo třinácté místo. Vyhrál Švýcar Ronnie Schildknecht před Francouzem Cyrilem Viennotem. Jako třetí v celkovém pořadí doběhl Bas Diederen z Nizozemí.

  18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • ALONSO VYBOJOVAL VÍTĚZSTVÍ VE VELKÉ CENĚ ČÍNY

  F1Fernando Alonso dnes v Číně získal první vítězství v letošní sezoně. Zvolil strategii tří zastávek. Pilot týmu Ferrari startoval ze třetího místa. Nejprve jel na měkké směsi P Zero Žlutá, načež strávil tři stinty na středně tvrdých pneu. V cíli měl před Kimim Räikkönenem z Lotusu náskok deseti sekund.

  16. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • ELMS Silverstone: Lijákem proplul nejlépe tým Jota Sport

  le mansPo loňské mnoho nepovedené sezóně European Le Mans Series, kdy jsme se dočkali i zrušeného závodu v Brně, se opět prototypy a GT vozy postavily na start závodu v Silverstonu, kde se čekal pěkný souboj 23 vozů.

  Kvalifikační tréninky ovládl prototyp stáje Jota Sport s posádkou Dolan-Turvey a Zytekem Z11SN Nissan. Ve velmi početně obsazené skupině LMGTE se pak nejlépe kvalifikace povedla týmu RAM s Ferrari F458 Italia.

  15. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Těšte se na běh přímo na náměstí i sladké medaile

  aquatlonPo závodě v Praze se seriál Českého poháru v aquatlonu pořádaný Českou triatlonovou asociací uskuteční v Liberci. Příznivci plavání a běhu změří síly v sobotu 13. dubna. První část proběhne v libereckém padesátimetrovém bazénu, běhat se bude na náměstí. Liberecký závod je čtvrtým pokračováním oblíbeného seriálu.

  12. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Seriál Velkých cen F1 pokračuje v Číně

  LotusČína je třetím podnikem aktuálního ročníku mistrovství světa vozů formule 1. Povrch trati zde není příliš drsný, je pouze o něco náročnější než asfalt v Melbourne. Charakter okruhu jako takový však již na pneumatiky klade velké nároky. Očekávat můžeme teploty vzduchu pohybující se mezi 15 a 23°C. Trať by pak měla být zahřátá v intervalu 15 a 30°C. Vlastnosti čínského okruhu dávají vyniknout strategii kolem pneumatik. Stejně jako před rokem bude oblíbená taktika dvou nebo tří pitstopů. Na konci hlavní rovinky vozy brzdí z rychlosti 315km/h až na 65km/h, a to na vzdálenosti pouhých 130 metrů. Brzdné přetížení se rovná 5G. Podobně velkým deceleračním silám jsou pneumatiky vystaveny pouze několikrát v roce. 

  12. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Loprais ukázal revoluční dakarskou Tatru!

  LopraisAleš Loprais prezentoval nový dakarský speciál. Jeho InstaForex Loprais Team se navíc spojuje s aktuálně nejúspěšnější českou truckracingovou stájí MKR Technology. Cíl je jasný - společně dobýt slavný Dakar a před ním ruskou Silk Way Rallye.

  10. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Petra Kuříková a Jan Čelůstka ovládli mistrovství republiky

  bazénFavorizovaní Petra Kuříková a Jan Čelůstka ovládli pražské mistrovství republiky v aquatlonu a stali se národními šampiony. Závod v metropoli přilákal v rámci Českého poháru v aquatlonu rekordní počet 258 startujících. Plavecká část byla v Podolí a běh na atletickém stadionu Na Děkance.

  8. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Pavilon F na Autosalonu v Brně ovládne nyní MotorMIX

  motormix11. ročník veletrhu Autosalon Brno 2013 má za sebou již úvodní dva dny, ale právě nyní jej čeká největší nápor. Tedy víkendový vrchol, kdy lze očekávat zcela největší nával. Odhad pátečních návštěv hovoří o řádově až 15 tisících návštěvníků nejen z Brna a Moravy, takže pavilony P a F byly po celý den slušně zaplněny obdivovateli nových, ale i třeba závodních aut. Výstavka závodních specálů, organizovaná MotorMIXem, se pak od pátečního večera opět rozrostla a tak v pavilonu F nyní dominují "závoďaky", jejichž počet již přesáhl 50 kusů.

  6. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.