Pardubice_1.jpgRPR_24.jpg24_pulmaraton.jpg

 • Autodrom Most v sezoně 2016 chce více zábavy i adrenalinu

  Autodrom Most 2016Nadcházející sezona v areálu mosteckého autodromu a polygonu bude rušná. Společnost AUTODROM MOST uspořádá v příštím roce řadu závodů a akcí pro širokou veřejnost nejen na závodním okruhu, ale i na rallyové trati a plochách pro výcvik bezpečné jízdy, diváky čekají i zajímavé novinky.

  29. 12. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • READY 4 DAKAR 2016

  Již 2. ledna odstartuje další ročník nejslavnější rallye na světě. Martin Macík ještě naposled projel Sedlčanskou kotlinu a 29. prosince už s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Michalem Mrkvou a dalšími členy týmu odlétá směr Buenos Aires.

  29. 12. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • 27.12.2015 Cestopis díl první - Monako

  Tomáš Tomeček - ilustračníPředstavte si jízdu po noční dálnici. Kabina vozu je plná lidí, ale nikdo moc nemluví. Tmu potlačuje jen nevýrazné osvětlení palubní desky Tatry a monitor mého počítače. Řidič se věnuje volantu, oči má upřené do tmy před sebe. Ostatní podřimují a pokud náhodou ne, tak přes šero to ani není vidět. Každý se zaobírá svými myšlenkami. Ve vzduchu je cítit takový ten napnutý klid. Takový, co se objevuje vždy před něčím. Samozřejmě, že taková atmosféra okolo mě nutí dělat to samé. Podřimovat a nebo přemýšlet.

  28. 12. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Ze Sedlčan do Buenos Aires, na Rallye Dakar

  Martin MacíkDo startu dalšího ročníku slavné Rallye Dakar už zbývá jen pár dnů. Závodní auta se plaví přes oceán do Argentiny a tým KM Racing pomalu balí. Pilot závodního kamionu Martin Macík ještě oslaví Vánoce s rodinou, 28. prosince si v rámci posledního tréninku projede Sedlčanskou kotlinu a o den později už s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Michalem Mrkvou a dalšími členy týmu nasedne do letadla směr Buenos Aires. Spolu s 556 dalšími závodníky 60 národností budou na trati dlouhé přes 9 000 kilometrů bojovat o co nejlepší umístění.

  27. 12. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • AFRICA ECO RACE 2016 edition

  ilustračníJiž pošesté v řadě se tým Promet Excalibur Tomáše Tomečka zúčastní AFRICA ECO RACE®, dálkového závodu navazujícího na ducha původní Rallye Dakar. Trojnásobný vítěz závodu z let 2011, 2012 a 2014 vyráží na africký kontinent s cílem navázat na předchozí úspěchy. Výsledky předsezónních testů naznačují, že by posádka Tomeček - Lála, která v loňském ročníku obsadila třetí místo, mohla opět bojovat o příčky nejvyšší. Maratonská soutěž odstartuje dva dny před koncem roku. Náročné horské terény Maroka postupně vystřídá kamenitá poušť Západní Sahary a písčité duny Mauretánie. Vyhlášení vítězů proběhne jak jinak než po dojezdu poslední etapy 10. ledna u Růžového jezera poblíž senegalského Dakaru.

  27. 12. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Světové finále rodea v Las Vegas ve fotografiích M. Burianové

  Rodeo - Las VegasSledovat Světové finále rodea NFR a WSTR v Las Vegas přímo v aréně se podařilo fotografce Martině Burianové. 
  >> Prohlédnout fotogalerii >>

  13. 12. 2015 | Rubrika: Fotoreport

 • Zazvonil zvonec a ročníku 2015 Carboniacupu je konec

  carboniaNa motokárové dráze Carbonia Racing Areny v Mostě se konalo o víkendu rozloučení účastníků Carboniacupu se sezónou 2015, přičemž byli oceněni nejen samotní jezdci, ale i Ti, co se celý rok o pohárové okruhové závody starali. Večerem provázel svým slovem známý moderátor a hlasatel Radek Jirgl.

  4. 12. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • NICO ROSBERG S MERCEDESEM ZVÍTĚZIL POTŘETÍ ZA SEBOU

  Abu Dhabi F1Pilot Mercedesu Nico Rosberg získal třetí vítězství v řadě za sebou poté, co po startu z pole position dominoval Velké ceně Abu Dhabi. Stejně jako většina jezdců jel se strategií dvou zastávek v boxech a pneumatiky použil podle klíče superměkké-měkké-měkké. Rosberg absolvoval pit stopy dříve než týmový kolega Lewis Hamilton (stejná
  strategie, ale velice dlouhý prostřední stint) a efektivně kontroloval vedení v závodě.

