Sachs_SH.jpgTomicek.jpgRunTour Praha.jpg

 • Praha korunovala první světové šampiony v indoor skydivingu

  skydivingPraha se v uplynulých dvou dnech stala dějištěm historicky prvního mistrovství světa v indoor skydivingu. Dynamický sport, který patří do oficiální letecké rodiny teprve rok a půl, hostil 202 letců z 23 zemí. O tituly mistrů světa se bojovalo v několika kategoriích v rámci čtyř disciplín. Nejcennější vavříny si odvážejí Francouzi, kteří triumfovali hned dvakrát. Mistry světa jsou i Finové, Poláci, Švýcaři, Američané a Belgičané. Nejlepší Češi skončili v týmové soutěži Dynamic 4Way druzí.

  25. 10. 2015 | Rubrika: Extrémní sport

 • Martin Prokop veze z Rally Catalunya výborné sedmé místo

  Martin Prokop - Rally CatalunyaKatalánská rally skončila pro posádku Jipocar Czech National Teamu skvělým sedmým místem, když se Martin Prokop s Janem Tománkem během poslední etapy na španělském asfaltu dokázali posunout z devátého na sedmé místo celkové klasifikace.

  25. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • TŘI SESTRY vítězí ve skupině a celkově berou bronz!

  foto: Kurt Arrigo17. října v 11 hodin byl za slabého větru odstartován již 36. ročník legendárního závodu Rolex Middle Sea Race. Na letos startu bylo 115 lodí z 22 zemí světa.
  606 námořních mil dlouhý závod z Malty kolem Sicílie, Messinskou úžinou, kolem sopečného ostrova Stromboli, Liparských ostrovů, Palerma a nejzápadnějšího výběžku Sicílie, včetně Favignany, až k ostrovům Pantelleria a Lampedusa, s cílem zpět ve staré Valettě na Maltě, letos nejrychleji z jednotrupých lodí zvládla nová jachta RAMBLER 88 kapitána George Davida za 2 dny, 16 hodin, 48 minut a 43 vteřin. První lodí v cíli byl trimaran MOD70 Phaedo 3 Lloyda Thornburga z USA. V handicapu IRC vyhrála loď TP52 B2 Michela Galliho před Cooksonem 50 MASCALZONE LATINO Vincenza Onorata. V ORC si pořadí prohodily. V tomto hodnocení, kde startovalo 61 lodí, vybojoval bronz český TŘI SESTRY SAILING TEAM na lodi First 40.7 THREE SISTERS, jejímž spolumajitelem a platným členem týmu je i Tomáš Magor Doležal, kapelník skupiny Tři Sestry. Taktikem je známý český jachtař a mořeplavec David Křížek, kormidluje další vynikající závodník Milan Hájek. Posádka startovala ve skupině číslo 6, kterou s přehledem vyhrála v obou handicapech. „Po 12 hodinách surfování po vlnách od Lampedusy až do cíle na Maltě je z toho jasné vítězství ve skupině a celkový bronz, závěr jsme si opravdu užili. A jde se slavit!“ oznámil návrat na Maltu Tomáš Magor Doležal.

  25. 10. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • Jachtařský primátorský štít tentokrát bez pražské primátorky


  optimistV Praze se o víkendu 17.–18. 10. jel tradiční jachtařský závod Primátorský Štít, který pořádal Český Yacht Klub. V sobotu dopoledne se odjely dvě rozjížďky a odpoledne se stejně jako v neděli jen marně čekalo na vítr. Pražská primátorka Adriana Krnáčová na rozdíl od svých předchůdců Böhma, Svobody nebo Hudečka mladé jachtaře podpořit nepřišla. Bylo jich na startu 77 a ceny těm nejlepším věnoval pražský magistrát. Jachtařské primátorky mají stejnou tradici jako ty veslařské a pravidelně se jich účastní jachtaři nejen z Prahy, ale z celé České republiky. Letos se jel již 71. ročník.

