• Velká pardubická objektivem Lenky Sklenákové

Ve sváteční den D, neděli 8. října 2023, se dostihové závodiště v Pardubicích probudilo do deštivého rána. Předpověď však zněla pozitivně a odpoledne jsme se dočkali sluníčka. Než došlo k samotnému vrcholu dne i celého překážkového kalendáře, odběhlo se dalších 6 dostihů. Společně se blíže podíváme na dva z nich.

19. 10. 2023 | Rubrika: Fotoreport

• Úspěšný závěr sezóny v Zolderu v EURONASCAR

S umístěním na stupních vítězů 2 a 3 v posledním závodě NASCAR Whelen Euro Series v Zolderu dokázal Patrick Schober obsadit vynikající celkové čtvrté místo.

18. 10. 2023 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Češi vybojovali na Mistrovství světa v bowlingu bronzové medaile

Český úspěch se zrodil na bowlingovém Mistrovství světa v Kuvajtu. Tříčlenný tým mužů podal naprosto parádní výkon a vybojoval bronzové medaile. Sportovní bowling je v Česku stále mladým sportem, ale jeho popularita roste. V současnosti čeští bowleři jedou na úspěšné vlně a opět prokázali svoji příslušnost ke světové špičce.

17. 10. 2023 | Rubrika: Bowling

• Tým HYVECO obhájil titul na 27. České námořní rallye

V chorvatské marině Kaštela skončila 27. Česká námořní rallye. Nejstarší česká námořní regata a zároveň republikový šampionát v námořním jachtingu byl stejně jako vloni poznamenán slabým větrem. Titul obhájil brněnský tým HYVECO kapitána Tomáše Hlavsy s Martinem Pospíšilem za kormidlem. Bylo to již jejich sedmé vítězství na České námořní rallye.

16. 10. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Poslední závod sezony 2023 Maxe Karhana v F4 CEZ

Na novém okruhu Balaton Park circuit v Maďarsku sbíral Max další cenné zkušenosti v týmu Jenzer Motorsport při posledním závodě sezony 2023, na úplně novém a nádherném závodním okruhu.

16. 10. 2023 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Osmdesátý závodní den Hankook Carboniacupu 15.10. v Mostě

Třináctá sezóna Hankook Carboniacupu se blíží ke svému poslednímu závodu a organizátoři chystají Grand finálový osmdesátý závodní den v historii této série. Jako garant do posledního letošního klání vstoupila svými finančními prostředky společnost Panattoni a závod ponese tedy její jméno Panattoni Racing Day.

13. 10. 2023 | Rubrika: Kam za sportem?

• Česká námořní rallye – Mistrovství ČR One-Desing 2023 – zahájena

27. ročník České námořní rallye, která je mistrovstvím ČR v námořním jachtingu one-design, začal v neděli 8. října v marině Kaštela poblíž známých chorvatských měst Trogir a Split.

10. 10. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Trofej za eleganci si rozdělily dva automobilové klenoty

Automobilový festival The Most CLASSIC přilákal v uplynulém víkendu tisíce návštěvníků i majitelů historických aut a nabídl pestrou výstavu a závody historických vozů. Mezi fanoušky na mostecký autodrom zavítal i prezident Petr Pavel. Vítězství v soutěži elegance si na konec rozdělil unikátní Talbot-Lago T26 Figoni et Falaschi (1948) a neméně vzácná Alfa Romeo 6C 2500 SS (1946).

10. 10. 2023 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Westminster Cena zimní královny objektivem Lenky Sklenákové

Westminster Cena zimní královny se konala v sobotu 7. října 2023 jako předehra 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.

8. 10. 2023 | Rubrika: Fotoreport

• Neskutečné vítězství a český rekord bowlera Jelínka

Lukáš Jelínek potvrdil skvělou formu z poslední doby a po dechberoucím výkonu zvítězil na silně obsazeném bowlingovém turnaji Brunswick Open Gold ve Francii, který je součástí Evropské bowlingové tour. První vítězství dvacetiletého hráče na evropské tour ve stylu start cíl a tři zahrané maximální výkony „třístovky“ je výsledek z říše snů. Je teprve druhým českým hráčem, kterému se podařilo vyhrát v této prestižní evropské sérii, a to po dlouhých deseti letech.

2. 10. 2023 | Rubrika: Bowling

• Memoriál Oldy Nývlta přivítal na 400 jezdců

Každoroční Memoriál Oldy Nývlta hostila letos opět Mříčná, kde se jelo podle historie už po patnácté. Mezi závodníky byl i David Pabiška, a tak si milovníci jedné stopy přišli na své.

1. 10. 2023 | Rubrika: Motorsport - motocykly

• Pražská Markéta hostila Tomíčkův Memoriál č.54

Vrcholem plochodrážní sezóny bývají dva po sobě jdoucí závody, které dávají možnost vyniknout plochodrážním mistrům. V Praze na Markétě se jelo letos po 54 a vítězem se nestal loňský vítěz Levishyn z Ukrajiny. Tento závod patří k velmi uznávaným sportovním podnikům v hlavním městě.

28. 9. 2023 | Rubrika: Fotoreport

• Patrick Schober vítězí v EuroNASCAR na okruhu v Oschersleben

První vítězství v NASCAR Whelen Euro Series pro Patricka Schobera. Úspěch, který byl již očekáván a pro zasvěcené nebyl žádným překvapením.

27. 9. 2023 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Víkend DTM na Red Bull Ringu

Minulý víkend patřil na okruhu ve Sielbergu německému mezinárodnímu šampionátu DTM. Téměř 4,4 km dlouhá trať hostí s přestávkami DTM již od roku 2001, kdy zvítězil s Mercedesem Bernd Schneider. V loňském roce zde uspěl Nick Cassidy s Ferrari a Thomas Preining s Porsche. Letos měl oba jezdce na podiu v sobotu tým ABT Sportline, v neděli se to samé povedlo týmu Schubert Motorsport.

27. 9. 2023 | Rubrika: Fotoreport

• Italové si podmanili brněnský velodrom

Nejúspěšnějším závodníkem na velmi kvalitně obsazeném dráhovém mítinku GP Favorit Brno – Přilba Moravy byl italský reprezentant Davide Boscaro. Ve čtvrtečním bodovacím závodě dvojic stanul na nejvyšším stupínku spolu se svým reprezentačním kolegou Samuelem Quarantou, v pátečním omniu výkon zopakoval a stal se tak nejúspěšnějším závodníkem této dvoudenní akce, která byla opět součástí světového kalendáře Mezinárodní cyklistické federace kategorie Class 1.

25. 9. 2023 | Rubrika: Cyklistika