OK

Voda a jachting

• MORGAN SAILING TEAM vítězem 24. České námořní rallye

Již 24. ročník České námořní rallye, která byla mistrovstvím ČR v námořním jachtingu one-desing, se konal od neděle 11. do pátku 16. října v Chorvatsku.

20. 10. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• 22. místo pro Viktora Teplého na mistrovství Evropy Laserů

Od čtvrtka 8. 10. do úterý 13. 10. se v polském Gdaňsku konalo mistrovství Evropy třídy Laser Standard a Radial. Nejlépe z našich reprezentantů si vedl Viktor Teplý, který skončil ME na 22. místě v olympijské třídě Laser Standard.

15. 10. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Titul v olympijské třídě Laser pro Jakuba Halouzku

O uplynulém prodlouženém víkendu na Nových Mlýnech závodilo celkem 147 lodí v sedmi lodních třídách za účasti českých reprezentantů. Utkaly se na dvou na dvou okruzích pod taktovkami hlavních rozhodčích Katky Nedbalcové a Richarda Kafky.

29. 9. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Ondřej Teplý na mistrovství Evropy těsně za první desítkou

Mistrovství Evropy třídy Finn skončilo v neděli 6. září v polské Gdyni třemi udělenými tituly. Závodili totiž dohromady všichni od juniorů do 23 let až po masters nad 40 let.
    Na absolutní titul mistra Evropy dosáhl Zsombor Berecz z Maďarska, tréninkový partner našeho reprezentanta Ondřeje Teplého, který skončil dvanáctý. Stříbro bral Giles Scott z Velké Británie a bronz Joan Cardona ze Španělska. Ten navíc zvítězil v kategorii do 23 let. Masters vyhrál Milan Vujasinovic z Chorvatska, který byl celkově třináctý. V kategorii nad 60 let získal stříbro Vladimír Skalický.

9. 9. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Jachtařské olympijské naděje na Lipně

Mistrovství České republiky ve třídách Laser Radial, 29er a 420 se jelo od 28. do 30. srpna na Lipně v Černé v Pošumaví.
    Pro dvouposádkový juniorský skif 29er se závod počítal do série Eurocupu, a tak jsme na startu viděli 27 posádek ze šesti zemí. Závodilo se na dvou okruzích, 29ery měly pro sebe jeden a Radialy, kterých bylo 21, se „čtyřistadvacítkami“ druhý.

2. 9. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Mistrovství České republiky v jachtingu tříd RS – Crown Cup 2020

Od 20. do 24. 8. bylo na Lipně v Černé v Pošumaví rušno. Mistrovství České republiky zde odjely lodní třídy RS Feva pro mládež, dvouposádková RS500 a skify RS700. Třída RS Aero jela závod Českého poháru.

26. 8. 2020 | Rubrika: Voda a jachting