1kval.jpgKorok_Pce.jpgHistoCup_2024.jpg

 • Pozvánka na MČR v motoskijöringu, Želeč,

  motoskijoringPo ne příliš zimním úvodu ledna, ukázala zima příznivcům motoskijöringu přeci jen svou pravou tvář, a tak mohou pořadatelé MČR v této disciplině realizovat, co před sezónou naplánovali. Letošní seriál MČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2013" se rozjede na jihu Čech. Konkrétně v sobotu 19.1.2013 v Želči (u Tábora). Tento podnik pořádá Motosport Chýnov ve spolupráci s Obecním úřadem Želeč.

  18. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - motocykly

 • Kolomý dál bojuje s Rusy, Vrátný si „ustlal“ na boku...

  BonverJeště pouhé dvě etapy a je po všem. Rally Dakar 2013 vrcholí nejen svým programem, ale také výjimečně poutavým soubojem v kategorii kamionů, třídě, která je pro české fanoušky tradičně tím hlavním. Martin Kolomý, se svou Tatrou nejrychlejší reprezentant Bonver Dakar Projectu, dál bojuje s ruskou přesilou – třemi piloty vozů Kamaz. Po včerejšku je těsně za nimi.

  18. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • 12. etapa plná fandění a poslední úsek ala želva

  LopraisTentokrát dakarští účastníci překročili Andy z východu na západ, průsmykem Svatého Františka a vrátili se do pouště Atacama. Organizátoři jim připravili touto dvanáctou tratí snad všechny možné nástrahy, které si jen vůbec lze v maratónské rallye představit. Od písku fesh – fesh až po štěrkové a kamenité cesty, prostě pestrý terén, který byl přímo předurčen pro velký závod a soutěžení těch nejlepších jezdců. Převážná část písečných dun čekala uprostřed rychlostní zkoušky – jejich výška byla majestátná, stejně jako hloubka údolí a kotlin mezi nimi. Velké teplotní rozdíly dělaly problémy hlavně jezdcům na motocyklech, ale prověřily pořádně i techniku automobilů a kamiónů. Rozvodněná Rio Grande, která zapříčinila zrušení zbytku jedenácté etapy, dnes přinesla svízel pouze fanouškům, kteří sledují celý dakarský konvoj.

  18. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Velká voda začala vířit Dakarem, Kolomý je v sevření ruské floti

  BonverČeká nás ještě větší drama nebo už to stačí? Než Rally Dakar 2013 pozítří skončí, bude se Martin Kolomý, hvězda Bonver Dakar Projectu, pokoušet odolat mocnému ruskému týmu Kamaz. Po včerejší jedenácté etapě, která byla pro rozvodněné argentinské řeky ukončena předčasně, je s Tatrou třetí.

  17. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Přerušení 11. etapy a začarovaná Fiambalá

  LopraisPřed včerejším startem jsme o 11. etapě psali jako o nepoddajné Fiambalé i o tom, že by bylo neobvyklé, kdyby se zde nic nestalo. Minulý rok zde soutěžící potrápilo počasí a jinak tomu nebylo ani letos. Vzhledem k záplavám, které se objevily na 69 km a současně v Rio Grande po 85 km, se po prohlídce trati komisaři závodu rozhodli z bezpečnostních důvodů zcela uzavřít trať pro kategorii aut a trucků. Většina čtyřkolek a motorek již po trase problematické úseky projela, proto byli všichni závodníci schopni dokončit tuto začarovanou etapu.

  17. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Měření eVito potvrdila skvělou kondici Aleše Lopraise na Dakaru

  LopraisAleš Loprais a celý tým se letos na Dakaru poprvé, díky naprosto čerstvému partnerskému projektu eVito, podrobují i pravidelnému měření tělesných a zdravotních parametrů. Získaná čísla prozradila o posádce a průběhu závodu mnoho zajímavého, nabídla na soutěž pohled z úhlu, o kterém ještě nikdo zatím neinformoval. Ukázalo se například, že i při závodech jako Dakar, které jsou především o jízdě, se dá denně nachodit i neuvěřitelných 15 kilometrů pěšky.