  2. 12. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Jachtař Ondřej Teplý třetí junior na mistrovství světa

  O. TeplýNa Novém Zélandu se od 24. do 29. 11. konalo mistrovství světa třídy Finn. Ondřej Teplý, který se stal v létě juniorským mistrem světa v této třídě, začal výborně, držel průběžné 15. místo a byl první z juniorů. Postupně se ale propadal, skončil na 33. místě a třetí junior. V závodě se kromě titulu mistra světa, který získal rozdílem třídy Brit Scott Giles, bojovalo především o další čtyři místa do Ria. Na Ondru bohužel žádné nezbylo. Stejně jako jeho bratr Viktor, který závodí ve třídě Laser, zbývá Ondrovi na vyjetí kvalifikace na olympiádu poslední možnost příští rok na jaře, na světovém poháru na Mallorce.

  2. 12. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • The Most Rally Sprint na druhý pohled

  foto: M. GrusaRally Sprint na mosteckém autodromu a polygonu ještě jednou. Autorem fotografií je Mirek Grusa.

  >> Fotogalerie

  29. 11. 2015 | Rubrika: Fotoreport

 • Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová dvacátá

  Loyd Mark26. listopadu skončilo v Ománu mistrovství světa olympijské třídy Laser Radial. Veronika Kozelská Fenclová kvalifikaci do Ria vyjela již loni, a tak letos bojoval jen o co nejlepší výsledek. Podmínky byly v Ománu velmi složité a proměnlivé, takže se dařilo střídavě. Veronika se nakonec jen těsně vešla do první dvacítky. Zajela několik rozjížděk velmi dobře zcela na špici, v některých se již dařilo méně a závod zakončila diskvalifikací z poslední rozjížďky za předčasný start. Řada favoritek pohořela a často se měnila výsledková listina. Titul mistryně světa nakonec spravedlivě připadl Anne-Marie Rindom z Dánska, která po celou dobu šampionátu podávala vyrovnané výkony. Na druhém místě skončila na shodu bodů Marit Bouwmeester z Nizozemska a na třetím Evi Van Acker z Belgie. Na olympijské hry v Riu 2016 se nyní kvalifikovalo také Japonsko, Turecko, Austrálie a Argentina.

  28. 11. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • Enge míří ze Setkání mistrů na thajský Festival rychlosti

  engeUplynulý víkend Tomáš Enge poprvé ve své kariéře vyzkoušel speciál bugy pro autokrosové závody, se kterým se zúčastnil na autodromu v Sosnové oblíbeného Setkání mistrů. Hned poté odletěl do Thajska, kde libereckého závodníka čeká poslední podnik zdejšího šampionátu. Enge zde bude bojovat o svůj první titul.
  „Sosnovou jsem si náramně užil. Poprvé jsem startoval v bugině. Je to jako sedět ve formuli 1 akorát v terénu. Chvíli trvalo, než jsem si na velmi živou čtyřkolku zvykl, ale moc mě to bavilo. Za tuto příležitost děkuji Ctiradu Hájkovi a také Jakubu Kubíčkovi, od kterého jsem měl auto vypůjčené. Navíc o kvalitách vozu hovoří fakt, že jej stavěla autokrosová legenda Jaroslav Hošek,“ uvedl ke svému vystoupení Tomáš Enge, který ve své kategorii skončil třetí.

  28. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Mistrovství světa kategorie A v akrobatickém rokenrolu

  Za chladného a deštivého podzimního počasí se v sobotu 21. listopadu 2015 sešly v Grand-Saconnex, což je samostatné předměstí Ženevy, nejlepší rokenrolové taneční páry. Klub BC Swing zde ve sportovní hale „Salle du Pommier“ uspořádal Mistrovství světa, které bylo spojeno se soutěží dvou kategorií boogie-woogie. V nich ale čeští tanečníci nebyli zastoupeni. Na rozdíl od Mistrovství Evropy, které zde proběhlo v roce 2012, nebyl parket vytvořen na vyvýšeném pódiu, ale přímo na podlaze haly. Ta je dostatečně prostorná, stejně jako rozcvičovna, ta byla ale umístěna v oddělené budově a bylo nutné do ní přecházet přes nádvoří areálu.

  28. 11. 2015 | Rubrika: Taneční sport

 • Martin Prokop pojede na Rallye Dakar 2016 s podporou týmu Bonver

  foto: P. LuskTým Bonver Dakar Project se zúčastní Rallye Dakar 2016 nejenom v kategorii kamionů, ale bude mít zastoupení i ve třídě osobních automobilů. V té se s podporou největšího českého týmu představí český automobilový závodník Martin Prokop.

  26. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Jachtař Ondřej Teplý bojuje o kvalifikaci do Ria

  Ondřej TeplýNa Novém Zélandu začalo 24. 11. mistrovství světa třídy Finn. Ondřej Teplý, který se stal v létě juniorským mistrem světa v této třídě, začal výborně s dojezdy v rozjížďkách 28 a 14 drží průběžné 15. místo a je první z juniorů. Pokud by svou pozici udržel, o Rio by neměl přijít. Tyto národy mají již účast v Riu jistou: BRA, GBR, CRO, FRA, NZL, USA, NOR, SWE, DEN, SLO, AUS, HUN, FIN, CHN. O další čtyři místa se bojuje právě na tomto mistrovství světa.

  24. 11. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.