• II. Kvalifikace na Velkou Pardubickou 2017

V sobotu 24.6.2017 se konala II. kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou a Lenka Sklenáková se svým fotoaparátem byla u toho.

27. 6. 2017 | Rubrika: Fotoreport

• Mistrovství ČR v letecké rallye obrazem

Martina Burianová přináší další fotogeportáž, tentokrát z Mistrovství ČR v letecké rallye, které se konalo na letišti v Rakovníku.

• Kieler Woche 2017 skončilo

Největší německá regata – Kieler Woche – skončila posledními rozjížďkami v neděli 25. června. Pro paralympijské třídy byla regata zároveň mistrovstvím světa. Daniel Bína skvěle začal, když ve slabém větru během prvního dne závodění jel skvěle a vedl průběžnou klasifikaci třídy 2.4mR.

27. 6. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• The Most Show a "Laura a její tygři" zahrají na autodromu

The Most Show bude dnem plným sportovních, kulturních i gastronomických zážitků v celém areálu mosteckého autodromu. Návštěvníci se mohou těšit na závody série DMV GTC pro cestovní vozy i GT speciály na velkém okruhu, na malém okruhu na polygonu si to zase rozdají o body do evropského šampionátu minibiků mladí talentovaní jezdci na maloobjemových speciálech. Kdo se nabaží rychlých a silných strojů, může se nechat zlákat přehlídkou kulinářských specialit z různých zemí světa. Na své si přijdou i milovníci dobré muziky, kromě Laury a jejích tygrů zahraje i americký kytarista a zpěvák Dani Robinson či bluesová legenda Luboš Andršt.

27. 6. 2017 | Rubrika: Kam za sportem?

• JNS Thunderbirds pokračují ve vítězném tažení

Team Thunderbirds pražských JNS pokračuje ve vítězném tažení jarní částí letošní sezony. Po zisku titulu národního mistra a vítězství  v XIV. ELITE Cheerleading Championship 2017 v německém Bottropu, zkompletovali hatrick ziskem titulu Mistrů evropy v kategorii senior coed team Elite. Úspěch českých barev tím však nekončí a na stupeň nejvyšší vystoupily i dívky Lady Eagles které zvítězily v kategorii senior Allgirl Elite.

25. 6. 2017 | Rubrika: Fotoreport

• Čtvrté místo mezi nováčky v La Solitaire URGO Le Figaro

Milan Koláček má za sebou svoje první La Solitaire URGO Le Figaro. Skončil na čtvrtém místě mezi nováčky. Na svém kontě však má i jedno prvenství. Stal se prvním Čechem, který si dovolil změřit síly s nejlepšími světovými profesionálními sólovými jachtaři v nejnáročnějším závodě.

23. 6. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Do třetice všeho dobrého: Olympijský běh na autodromu

Na start pod sálajícím sluncem se ve středu 21. června v podvečer postavilo 322 mužů a žen, loňskou rekordní účast se tak podařilo překonat o 73 závodníků. Vybírali ze dvou tratí, čtyřkilometrové a osmikilometrové, výstřel startéra poslal běžce na zvolenou trasu přesně v 18:30 hodin. Potřetí klání v Mostě organizovalo město.

23. 6. 2017 | Rubrika: Další zprávy

• Daniel Bína vede po prvním dnu mistrovství světa

Největší německá regata – Kieler Woche – je v plném proudu a Českou republiku zde reprezentuje 42 závodníků v 11 lodních třídách. Zatímco neolympijské třídy již mají většinou odzávoděno, ty olympijské začaly teprve včera a většinou mají odjeto po dvou rozjížďkách.

• Okruhové mistrovství hostil po roce opět Most

Mezinárodní mistrovství v závodech na okruzích hostil již tradičně v přesunutém červnovém termínu severočeský autodrom. Most přivítal také FIA CEZ a ESET V4Cup, což značilo, že na okruhu budou k vidění i zahraniční stáje, třeba i z Itálie, jak to bylo v podání Paolo Brajnika, který se svým strojem Dallara F3 byl ozdobou pole divize D2, tedy formulí a zónové body i body do Eset Cupu se mu jistě hodili, obě jízdy totiž s přehledem vyhrál. Jeho polský konkurent Bartoloměj Mirecki startoval s formulí Renault a dvakrát třetí domácí jezdec Antonín Sůs zajel na voze Dallara 302 Opel. Z domácích jezdců se pak divákům ještě ukázali Vladimír Netušil, Václav Šafář, Petr Semerád a Filip Turek.

