Sachs_SH.jpgTomicek.jpgRunTour Praha.jpg

 • Vedro a prach - to byla 2. etapa na Dakaru

  Podívejte se jak viděli dramatickou druhou etapu letošního Dakaru v závodních speciálech Aleše Lopraise a Martina Prokopa. Kamion Tatra a terénní speciál Ford...
  (video v článku)

  4. 1. 2017 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Martin Macík postupuje pořadím. Lukáš Kvapil po pádu končí

  Ve druhé dakarské etapě se posádce kamionu týmu Big Shock Racing dařilo a přiblížila se k první desítce. Trať dlouhou 284 km, projel Macíkův kamion průměrnou rychlostí přes 100 km za hodinu a ze startovního 18. místa se propracoval až na 9. pozici. Martin Macík, Franišek Tomášek a Michal Mrkva nakonec do cíle dojeli třináctí poté, co je v samém závěru zdržely neoznačené odstavené vozy, schované ve zvířeném prachu.

  4. 1. 2017 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Martin Prokop po druhé etapě Rally Dakar na patnáctém místě

  Česko-rakouská posádka týmu MP-Sports – pilot Martin Prokop s navigátorkou Ilkou Minor – má za sebou dvě etapy legendární Rally Dakar a v kategorii automobilů jim náleží průběžná patnáctá příčka. Jejich Fordu Raptor se však hned z kraje soutěže nevyhnuly technické potíže a ve včerejší etapě se potýkala s kritickým přehříváním motoru.

  4. 1. 2017 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macíkova posádka s chřipkou osmnáctá.

  Posádka týmu Big Shock Racing ve žlutém kamionu liaz s číslem 518 úspěšně zdolala první etapu letošní Rallye Dakar. Hnána horečkou, která se od pilota Martina Macíka postupně přesunula i na navigátora Františka Tomáška a mechanika Michala Mrkvu, projela posádka prvních měřených 39 km v hodně svižném tempu. Hlavním cílem bylo udržet startovní místo do příští etapy a vypotit nepříjemnou virózu. A to se podařilo. Tým obhájil osmnáctou pozici a všichni věří v brzké uzdravení. Ve startovním poli motocyklů si dobře vedl Lukáš Kvapil, který zažil svůj dakarský křest a hned v první etapě i horké chvilky při opravě nádrže. Přesto se startovním polem probojoval ze 139. na 118. pozici.

  3. 1. 2017 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Big Shock Racing připraven na start

  Český Big Shock Racing tým má technické přejímky úspěšně za sebou. „Dopadli jsme na výbornou. Technika skvěle připravena a Franta nezklamal,“ popisuje průběh silvestrovského odpoledne Martin Macík, který bojuje s horečkou a poslední chvíle před závodem netráví podle plánu s týmem, ale sám na hotelu. Nový ročník Rallye Dakar bude znamenat změnu i pro navigátory, ti se musí na jízdu více soustředit, hledat neoznačené kontrolní body a pečlivě odečítat ujeté kilometry.    

  1. 1. 2017 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík a Kvapil finišují přípravy na přejímku techniky

  Do začátku dalšího ročníku Rallye Dakar zbývají necelé dva dny a kompletní tým Big Shock Racing je již v paraguayské metropoli Asunción. Za sebou má 1200 km dlouhý přesun z Buenos Aires. Závodní speciály přečkaly plavbu z Evropy bez závad a mechanici nyní připravují kamion a motocykl k přejímkám. Jejich termín má Big Shock Racing stanoven na 31. 12. 2016 v 15:00 hod. Silvestra Martin Macík slaví tradičně dvakrát – nejdříve místní, paraguayský a po pár hodinách i ten český.  

  31. 12. 2016 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Vánoční rozhovor s Lenkou Kovářovou

  Staronová předsedkyně České triLenka Kovářováatlonové asociace Lenka Kovářová je žena na svém místě. Má zkušenosti z profesionální dráhy reprezentačního závodníka, vysokoškolského pedagoga i funkcionáře v olympijském výboru. Má však za sebou i velký úspěch na mezinárodním poli sportovní diplomacie. Získání závodu CHALLENGEPRAGUE je opravdu prestižní záležitostí pro triatlon a Českou republiku vůbec. Její hodnocení roku si můžete přečíst v předvánočním rozhovoru.

  23. 12. 2016 | Rubrika: Triatlon

 • Rieger Motorsport představil techniku pro nadcházející sezonu.

