• Jakub Kornfeil nadále s Redox Pruestel GP

Jakub Kornfeil má za sebou životní závod a momentálně se nachází vzhledem k počtu odjetých závodů v zatím nejúspěšnější sezóně. S prozatímním ziskem 77 bodů je průběžně šestý. Před pár dny na Masarykově okruhu v Brně získal své první pole position v kariéře a také první pódium letošní sezóny.

9. 8. 2018 | Rubrika: Motorsport - motocykly

• Společný hon na dakarského Beduína prodloužen o dva roky.

Před nedávnem byla mezi v motoristickém světě vysoce váženými subjekty TATRA TRUCK a.s. a Buggyra Racing podepsána dvouletá smlouva o spolupráci, jejímž stěžejním bodem je úspěch na nejslavnějším dálkovém podniku planety Rallye Dakar.

8. 8. 2018 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Kandidáti Zlatých řídítek

Velká cena České republiky silničních motocyklů přinesla díky Jakubu Kornfeilovi velký úspěch českým barvám. Neměly by ale kvůli tomu zapadnout i pozoruhodné výsledky silničářů ve vytrvalostních závodech.

8. 8. 2018 | Rubrika: Motorsport - motocykly

• Jakub Kornfeil poprvé v sezóně na podiu!

Sen pokračuje také v neděli! Po neskutečné kvalifikaci a startu z pole position naplnil Jakub Kornfeil také pódiové ambice. Závod byla jedna velká mela a bravurně zvládnutý souboj znamená pro české barvy a Kubajze první pódiové umístění v sezóně.

5. 8. 2018 | Rubrika: Motorsport - motocykly

• Ondřej Teplý bojuje o kvalifikaci do Tokia

Ve čtvrtek byly na programu první dvě rozjížďky ve třídách 470 a Finn. Po dlouhém čekání na vítr se nakonec plánované rozjížďky podařilo odjet pouze ve třídě 470 ženy, muži a Finni stihli v každé skupině třídě pouze jednu. Ve třídě Finn totiž závodí 90 lodí, které jsou rozděleny po 45 na dvě skupiny. Nejčastěji opakovaná slova, která byla slyšet na břehu, když se závodníci vrátili z vody byla: "shifty", "tricky" a "lucky". Naši jachtaři dnes štěstí zrovna neměli. Ondřej Teplý dojel na 24. místě ve skupině, což znamenalo 47. místo.

4. 8. 2018 | Rubrika: Voda a jachting

• Jakub Kornfeil má pole position

Jakub Kornfeil přepsal historii - po jedenácti letech český závodník bere pole position z motocyklového mistrovství světa. Na domácí závod na Masarykově okruhu v Brně se Jakub během letní pauzy řádně připravoval. Věnoval se tréninku, odpočíval a skvělou formu potvrdil v dnešní kvalifikaci.

4. 8. 2018 | Rubrika: Motorsport - motocykly