• Vynikající výkon Martina Prokopa na Rally Catalunya

ProkopUž má za sebou lepší výsledky, co se celkového umístění v závodu týče. Třeba čtvrtá místa z Argentiny 2012 a Německa 2013. Přesto jeho nejlepší výkon za volantem Fiesty WRC přišel až tento víkend během katalánské rally. Minimální časová ztráta na kilometr od nejlepších továrních jezdců s top technikou, bojovný výkon i v poslední den soutěže, kdy už zase o tolik nešlo. Martin Prokop se z osmého místa celkové klasifikace od pátečního večer nikam neposunul, přesto panuje v Jipocar Czech National Teamu výborná nálada a spokojenost s průběhem španělské soutěže.

27. 10. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Skoták se Šmídem vyhráli turnaj Světového poháru v kolové

V závěrečném osmém turnaji Světového poháru v kolové v rakouském Höchstu zvítězili Petr Skoták s Pavlem Šmídem z Favoritu Brno. Ve finále porazili na domácí úřadující mistry světa Patricka Schnetzera s Markusem Bröllem 7:5. Turnaj byl současně poslední výkonnostní prověrkou před mistrovstvím světa v sálové cyklistice, které se uskuteční od 21. do 23. listopadu v Brně.

27. 10. 2014 | Rubrika: Cyklistika

• Závěrečné dostihy Pardubice

dostihyZávěrečné dostihy Pardubice 25.10.2014 ve fotografiích Lenky Sklenákové

26. 10. 2014 | Rubrika: Fotoreport

• "O pohár 28. října" ve sportovní kynologii

sportovní kynologieNa kynologickém cvičišti v Náchodě se v sobotu 25.10.2014 uskutečnil XXXVI. ročník závodu "O pohár 28. října".
    Prohlédněte si velkou fotogalerii Petra Jansy.

• Martin Prokop po šotolinové části Rally Catalunya osmý

ProkopJubilejní padesátá Katalánská Rally byla zahájena ve čtvrtek večer krátkou rychlostní zkouškou v samém centru Barcelony a v pátek pokračovala převážně na prašných šotolinových cestách v okolí přímořského letoviska Salou. Martin Prokop má na minulý vydařený ročník dobré vzpomínky a tak po dvou úspěšných testovacích dnech odstartoval se svým spolujezdcem Janem Tománkem plný očekávání do letošního předposledního závodu MS v rally. Vybavení jeho Fordu Fiesta WRC prošlo výraznou změnou, když nyní obouvá pneumatiky Pirelli.

26. 10. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Z nevydařené Belgie se Enge přesunul do Chorvatska

EngeTomáš Enge absolvoval o uplynulém víkendu závod Blancpain Sprint Series s ruským jezdcem Romanem Rusinovem. Maximem bylo pro posádku deváté místo v hlavním nedělním závodě. Již tento týden pojede liberecký závodník další závod v italské Monze.
    „Víkend v Zolderu určitě nepatřil k těm nejlepším. Bohužel můj kolega Roman Rusonov neměl svůj víkend, což se samozřejmě podepsalo na výsledcích,“začal na úvod Enge.

23. 10. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Loprais spojil síly s Holaňdany.. DAKAR pojede s MANem!

ManPro Aleše, jezdce InstaForex Loprais Teamu to je zlomový okamžik. Nadcházející Rallye Dakar 2015 totiž odstartuje na kamionu značky MAN připravovaném holandskou stájí VEKA.
    Ještě při červencové Rallye Breslau v Polsku, kterou vyhrál, startoval se svým speciálem TATRA QUEEN 69, se kterou se již představil na letošním Dakaru a vybojoval v něm 6. místo celkově a 2 etapová vítězství.

23. 10. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Mpizza Day uzavřel sezónu Carbonia Cupu v Mostě

carboniaKaždý ročník musí mít své vítěze a tak i Carboniacup v sezóně 2014 dozrál do finále, které se konalo posledním 6-tým sobotním závodem na autodromu v Mostě při rekordní účasti 91 přihlášených vozů i v dosti mlhavém a mrholivém počasí.

22. 10. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Je to nejlepší výsledek mé kariéry, hodnotí triatlet Dvořák

DvořákČeský triatlonista Ladislav Dvořák obsadil na mistrovství Evropy v polovičním ironmanovi v Pagueře na Malorce skvělé 10. místo a nebýt krize v běžecké části, mohl dopadnout ještě lépe. I tohle ale bere jako velký úspěch, o kterém se nebojí mluvit jako o tom největším v dosavadní kariéře.

22. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Skoták se Šmídem získali domácí titul v kolové

Titul mistrů republiky v kolové získali Petr Skoták s Pavlem Šmídem z Favoritu Brno, kteří ve finále porazili Jiřího Hrdličku s Pavlem Loskotem z SC Svitávka 2:0 na zápasy. V krasojezdeckých soutěžích vynikl nad průměr pouze Arnošt Pokorný. Domácí šampionát byl poslední kvalifikací před mistrovstvím světa v sálové cyklistice, které se uskuteční od 21. do 23. listopadu v Brně.

22. 10. 2014 | Rubrika: Cyklistika

• Prague City Golf Open 2014

Prague Golf

22. 10. 2014 | Rubrika: Golf

• BarneY 2014

BarneYZávody psích spřežení v areálu "Brodský" u Červeného Kostelce.

Jak to viděl fotograf P. Jansa

19. 10. 2014 | Rubrika: Fotoreport

• Erbenová před MS Xterra: Už se vidím na Havaji

ErbenováTriatlonistka Helena Erbenová už v neděli odletí na Havaj, kde ji o týden později čeká vrchol sezony v podobě mistrovství světa Xterra. Česká reprezentantka cítí, že oproti minulým sezonám není tolik unavená a má velkou chuť závodit. I proto se už doslova vidí na perle Pacifiku, jak se Havajským ostrovům říká. V rozhovoru mluvila o blížícím se světovém  šampionátu i o dcerce, která ji neustále baví děláním všemožných blbin.

18. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Engeho a Rusinova čeká těžký Zolder

EngePředposlední podnik Blancpain Sprint Series se již tento víkend uskuteční na belgickém okruhu Zolder, kde Tomáš Enge s Romanem Rusinovem usedne do Lamborghini Gallardo GT3 týmu Reiter Engineering a zabojuje o co nejlepší výsledek.
    „Zolder znám velmi dobře, když jsem se zde v roce 1995 učil dlouhé týdny den co den s formulí Ford. Byla to obrovská škola, protože na začátku roku se tu teploty pohybovaly jen lehce nad nulou a téměř stále pršelo, takže jsem byl neustále promrzlý. Naposledy jsem zde jel v roce 2011 s Astonem GT1 a tenkrát jsme s Alexem Müllerem dojeli druzí. Navíc před dvěma lety tu naše Lamborghini Gallardo vyhrálo, takže předpoklady máme jen ty nejlepší,“uvedl na začátek Tomáš Enge, kterého čeká poslední závod s italským speciálem.

16. 10. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Výsledek je zklamáním, dlouhý triatlon není pro mě

OspalýTriatlet Filip Ospalý bojoval na mistrovství světa v ironmanu na Havaji jako lev, ale v místech, kde má triatlon své kořeny, skončil na 31. místě. To vnímá jako velké zklamání. V jeho kariéře byl tento závod třetím ironmanem a podle všeho posledním. V rozhovoru mimo jiné prozradil, že tohle není nic pro něj.

16. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon