Cyklistika

• Italové si podmanili brněnský velodrom

Nejúspěšnějším závodníkem na velmi kvalitně obsazeném dráhovém mítinku GP Favorit Brno – Přilba Moravy byl italský reprezentant Davide Boscaro. Ve čtvrtečním bodovacím závodě dvojic stanul na nejvyšším stupínku spolu se svým reprezentačním kolegou Samuelem Quarantou, v pátečním omniu výkon zopakoval a stal se tak nejúspěšnějším závodníkem této dvoudenní akce, která byla opět součástí světového kalendáře Mezinárodní cyklistické federace kategorie Class 1.

25. 9. 2023 | Rubrika: Cyklistika

• První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku

Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět. Ačkoli tento podnik prošel od svého prvního ročníku v roce 1891 mnoha změnami, drží si nadále primát nejstaršího cyklistického závodu na světě.

6. 9. 2023 | Rubrika: Cyklistika

• 10. ročník Bike Čeladná ovládl Marek Rauchfuss

Závody na 50 i 30 kilometrů nabídl jubilejní 10. ročník HSF System Bike Čeladná. Rodiny s dětmi se mohly projet v rámci Family jízdy na dvacetikilometrové trati. V areálu místní ZŠ mezi sebou poměřily síly také děti. Hlavní závod s přehledem vyhrál Marek Rauchfuss. V kategorii žen se z přesvědčivého prvenství mohla radovat Karla Loffelmann.

20. 8. 2023 | Rubrika: Cyklistika

• Adam Ťoupalík dokonal hattrick.

Závod Brno-Mikulov-Brno nepoznal ve své moderní historii jiného vítěze než Adama Ťoupalíka. Český klasikář vyhrál také 3. ročník této obnovené jednorázovky, tentokrát si v dramatickém dojezdu poradil s Maciejem Paterskim a Mártonem Dinou.

26. 7. 2023 | Rubrika: Cyklistika

• Olha Kulinič uhájila celkové vítězství na Tour de Feminin.

Ve dnech 25. až 28. května se na silnicích kolem Krásné Lípy konal 34. ročník mezinárodního závodu Tour de Feminin.

29. 5. 2023 | Rubrika: Cyklistika

• Vítězství slaví Pavel Kelemen

Fantastický závěr týmu ATT Investments rozhodl o vítězi české jarní klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Už se zdálo, že o první místo budou spurtovat tři uprchlíci, ale v posledních kilometrech rozjel ATT Investments tak ostré tempo na terezínu, že nejenom utrhl skoro všechny soupeře z týmu Elkov Kasper, ale hlavně dojel vedoucí trio. A ve spurtu byl Pavel Kelemen neporazitelný.

29. 3. 2023 | Rubrika: Cyklistika

• Na Bíteš se chystá 170 závodníků

Startovní listina závodu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš, která se uzavřela ve čtvrtek v pravé poledne, čítá přesně 170 závodníků ze 7 zemí světa. „Bíteš“ tak opět potvrzuje, že je závodem s nejpočetnějším startovním polem ze všech podniků Českého poháru ŠKODA CUP.

24. 3. 2023 | Rubrika: Cyklistika

• Zahájení sezóny závodů silniční cyklistiky se blíží

Již několik desítek let zahajuje jarní sezónu roztáčí kolotoč vrcholové silniční cyklistiky, tradiční „Bíteš“. Centrem závodu se v posledních letech stalo Masarykovo náměstí ve Velké Bíteši. Trasa je Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. Letos jej Tělovýchovná jednota Favorit Brno uspořádá v neděli 26. března již po sedmačtyřicáté.

10. 3. 2023 | Rubrika: Cyklistika

• GP Favorit Brno – Přilba Moravy

Dvoudenní dráhový mítink Grand Prix Favorit Brno – Přilba Moravy, který ve dnech 15. a 16. září pořádala Tělovýchovná jednota Favorit Brno, opanoval dánský reprezentant Tobias Aagaard Hansen. Na konci obou závodních dní stanul při slavnostním vyhlášení na nejvyšším stupni

19. 9. 2022 | Rubrika: Cyklistika

• Kulhavý popáté ovládl domácí závod Bike Čeladná.

Při osmém ročníku populárního cyklistického závodu HSF System Bike Čeladná, který se uskutečnil v sobotu 20. srpna, se všichni účastníci museli vyrovnat s dešťovými přeháňkami. Na mokré trati v Beskydech byl nejrychlejší Jaroslav Kulhavý, který tento závod vyhrál už popáté. Mezi ženami triumfovala Simona Voznicová.

24. 8. 2022 | Rubrika: Cyklistika

• Jonas Vingegaard si dojel pro trofej od českých sklářů

Česká společnost LASVIT již po dvanácté vyrobila trofej pro nejprestižnější cyklistický závod světa Tour de France. I pro letošní ročník navrhl dnes již ikonickou trofej Peter Olah, vedoucí designu interiéru ve společnosti ŠKODA AUTO. Ta je dlouholetým hlavním partnerem cyklistického závodu Tour de France.

25. 7. 2022 | Rubrika: Cyklistika

• Adam Ťoupalík obhájil vítězství na Brno - Mikulov - Brno

Adam Ťoupalík byl opět nejlepší v obnovené české klasice Brno - Mikulov - Brno. Tentokrát to však měl o dost těžší, o svém triumfu v českém dílu série Visegrad 4 rozhodl až ve strmém klasikářském dojezdu na Špilberku. Největším soupeřem mu byl Polák Jakub Kaczmarek, na třetí místě skončil další Čech Jan Kašpar.

11. 7. 2022 | Rubrika: Cyklistika

• Po trailech přes hory od soboty 4. května na ČT sport

I v letošní sérii pořad zavítá do osmi bikersky atraktivních lokalit, kde navštíví místní bikepark, nebo trailcentrum a navrch přidá zajímavý tip na výlet po okolí. Oproti minulému roku se nebude držet pouze v Čechách. Ve dvou dílech se redakční posádka podívá k našim východním sousedům na Slovensko a v dalších dvou zkontroluje úroveň německých bikeparků. Cestu pořad začíná na krušnohorském Klínovci, dále se přesune na Slovensko - konkrétně do Mýta pod Ďumbierom a do Žiliny. Dále nás čeká návštěva například Karlova, Koutů a Lipna a putování zakončí na německém Rabenbergu a v Schönecku.

11. 5. 2022 | Rubrika: Cyklistika

• Bike Čeladná vyhrál Jaroslav Kulhavý

Na profesionální závodníky čekala trasa dlouhá 50 kilometrů. Amatérští jezdci se poměřili na třicetikilometrové trati. Rodiny s dětmi absolvovaly projížďku dlouhou 20 kilometrů. Tak vypadal 7. ročník populárního cyklistického závodu HSF System Bike Čeladná. Hlavní závod ovládl domácí biker Jaroslav Kulhavý. Nejrychlejší ženou byla Michaela Tokarčíková.

23. 8. 2021 | Rubrika: Cyklistika