Rallye_Berounka_Revival_SS_Pisek.jpgKolesa.jpgSlusovice.jpg

 • Jachtař Ondřej Teplý bojuje o kvalifikaci do Ria

  Ondřej TeplýNa Novém Zélandu začalo 24. 11. mistrovství světa třídy Finn. Ondřej Teplý, který se stal v létě juniorským mistrem světa v této třídě, začal výborně s dojezdy v rozjížďkách 28 a 14 drží průběžné 15. místo a je první z juniorů. Pokud by svou pozici udržel, o Rio by neměl přijít. Tyto národy mají již účast v Riu jistou: BRA, GBR, CRO, FRA, NZL, USA, NOR, SWE, DEN, SLO, AUS, HUN, FIN, CHN. O další čtyři místa se bojuje právě na tomto mistrovství světa.

  24. 11. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • Rallye Dakar se blíží: stroje se plaví do Argentiny

  Martin MacíkŠest týdnů zbývá do startu dalšího ročníku slavné Rallye Dakar. A tým KM Racing měl minulý týden napilno. Karavana, kterou vedl závodní kamion Liaz, následovaný „bydlíkem“ a dvěma doprovodnými vozy, se vypravila na své letošní putování do Jižní Ameriky. A nejmladší pilot kamionu v historii slavného závodu Martin Macík ve svém MINI uháněl do Paříže, aby odtud přivezl horké novinky z prezentace, kterou pořadatelé připravili pro letošní účastníky.

  24. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • The Most Rally Sprint ve fotografii

  foto: V. SýkoraZávodní sezóna 2015 na mosteckém Autodromu skončila minulý týden povedenou akcí The Most Rally Sprint. 

  >> Fotogalerie The Most Rally Sprint 2015

  Zimní spánek však na oblíbený Autodrom zatím nečeká. Část závodního okruhu bude mít nový asfaltový povrch a obrubníky. Stavební firma vyfrézovala úseky vozovky, které už nevyhovovaly kritériím mezinárodní automobilové federace FIA ani normám evropské motocyklové federace FIM Europe.

  21. 11. 2015 | Rubrika: Fotoreport

 • Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová staruje v Ománu

  foto: M. LoydOd 20. do 26. listopadu bude v Ománu bojovat o co nejlepší umístění na mistrovství světa Veronika Kozelská Fenclová. Kvalifikaci na olympiádu do Ria již má zajištěnou z loňského Santanderu, jde jí pouze o výsledek v závodě, v němž se sejde celá světová špička. Na startu uvidíme rovnou stovku závodnic ze 49 zemí.

  21. 11. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • První Královnou triatlonu se stala Vendula Frintová

  FrintováSlavnostní vyhlášení Českého poháru 2015 se letos konalo v nově zrekonstruovaném Národním domě v Karlových Varech. Vrcholem večera se poprvé stala anketa Král triatlonu, kterou však ovládla žena a titul Královny triatlonu získala Vendula Frintová. V závěsu za ní skončil Filip Ospalý a třetí příčku obsadil Petr Vabroušek

  21. 11. 2015 | Rubrika: Triatlon

 • Rally sprint na mosteckém okruhu ovládl Antonín Tlusťák

  TlustakNultý ročník závodu The Most Rally Sprint, který hostil v pátek a dnes areál mosteckého autodromu a polygonu, ovládla posádka Antonín Tlusťák s navigátorem Ivo Vybíralem na nové Škodě Fabii R5. Na druhém místě za nimi zaostali o bezmála 40 vteřin Jiří Navrátil se spolujezdcem Josefem Králem s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX. Bronzovou příčku s časem o dalších 12,5 vteřiny pomalejším pak obsadili Pavel Nešetřil s Hynkem Středou s novějším vozem Mitsubishi Lancer Evo X.

  17. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Martin Prokop po Wales Rally GB v sezoně celkově jedenáctý

  ProkopV pátek třináctého odstartoval poslední, třináctý závod seriálu Mistrovství světa v rally, který i v letošním roce obstarává šotolinová Wales Rally GB. Martin Prokop s Janem Tománkem v barvách Jipocar Czech National Teamu vstoupili do soutěže solidními časy a ještě po páté rychlostní zkoušce byli v nabité konkurenci na velice slušném osmém místě celkové klasifikace. Pak však jako by zaúřadovalo smolné datum a jejich Fiestu RS WRC postihla technická závada, která znamenala propad na jedenáctou pozici. V posledním testu první etapy totiž vypověděl službu náhon zadní nápravy, takže dvě třetiny z třicetikilometrové rychlostní zkoušky vlekli svůj stroj těžkým bahnem jen s pohonem předních kol.

  16. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • The Most Rally Sprint Exhibition slibuje zajímavou podívanou

  Autodrom Most

  Nultý ročník The Most Rally Sprint Exhibition v areálu mosteckého autodromu a polygonu začíná! Už dnes se do centra Mostu sjede širší špička českého rallysportu. Na trati bude k vidění v rukou předních pilotů různorodá technika od nejmodernějších speciálů kategorie R5 až po historické vozy či cross country speciál.

