klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • AER 2019: Tomeček uzavírá závod třetím etapovým vítězstvím

  Před rokem se právě v desáté etapě Africa Eco Race lámal chléb. Byla tak náročná, že ji letos pořadatelé raději o něco zjednodušili. I tak ji letos kromě třech automobilů nikdo nedokázal zdolat pod sedm hodin. Tomáši Tomečkovi těžké etapy sedí, žádný kamion na něj nestačil. Jedenáctá etapa naopak už obvykle výsledky příliš neotřese. Toto pravidlo platí i letos. Tomáš Tomeček, pilot Tatry 815, si aspoň vylepšil statistiku vyhraných etap. Nejrychlejší mezi kamiony byl ve 4., 10. a 11. etapě.

  13. 1. 2019 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Po páté etapě se Prokop s Tománkem posouvají na osmé místo

  Pátá etapa letošního Dakaru zavedla závodníky zpět do Arequipy do jejich týmového zázemí, když noc ze čtvrtka na pátek přečkali v rámci maratónské etapy mimo hlavní bivak. V maratonském bivaku v Tacně se pracovalo na poškozeném Fordu Raptor Martina Prokopa až do nočních hodin, zejména s pomocí posádky kamionu rychlé asistence ve složení Škrobánek, Lesák a Baculík, aby se mohl vydat v pátek ráno vstříc nástrahám letošní nejdelší etapy - nejvyšším dunám, nekonečnému množství prachového fesh-feshe, v kombinaci s klesající mlhou a blížící se tmou. Ani to nezabránilo Prokopovi s Tománkem ve vybojování osmé příčky v etapě a posunu na osmé místo celkové klasifikace!

  12. 1. 2019 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Dakar 2019: Kamiony "střídavě oblačno"

  V páté, druhé maratonské etapě se posádky českých kamionů zapotili. Dosud nejlépe umístěný Martin Macík etapu dokončil s velikými technickými problémy a propadl se pořadím. Pilot týmu Tatra Buggyra Racing Martin Šoltys dokončil zkrácenou pátou etapu na jedenácté pozici. Aleš Loprais si po páteční etapě v průběžném hodnocení kategorie kamionů opět polepšil. První týden rozdal karty, unavil lidi i techniku, ale až druhá část rally bude skutečně rozhodovat o výsledcích. Na soutěžní kamiony v následujících pěti dnech čeká ještě více než 1400 kilometrů v rámci rychlostních zkoušek a další obrovská porce kilometrů na přejezdech. Do druhé poloviny závodu se v oddělené klasifikaci opět zapojí i Martin Kolomý s Tatrou Buggyra Racing.

  12. 1. 2019 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • AER 2019: A šéf musí zpátky na trať

  Devátá etapa Africa Eco Race 2019 se jela stejně jako před rokem, jenom v protisměru. Závodníci na ní našli vše včetně méně tradičních úseků ve vegetaci. Tomáš Tomeček ji projel ve druhém čase mezi kamiony. V cíli byl spokojený. Jenže pak se musel na trať vrátit.

  12. 1. 2019 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Šoltys první část maratonské etapy zvládl!

  Martin Kolomý dorazil ve čtvrtek v podvečer po téměř dvou dnech do bivaku a celá posádka měla jasno: Chceme jet dál! Martin Šoltys ve čtvrté etapě bojoval mimo soupeřů i s náročnou navigací a prašnou tratí.

  11. 1. 2019 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Loprais oslavil narozeniny postupem do první desítky

  Byla to povedená narozeninová party. I když se jí kromě oslavence účastnili jako „hosté“ jen španělský navigátor Ferran Marco Alcayna a český mechanik Petr Pokora. Posádka Tatry Jamal – Queen 69 totiž ve čtvrtek 10. ledna absolvovala první ze dvou maratonských etap 41. ročníku Rally Dakar. Na trati mezi Arequipou a Tacnou se Instaforex Loprais Teamu dařilo. Startovní číslo 507 se v průběžném pořadí kategorie kamionů posunulo o pět pozic vzhůru.

  11. 1. 2019 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.