  Rieger MotorsportV poslední adventní neděli se v prostorách obchodního domu Central Most konala výstava závodních vozů spojená s autogramiádou jezdců. K vidění byly nejen cestovní vozy, jako například Lamborghini Gallardo týmu Mičánek Motorsport nebo Mitsubishi Lancer od William art, ale také nový přírůstek v mosteckém týmu Rieger Motorsport - Gloria C8F.

  23. 12. 2016 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Na mosteckém okruhu uvidíme v příštím roce i minibiky.

  minibikeDalší premiérou mosteckého autodromu v roce 2017 bude Mistrovství ČR i Evropy Minibike. Republikový šampionát motocyklových talentů na maloobjemových speciálech si diváci mohou vychutnat o víkendu 21. až 23. července na malém závodním okruhu v areálu polygonu. Body do evropského šampionátu si mladí jezdci rozdělí na stejném oválu o týden později, tedy o víkendu 28. až 30. července. Ve stejném termínu se jede na velkém závodním okruhu autodromu i DMV Gran Turismo Touring Car Cup pro cestovní vozy i GT speciály. Fanoušci jednostopých i dvoustopých rychlých a silných strojů tak budou mít na severu Čech žně.

  23. 12. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Mistrovství ČR v Motoskijöringu 2017 odstartuje v Letohradu

  motoskijoringPo nepodařeném ročníku MČR v motoskijöringu 2016, kdy bylo možné odjet pouze jeden závod v Chotčinách u Tábora, věří pořadatelé, že seriálu závodů „Orion Shiva KTM Cup 2017“ bude přát počasí a uskuteční všech 6 plánovaných závodů.

  12. 12. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Mika Häkkinen dorazí do Prahy

  HakkinenUž po čtyřicáté se fanoušci motoristického sportu dozvědí výsledky ankety Zlatý volant, vybírající nejlepší tuzemské automobilové jezdce uplynulé sezony. Exkluzivním hostem jubilejního Zlatého večera motoristického sportu, který se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince od 19:30 hodin v Paláci Žofín na pražském Slovanském ostrově, bude dvojnásobný mistr světa F1 Mika Häkkinen.

  12. 12. 2016 | Rubrika: Další zprávy

 • SANTA CLAUS CUP 2016

  Santa Claus CupV sobotu 17. 12. 2016 se v brněnské DRFG Aréně uskuteční již 18. ročník závodu skupin synchronizovaného bruslení SANTA CLAUS CUP 2016, za účasti 21 krasobruslařských týmů všech věkových kategorií z celé ČR. Letošní ročník závodu je pořádán jako benefiční sportovní akce pro brněnské ParaCENTREM Fenix, na jehož činnost bude věnován výtěžek z dobrovolného vstupného. Závod bude zahájen ve 13.00 za účasti starosty městské části Brno-střed. Předpokládaný konec závodu je v 19.00.

  8. 12. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • LOUDA CUP láká na hodnotné ceny

  Louda CupJednokolový, odlehčeně pojatý závod LOUDA CUP zpestří v sobotu 17. prosince pokračování zimních jízd vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu. Pro The Most Winter Challenge bude dráha vyhrazena v tradičním čase od 10:00 do 16:00 hodin. Do závodu pak jeho účastníci odstartují ve 13:00 hodin. „Pro tři nejlepší jsme připravili hodnotné ceny v podobě našich voucherů. Mohou se těšit na kurz sportovní jízdy nebo svezení v závodním speciálu. Bonusem pak bude vždy pár kvalitních ponožek v různých barvách a designu s číslem 33, které odkazuje na stáří našeho okruhu,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

  8. 12. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Kalendář vytrvalostních závodů 24H Series byl zveřejněn

  Epilog BrnoPořadatel vytrvalostních závodů 24H PROTO Series a 24H TCE Series zveřejnil kalendář závodů pro příští sezónu. Brněnský závod bohužel chybí. Slibný začátek nové éry při letošním brněnském Epilogu tak nemá pokračování.  

  7. 12. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Druhý ročník jedinečného LIPNO ICE MARATHONU

  lipno ice marathonExtrémní závod na sněhu a ledu pro ty, kteří chtějí prověřit sami sebe v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu klesá až na -20 °C, nadmořská výška v místě konání závodu je 729 metrů nad mořem a nezpevněný terén tvoří led a sníh, případně bahno, písek, voda a kameny. Takový je Lipno Ice Marathon, jehož 2. ročník se bude konat 11. února 2017 v kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví.

  7. 12. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.