  16. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Startuje Český pohár v zimním triatlonu!

  biatlonV sobotu 19. ledna se v Jablonci nad Nisou ve sportovním areálu Břízky koná již pátý ročník jabloneckého klasického zimního triatlonu. Úvodní závod šestidílného seriálu Českého poháru si nenechá ujít ani úřadující světová a evropská šampionka zimních triatlonů Helena Erbenová. Domácí pořadatelé navíc doufají, že počet závodníků překoná hranici stovky, což by znamenalo rekord.

  16. 1. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Defekt přerušil vítěznou jízdu v desáté etapě

  LopraisVětrné cesty střídaly rychlé, v desáté etapě se jelo přes zalesněné oblasti až po pusté pláně. Zase to byla etapa profilem více podobná klasické rallye než Dakaru. Slušná porce měřených kilometrů prověřila jezdce i techniku na maximum.

  16. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Kolomý stále drží druhé místo. Už jen těsně.

  BonverDesátá ze čtrnácti etap Rally Dakar přinesla další řež na špici kamionů. Posádky a motorkář David Pabiška z Bonver Dakar Projectu bojují dál, nejlepší ze soupisky, Martin Kolomý, si s Tatrou udržel druhou příčku. V sevření dvou Rusů s ruskými Kamazy je ale v nelehké situaci.

  16. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Kolomý a Bonver Dakar Project je v Dakaru už druhý.

  BonverNejdelší rychlostní zkouška Rally Dakar 2013 přinesla další průběžný úspěch Martina Kolomého. S Tatrou Bonver Darar Projectu se po čtvrtém etapovém místě a propadu vedoucího Nizozemce Gerarda De Rooye dostal na druhou příčku pořadí.

  15. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • První etapové vítězství!

  Loprais„Když jsme šťastní, jsme vždycky dobří, ale když jsme dobří, nemusíme být vždycky šťastní." Oscar Wilde
  Po neplánovaném i zaslouženém volnu se dakarská rallye zostra přehoupla do své druhé poloviny. Rozdílné trasy pro kamiony a ostatní kategorie, náročné a rychlé cesty, skalnatý a kamenitý povrch, takto můžeme popsat devátou trasu. Pořadatelé avizovali, že etapa a profil bude vyhovovat specialistům na ty nejzrádnější a nejnáročnější tratě.

  15. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Rozhovor s komisařem Dakaru.

  LopraisNeplánované sobotní volno namísto osmé etapy. Vzduchem se šířily křížem krážem zprávy o protestech.
  Včera měly kamiony na Dakaru neplánované volno. Stalo se tak kvůli pozdním dojezdům doprovodných vozidel do bivaku v sedmé etapě a také silnému dešti. Včera se tedy všichni spojovacím úsekem přesunuli do plánovaného místa odpočinkového dne Tuvcmanu.

  13. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA - Objasnění protestu a stanovisko A. Lopraise!

  Loprais„Já ani Loprais team jsme nikdy v celé historii Dakaru protest nepodali, natož proti Čechovi Martinu Kolomému! Protest na Martina naopak podal Nizozemec De Rooy, který současně podal protest i na nás. Tahle informace se dá ověřit u jury závodu. Je smutné, že se Bonver Dakar Projekt pod vedením Tomáše Vrátného snaží zviditelnit takovouto nesportovní formou a lhaním všem fanouškům a příznivcům rallye Dakar."

  13. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Kolomý vyvezl Bonver Dakar Project na třetí místo.

  BonverMartin Kolomý pokračuje v Rally Dakar ve skvělých výkonech – po sedmé etapě je průběžně třetí, jako nejlepší Čech v bitvě bitev! Na prvního ztrácí reprezentant Bonver Dakar Projectu jednačtyřicet minut, do cíle zbývá sedm etap. Včera nejen poskočil na průběžný bronz, ale odolal nečekanému ataku Aleše Lopraise.

  13. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Princezně 69 v cíli hořely brzdy

  LopraisJiž od rána stoupali závodníci i jejich doprovod do And. Včera se dostali až do nadmořské výšky bezmála pěti tisíc metrů nad mořem, ve které se nachází nejvýše položený argentinský horský průsmyk.
  Celý měřený úsek se sice jel o něco níže, přesto se nadmořská výška pohybovala v rozmezí 3400 až 3900 metrů. Jednalo se o velmi rychlou zkoušku. V těchto polohách je řidčí vzduch a to znamená méně výkonu. Teploty se zde pohybují kolem patnácti stupňů.

  12. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.