23. 6. 2017 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• 89. Karlovarská dvojnásobná míle

Tradiční dostih "Karlovarská dvojnásobná míle" opět poutal pozornost fotografů a nemohla zde tedy chybět ani Andrea Zavadilová, která vedle fotografií natočila i zajímavá videa, tentokrát nejen dostih z pohledu jezdce, ale i vodiče.

23. 6. 2017 | Rubrika: Fotoreport

• Z prachu vyšli vítězně RP Interier a KB System

Dvacátý ročník nejtěžšího offroadového závodu aut ve střední Evropě o víkendu 17. a 18. června vyhrál RP Interier se speciálem do litru. Na pět a půl kilometrů dlouhé trati 24hodinovky v Dobřanech najel 162 kol, čili 891 km. Nejrychlejším vozem mimo buginy byl Speciál K-2 Audi týmu KB System offroad, čtvrtý absolutně. Se 131 zápisy časomírou již posedmé vyhrál 24hodinový závod ve své kategorii. O 16 kol méně si zapsal vítěz speciálů do litru Autocentrum Luňák. A letošní nováček Taurus si dojel pro nejcennější trofej v amatérské třídě.

22. 6. 2017 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Prahu zavalí pompony a cheerleaders

Praha se ve dnech 24. a 25. června stane již podruhé místem konání Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu. Akce proběhne v pražské Tipsport Aréně, kam přijede 4 tisíce sportovců z 25 evropských zemí. Pořadatelem ME je Česká asociace cheerleaders a European cheer union. „Přijďte podpořit početnou českou výpravu, která na minulém Mistrovství Evropy ve Vídni obsadila 2. a 3. místo v prestižních disciplínách“ zve na akci Martina Marešová, prezidentka České asociace cheerleaders.

22. 6. 2017 | Rubrika: Kam za sportem?

• Světový pohár ve vodním slalomu ve fotografiích

Čeští vodní slalomáři znovu závodili na umělé slalomové trati v Praze-Troji. Již tradičně se zde konal Světový pohár ICF. Zatímco loni se závod konal až po olympiádě v Riu, tentokrát v Praze seriál začíná. Mezi největší domácí naděje patřil kajakář Jiří Prskavec, bronzový medailista z OH i nedávného mistrovství Evropy. Finále v kategorii K1 mužů však ovládl další z našich kajakářů Vít Přindiš. Jiří Prskavec však vybojoval stříbro. Sobotní dění dění v pražské Troji zachytila ve svých fotografií skvělá fotografka Andrea Zavadilová.

21. 6. 2017 | Rubrika: Fotoreport

• Michal Matějovský se vrátil do Škoda Octavia Cupu

Královéhradecký závodník Michal Matějovský potvrdil svou účast v letošní sezóně okruhového závodu Škoda Octavia Cup. Pilot, který se v roce 2015 stal šampionem FIA ETCC ve třídě TC2, zaznamenal coby začínající závodník značné úspěchy právě v původním Octavia Cupu. V roce 2003 skončil celkově druhý a v roce 2007 celkově třetí. O obnovený ŠOC se Matějovský přirozeně začal zajímat hned po jeho oznámení. V loňské první sezóně zůstalo kvůli Matějovského pracovní vytíženosti jen u testování. Letos z toho budu hned dva závodní víkendy a vypadá to, že v roce 2018 by mohl závodit celou sezónu.

21. 6. 2017 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Mostecký závod FIA CEZ ovládli domácí jezdci

Mostecký autodrom hostil o tomto víkendu seriál závodů cestovních a GT vozů a formulí zóny střední Evropy The Most FIA Central Europe Zone Challenge (CEZ). V absolutním pořadí sobotního i nedělního závodu dominovali v plechových autech domácí jezdci, ve formuli pak Ital Paolo Brajnik.