  23. 10. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • Přijďte se podívat, jak auta a motorky létají

  FMXMartin Macík zve všechny příznivce silných strojů na nejstarší evropskou freestylovou motokrosovou akci FMX Gladiator Games, která proběhne 24. 10. v O2 aréně v Praze. 
  Show se letos odehraje už po patnácté. Minulé ročníky vždy přinesly výjimečné zážitky, salta na motocyklech Harley Davidson, sněžném skútru a také jezdce, kteří jsou ochotní jít až za hranice svých možností. 

  22. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - motocykly

 • 1. Mistrovství světa v indoor skydivingu začíná.

  skydivingVe dnech 23. a 24. října odstartuje v Praze historicky první Mistrovství světa v indoor skydivingu 2015. Na programu budou čtyři atraktivní disciplíny. Ve větrném tunelu bude o medaile bojovat 204 závodníků z 23 zemí světa. Medailové ambice má i Česká republika, jejíž výprava patří s 28 letci k těm nejpočetnějším. O zpestření šampionátu se postará i speciální porota složená z VIP osobností.

  22. 10. 2015 | Rubrika: Extrémní sport

 • Z moravského zápolení vzešlo hned několik mistrů sezony

  foto: JonášSedmý závod seriálu OffROAD Maraton se jel uplynulou sobotu v Ostravě - Hošťálkovicích za chemičkou BorsodChem. Absolutní vítězství vybojovali čtyřkolkář Michal Vágner z Region racing teamu a motorkář Stanislav Čtvrka ml. z RD racing. Pětihodinovku aut ovládl Polaris team s buginou, následovaný KB System Offroad teamem se speciálem nad dva litry. Klání se konalo pod záštitou WINGS teamu, který skvěle připravil trať, zázemí, originální trofeje i dárky pro závodníky a páteční program plný zábavy. Na domácí půdě totiž slavil deset let závodění.

  20. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Tři české plachetnice na největším námořním závodě v Evropě

  start17. října v 11 hodin byl za slabého větru odstartován již 36. ročník legendárního závodu Rolex Middle Sea Race. Jako má Austrálie slavný vánoční Sydney Hobart Race, ve Středozemním moři svou náročností a významem odpovídá právě tento závod. Na letos startu bylo 115 lodí z 22 zemí světa. Výstřelem z děla na hradbách pevnosti staré Valetty odstartovala nejprve skupina č. 6 a pak pod 10 minutách startovaly další skupiny. Nakonec startovní čáru protnuly velké trimarany.

  18. 10. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • Rekordní počet jezdců uzavřel pátou sezónu Carboniacupu v Mostě

  Carboniacup 2015 - Most

  Stále populárnější série amatérských, či profesionálních závodníků Carboniacupu uzavřela svou již pátou závodní sezónu na Autodromu v Mostě, kde se sešel i rekordní počet 100 startujících jezdců a hlavně potěšilo velmi pěkné pole formulí ve skupině D, kde jelo nakonec 20 vozů. Počasí poměrně závodům přálo, ovšem bylo potřeba gumy trochu před závodem ohřát, přece jen ráno a navečer už bylo chladněji. Jinak se do tváří závodníků opíralo i sluníčko, a tak si na své úlovky přišla i skupina fotografů. Takové světlo jsem již dlouho nezažil, cituji jednoho z nich.

  17. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Velká Pardubická ve fotografiích Lenky Sklenákové

  Velká PardubickáJak viděla 125. Velkou Pardubickou s Českou pojišťovnou fotografka Lenka Sklenáková.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Fotoreport

 • Martin Prokop na startu Dakaru 2016

  Martin ProkopPilot Jipocar Czech National Teamu, jediný pravidelný český účastník Mistrovství světa v rally, jenž rovněž drží nejlepší výsledek českého jezdce v jeho historii, stojí před novou výzvou v jeho profesionální motoristické kariéře. Nabídku na start ve špičkovém týmu podporovaném samotnou továrnou Toyota nemohl odmítnout a tak se druhého ledna 2016 postaví na start legendárního Dakaru po boku dalších pilotů, kteří prošli seriálem WRC – Hirvonena, Loeba, Sainze a nebo celoživotního oblíbeného soupeře z rychlostních zkoušek rally, Katařana Al Atiiy.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.