Prachatice přivítají přes 200 triatletů z 24 zemí světa! Koná se tam Světový pohár Xterra

Město Prachatice bude 4. srpna hostit závod s názvem Xterra Czech 2012. Tento prestižní mezinárodní podnik je součástí Světového poháru Xterra, Evropského poháru Xterra, je pátým dílem seriálu Českého poháru Xterra a v neposlední řadě je také kvalifikačním závodem mistrovství světa, které se každoročně koná na Havaji na ostrově Maui.

Závod Xterra Czech 2012 je největším svého druhu na českém území a není divu, že do srdce Evropy přijede smetánka tohoto sportu. Mezinárodní podnik spadá do Českého, Evropského i Svetového poháru Xterra. Na startovní listině prachatického závodu už je téměř 250 jmen z 24 zemí světa.

V Prachaticích se bude závodit na tratích 1,2 kilometru plavání, 36 kilometrů na horském kole a 10 kilometrů běhu. Plaveckou část absolvují triatlonisté v Křišťanovickém rybníku, trať kola je provede drsnou přírodou šumavského podhůří a závěrečný běh je čeká v kopcovitém terénu v okolí Prachatic.

Z českých nadějí na startu nechybí Jan Kubíček ani Helena Erbenová, která v loňském roce skončila na MS na Havaji třetí a letos už vybojovala tituly mistryně světa a Evropy v zimním triatlonu, je českou šampionkou Xterra a v neposlední řadě je i mistryní Evropy v terénním triatlonu.

Hlavní závod odstartuje ve 13 hodin, začátek dětského závodu Xterra Kids je v plánu v 11 hodin. Pro ty, kteří si netroufnou na hlavní závod, je od 12 hodin připraven závod Xterra Easy na tratích 0,6 kilometru plavání, 12 kilometrů na kole a 4 kilometry běhu. Nechybí ani závod štafet.

V Prachaticích se diváci mohou těšit na skvělé sportovní výkony a ti nejlepší triatleti v elitních kategoriích i na zajímavé odměny. Pořadatelé připravili finanční a věcné ceny v celkové hodnotě 15 tisíc dolarů, což je v přepočtu více než 300 tisíc korun.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.