Další zprávy

• Hradilek věnoval pádlo, Beran vítězný kord

Osobnosti sportu a kultury věnovaly výjimečné předměty do aukce Nadačního fondu pomoci Bernard. Jejím prostřednictvím může kdokoliv podpořit lidi v nesnázích a zároveň se stát majitelem např. podepsaného dresu Petra Tona, který dostal k 800. odehranému zápasu, nebo kordu, se kterým šermíř Jan Beran letos zvítězil na Grand Prix v kolumbijském Cali, či fotografie Tour de France z dílny přední české sportovní fotoreportérky Markéty Navrátilové.

3. 12. 2023 | Rubrika: Další zprávy

• Aerobik: Matějovičová získala fantastický zlatý hattrick

Zlato v kategorii dospělých žen vybojovala o víkendu na světovém šampionátu v belgickém Gentu naše Viktorie Prokopová, která tím obhájila titul královny sportovního aerobiku. Vůbec nejúspěšnější závodnicí mistrovství se se třemi zlatými medailemi stala Eva Matějovičová a zahanbit se nenechali ani ostatní čeští závodníci, kteří potvrdili, že jsou špičkami v tomto sportu.

30. 10. 2023 | Rubrika: Další zprávy

• Ocenění si přijede převzít legendární rally jezdec John Haugland

Porota složená z předních motoristických a sportovních novinářů oznámila nominace nejlepších českých jezdců prestižní ankety Zlatý volant. Veřejnost může hlasovat do 16. dubna. Účast na slavnostním vyhlášení, které proběhne 16. května v Letenském zámečku, potvrdil i legendární rally jezdec John Haugland.

7. 4. 2023 | Rubrika: Další zprávy

• Českému bowlingu se daří.

Český bowling slaví další medaili! Mladé hráčky Eliška Krummerová a Andrea Mazalová vybojovaly bronz v soutěži dvojic na Mistrovství Evropy juniorů ve francouzském Wittelsheimu. Na turnaji Evropské bowlingové tour v Helsingborgu ve Švédsku vybojoval svoje nejlepší umístění Jan Macek.

8. 9. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Čeští bowleři ladili formu

Čeští reprezentanti předvedli výbornou formu na druhém turnaji bowlingové série Prestige tour v Olomouci. Turnaj již podruhé za sebou vyhrál mladý český reprezentant Lukáš Jelínek, hráč pražského Xbowling clubu, nedávný mistr světa v týmové soutěži kadetů. A to i přesto, že si průběhu hry přivodil při rozběhu zranění kolena, zahrál velmi dobrý výkon s průměrem 218,5 kuželek na šest her.

1. 9. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Na bowlingové Prestige tour se předvedl mistr světa

Bowlingová série Prestige tour odstartovala na pražském Zličíně a hned první turnaj přinesl skvělou podívanou. Nedávný mistr světa v týmech do 21 let Lukáš Jelínek triumfoval s průměrem 256,33 bodu na hru a přiblížil se českému rekordu na šest her.

29. 7. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Senzační úspěch pro český bowling

Český bowling slaví jeden z největších úspěchů ve své historii. Bowler Jaroslav Lorenc vybojoval na Světových hrách v americkém Birminghamu stříbrnou medaili. Skvěle prošel celým turnajem a jen ve finále nestačil na profesionála z Austrálie.

13. 7. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Historicky první zlatá medaile z MS pro český bowling

Český sportovní bowling slaví historicky první zlatou medaili z Mistrovství světa. Čeští hráči do 21 let zvítězili v týmové soutěži na Mistrovsví světa kadetů ve švédském Helsingborgu. Tomáš Liebich, Lukáš Jelínek, Matěj Vojkovský a Daniel Seidl nepatřili k favoritům, ale souhra a síla celého týmu byla rozhodující.

1. 7. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Český bowling veze z Mistrovství Evropy stříbrnou medaili

Stříbrná medaile v soutěži jednotlivců, rekord Mistrovsví Evropy ve trojicích na jednu hru a týmová umístění v Top 10. Šest českých hráčů sportovního bowlingu má za sebou úspěšné vystoupení na Mistrovství Evropy ve Finsku. Cenný kov ze soutěže jednotlivců vybojoval Jaroslav Lorenc. „Stříbrná medaile je pro mě obrovský úspěch, dlouho jsme na ty medailové dveře klepali a teď se nám je podařilo konečně otevřít.“

14. 6. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Bowler Jaroslav Lorenc na Mistrovství Evropy málem neodcestoval.

Jaroslav Lorenc slaví titul evropského vicemistra ve sportovním bowlingu. Cenný kov vybojoval mezi kompletní favorizovanou skandinávskou konkurencí a navíc na jejich domácí půdě – v Helsinkách. Za sebou nechal světová jména bowlingového sportu, jako jsou Jesper Swensson nebo Osku Palermaa.

7. 6. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Suverénní jízda bowlera Lukáše Jelínka za mistrovským titulem

První titul mistra republiky ve sportovním bowlingu mezi muži vybojoval devatenáctiletý talent Lukáš Jelínek. Petra Otec-Hanzlovská získala třetí titul v řadě a je tak českou rekordmankou mezi ženami.

1. 6. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Finále bowlingové Extraligy přineslo napětí do posledního zápasu

Česká republika zná letošní mistry České republiky tříčlenných týmu ve sportovním bowlingu. V brněnské herně se v šestnáctičlenné konkurenci dařilo nejlépe obhájcům titulu, týmu Rigor Mortis, který slaví svůj třetí titul ve čtyřech letech. V sestavě Lukáš Jelínek, Jan Macek, Ondřej Mlynář a Roman Erben zvítězil pražský celek se ziskem 68,5 bodu s náskokem deseti bodů na druhý ProBowling 1. Bronz berou Expert King Pins. Svým momentem slávy se blýskl Václav Kordulík z BC Admi, který zahrál Perfect game neboli maximálních 300 bodů.

23. 5. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Za bowlingem až k polárnímu kruhu.

Čeští hráči sportovního bowlingu Jan Macek a Jaroslav Lorenc jsou již několik let platnými posilami předních týmů ve švédské bowlingové lize. Švédské ligy patří tradičně k těm nejkvalitnějším v Evropě, hrají zde mistři světa i profesionální bowleři.

14. 5. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Výborné výkony mladých českých bowlerů na Mistrovství republiky

Juniorský sportovní bowling zná svoje mistry republiky pro tento rok. V pardubické aréně Bowlingzone se sešla více než stovka nejlepších mladých českých hráčů a bylo se na co dívat.

3. 5. 2022 | Rubrika: Další zprávy

• Jaroslav Lorenc vyhrál finále bowlingové série Prestige Tour

Prestige Tour je česká elitní turnajová série ve sportovním bowlingu. Osm turnajů, ze kterých se hráčky a hráči kvalifikují na mistrovství ČR, mělo svoji poslední zastávku na naší největší bowlingové herně v Brně.  Absolutním šampionem 15. ročníku série Prestige Tour se stal Jaroslav Lorenc, nejlepší ženou se v celkovém pořadí stala Irena Straková.

28. 4. 2022 | Rubrika: Další zprávy