• CTP Doksyrace 2014 Zná vítěze

doksyraceTriatlonový závod CTP DoksyRace 2014 u Máchova jezera dokončilo 117 mužů, 21 žen a 18 štafet. Nejrychleji se do cíle dostal zkušený triatlonista Petr Vabroušek v čase 4 hodiny, 11 minut a 3,9 sekundy. Z žen dosáhla jako první cíle úspěšná sportovkyně Kateřina Loubková z klubu ELEVEN RUBENA Cyklorenova Cvikov v čase 4 hodiny, 49 minut a 41,9 sekundy. Nejrychlejší štafeta ve složení Jaroslav Šorma, Petr Šinágl a Jan Teufel dorazila do cíle za 4 hodiny, 21 minut a 36,6 sekundy. V rámci CTP DoksyRace byl organizován také dětský triatlon, který vedl sportovec a patron dětí Tomáš Slavata.

14. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Mosteckou generálku na trucky zpestřily formule a VW Castrol Cup

mostJiž necelé tři týdny zbývají do vrcholu závodní sezóny v Mostě v podobě FIA Truck Prix, ovšem generálka závodů FIA zone CE a Eset Cupu nezůstala vůbec pozadu.

12. 8. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• V Kotlině opět třetí!

KM RacingJezdec KM Racingu Jakub Mrvka zopakoval při osmém dílu MASCOM Cupu na autokrosové trati v Kotlině umístění na stupních vítězů Stejný výsledek - třetí příčku - jako při červencovém podniku kartcrossového MASCOM Cupu 2014 v Sedlčanech vybojoval v neděli na stejné trati jezdec KM Racingu Jakub Mrvka. Rozdíl mezi oběma závody byl v tom, že zatímco před třemi týdny se jelo v sedlčanské Kotlině na rallyecrossové trati, tentokrát byl na programu autokros.

12. 8. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Světová elita Xterry se sešla v Prachaticích

ErbenováNejprestižnější tuzemský závod v terénním triatlonu s názvem AMEDIPRO XTERRA Czech se v sobotu 9. srpna uskutečnil v jihočeských Prachaticích a měl statut Českého, ale také Evropského a Světového poháru Xterra. Startovní listina překypovala zvučnými jmény a neztratila se ani ta česká. Helena Erbenovaná vybojovala bronz, Jan Kubíček byl v mužích pátý.

12. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• ENGE S VON THURN UND TAXISEM NA SLOVENSKU DRUZÍ!

Enge

Tomáš Enge se svým týmovým kolegou Albertem von Thurn und Taxisem získali v pátém podniku ADAC GT Masters na Slovakia Ringu skvělé druhé místo. Českoněmecké duo tak potvrdilo výbornou kondici Camara GT3 týmu Reiter Engineering.

• Do Jablonce se po pěti letech vrátil vrcholový triatlon

SommerPo dlouhých pěti letech se do Jablonce vrátil triatlonový závod té nejvyšší tuzemské kategorie.  V sobotu tam svým osmým dílem pokračoval Český pohár v olympijském triatlonu a z vítězství se radovali Vojtěch Sommer a Petra Kuříková.

11. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• V Prachaticích se koná svátek Xterry

ilustračníV sobotu 9. srpna budou Prachatice patřit terénnímu triatlonu. Na závod Xterra, který spadá do Světového, Evropského i Českého poháru, se chystají elitní triatlonisté z celého světa. A prohnat se je chystá i trojnásobný olympijský medailista v běhu na lyžích Lukáš Bauer.

8. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• KartCross Sedlčany

KM RacingNásledující víkend se uskuteční další závod Českého poháru KartCross Mascom Cupu 2014. Barvy KM Racing týmu se představí na domácí trati v Sedlčanech!

7. 8. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Jablonec se po pěti letech třese na závod Českého poháru

ilustračníV sobotu 9. srpna se v Jablonci nad Nisou koná již osmý závod Českého poháru v olympijském triatlonu. Do krásného města na severu Čech se vrcholový silniční triatlon vrací po pětileté pauze a organizátoři lákají na parádní prostředí, náročné, ale poctivé tratě i na novinku, při které je zaručena extrémní hladina laktátu.

7. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Vítězství - Adventure race EP v Irsku

kajakČeský tým Czech AR team Adidas/NUTREND (Daniel Šilar, Filip Šilar, Pavel Paloncý, Kristýna Skalická) vyhrál Evropský pohár v Irsku, kde se v roce 2015 uskuteční Mistry Evropy.

6. 8. 2014 | Rubrika: Extrémní sport

• Martin Prokop Rally Finland nedokončil

ProkopMěl to být parádní start do druhé poloviny sezony po prázdninové pauze, čtyři soutěžní dny a 360 ostrých kilometrů ve finských lesích. Místo toho ale další letošní nedokončená soutěž a kupa starostí k tomu. Jipocar Czech National Team v čele s pilotem Fordu Fiesty RS WRC Martinem Prokopem má již druhý rok po sobě na Finskou rally smůlu a po havárii během odpoledne druhého soutěžního dne byl nucen soutěž pro neopravitelné poškození vozu opustit. Auto je nyní na generální opravě v anglickém M-Sportu a následující podnik MS v rally – Německou rally – tak sotva stihne.

6. 8. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Švarc přepsal historii

ŠvarcV Táboře se v neděli bojovalo i tituly mistrů České republiky ve sprint triatlonu. Olympionik Přemysl Švarc přepsal historii, když navázal na svůj kvalitní výkon z Telče, kde před čtrnácti dny získal premiérový titul na olympijských distancích a stal se národním šampionem i na polovičních tratích. To se ještě nikomu nepovedlo. Mezi ženami slaví titul Jitka Šimáková.

5. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• FIA zóna CE a Eset V4 Cup o víkendu v Mostě

zone CStejně jako vloni, ani letos nebudou chybět v Mostě rychlé formule, které se představí spolu s MMČR na okruzích v Mostě, včetně Eset V4 Cupu a Porsche GT Challenge. Mezi nejzajímavější hosty podniku bude patřit skokan na lyžích Sven Hannavald, či bývalý trenér tenistky Sukové Dr. Jaromír Jiřík.

5. 8. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Fenomén Vabroušek je pojedenácté mistrem republiky

VabroušekČeský železný muž Petr Vabroušek ve slovenských Piešťanech vybojoval jedenáctý titul mistra České republiky v dlouhém triatlonu. Ovládl závod Slovakman 226, který byl pátým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a již více než 15 let ho na ironmanských tratích nikdo z krajanů neporazil.