  13. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Zahradní traktor VIKING T6 překonal světový rekord

  vikingAč může nadpis znít jakkoliv bláznivě, je tomu opravdu tak. Minulý týden, na letišti Sandefjord v norském Oslu, dosáhl speciálně upravený zahradní traktor VIKING T6 rychlosti 215 km/h a stanovil tak nový světový rekord, který doposud byl 187,6 km/h.

  12. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • OffROAD Maraton zná vítěze sezony!

  foto: JonášAbsolutní trofeje vybojovali Galia, Tůma a KB System offroad team 9. listopadu 2015 Ředhošť (okr. Litoměřice) – Závěrečný díl seriálu OffROAD Maraton se jel uplynulou sobotu v Ředhošti. Motorkáři a čtyřkolkáři naposledy změřili síly ve 2hodinovce, automobilové posádky ve 4hodinovce. Jezdce v jedné stopě dovedl do cíle Lubomír Vojkůvka z VYPE racing teamu, ve dvou stopách Petr Sýkora ml. ze Suzuki teamu Bohutín. Absolutní trofeje sezony spolu se startovným na africkou Intercontinental Rally si ale odnesli Daniel Galia z RD racing a Zdeněk Tůma z THF racing teamu. Mezi auty nejvíce zářil KB System Offroad team. Nad hlavu zvedl zlatý pohár ve speciálech nad dva i do dvou litrů a v obou kategoriích slavil i mistrovské tituly sezony. Silnější speciál K-2 Audi navíc zvítězil absolutně v letošním ročníku za 1837 km a také získal „vstupenku“ na závod do Dakaru. Fanoušci si užili i Tatru Phoenix, dakarskou krásku Jaroslava Valtra, která zanedlouho vyráží k branám nejtěžší rally světa pod křídly Buggyra Racing. Na svůj první závod začínající v Buenos Aires úspěšně trénoval i Rudolf Lhotský z Barth Racing. 5násobnému dakarskému vítězi Josefu Macháčkovi se v bugině VYPE racing teamu nedařilo.

  11. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • The Most Rally Sprint Exhibition již tuto sobotu

  autodrom MostAUTODROM MOST a.s. přichází v letošním roce s novinkou a divácky atraktivní akci. Rally exhibice v uzavřeném areálu se čtyřmi rychlostními zkouškami se pojede na Autodromu Most 14. 11. 2015. Návštěvníci se mají opravdu na co těšit.&nbspVýhodou tohoto závodu je nesporná atraktivita, ale především bezpečnost. Uspořádáním rally v uzavřeném areálu se minimalizuje riziko nehod a návštěvníci  budou mít možnost celý závod dezpečně sledovat z diváckého svahu.

  10. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • OffROAD Maraton jde do finále, rozhodnou boje v Ředhošti!

  ŘedhošťPoslední díl seriálu OffROAD Maraton se již tuto sobotu 7. listopadu tradičně přesouvá do Ředhoště. Motorkáři a čtyřkolkáři změří síly ve dvouhodinovce, automobilové posádky ve čtyřhodinovce. Na startu budou dakarští závodníci, kteří pilují formu na nejtěžší rally světa. Do depa přijede i zbrusu nová Tatra Phoenix Jaroslava Valtra, která zanedlouho vyrazí na start do Buenos Aires pod křídly Buggyra Racing. Přímo u ní propukne v sobotu po poledni komorní beseda pod širým nebem spojená s autogramiádou. Poslední body v sezoně jsou důležité pro všechny offroaďáky v popředí tabulek. Nejvíce však pro vedoucí jezdce a týmy v absolutním pořadí. Právě oni budoubojovat o startovné na Intercontinental Rally, africký závod do Dakaru. Získá ho čtyřkolkář, motorkář a automobilový tým, který najede nejvíce kilometrů v celé sezoně.

  5. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Mým největším sportovním konkurentem jsem především já sám!

  Marek NovýTen kdo se golfu jen trochu věnuje, tak jistě ví, kdo je Marek Nový. Tenhle chlapík patří k našim opravdu nejlepším a nejtalentovanějším golfistům a i když se téměř jistě nepodívá za Českou republiku na olympiádu do Ria, nedostane se mezi největší evropskou a světovou špičku, už teď můžu na 100% říct, že bude trvat pěkně dlouho, než se objeví další podobně úspěšný tuzemský golfista.

  5. 11. 2015 | Rubrika: Golf

 • Erbenová na MS Xterra vybojovala 7. místo.

  ErbenováHelena Erbenová se jako jediná česká reprezentantka v kategorii Pro postavila na start mistrovství světa Xterra, které se tradičně konalo na Maui na Havaji. V nabité konkurenci vybojovala sedmé místo. Na jejím výkonu se však podepsal náročný závodní měsíc v Číně.

  3. 11. 2015 | Rubrika: Triatlon

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.