Legendy23.jpgVS_veterani_pod_zamkem.jpgLS_Slusovice.jpg

 • Přijďte se podívat, jak auta a motorky létají

  FMXMartin Macík zve všechny příznivce silných strojů na nejstarší evropskou freestylovou motokrosovou akci FMX Gladiator Games, která proběhne 24. 10. v O2 aréně v Praze. 
  Show se letos odehraje už po patnácté. Minulé ročníky vždy přinesly výjimečné zážitky, salta na motocyklech Harley Davidson, sněžném skútru a také jezdce, kteří jsou ochotní jít až za hranice svých možností. 

  22. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - motocykly

 • 1. Mistrovství světa v indoor skydivingu začíná.

  skydivingVe dnech 23. a 24. října odstartuje v Praze historicky první Mistrovství světa v indoor skydivingu 2015. Na programu budou čtyři atraktivní disciplíny. Ve větrném tunelu bude o medaile bojovat 204 závodníků z 23 zemí světa. Medailové ambice má i Česká republika, jejíž výprava patří s 28 letci k těm nejpočetnějším. O zpestření šampionátu se postará i speciální porota složená z VIP osobností.

  22. 10. 2015 | Rubrika: Extrémní sport

 • Z moravského zápolení vzešlo hned několik mistrů sezony

  foto: JonášSedmý závod seriálu OffROAD Maraton se jel uplynulou sobotu v Ostravě - Hošťálkovicích za chemičkou BorsodChem. Absolutní vítězství vybojovali čtyřkolkář Michal Vágner z Region racing teamu a motorkář Stanislav Čtvrka ml. z RD racing. Pětihodinovku aut ovládl Polaris team s buginou, následovaný KB System Offroad teamem se speciálem nad dva litry. Klání se konalo pod záštitou WINGS teamu, který skvěle připravil trať, zázemí, originální trofeje i dárky pro závodníky a páteční program plný zábavy. Na domácí půdě totiž slavil deset let závodění.

  20. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Tři české plachetnice na největším námořním závodě v Evropě

  start17. října v 11 hodin byl za slabého větru odstartován již 36. ročník legendárního závodu Rolex Middle Sea Race. Jako má Austrálie slavný vánoční Sydney Hobart Race, ve Středozemním moři svou náročností a významem odpovídá právě tento závod. Na letos startu bylo 115 lodí z 22 zemí světa. Výstřelem z děla na hradbách pevnosti staré Valetty odstartovala nejprve skupina č. 6 a pak pod 10 minutách startovaly další skupiny. Nakonec startovní čáru protnuly velké trimarany.

  18. 10. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • Rekordní počet jezdců uzavřel pátou sezónu Carboniacupu v Mostě

  Carboniacup 2015 - Most

  Stále populárnější série amatérských, či profesionálních závodníků Carboniacupu uzavřela svou již pátou závodní sezónu na Autodromu v Mostě, kde se sešel i rekordní počet 100 startujících jezdců a hlavně potěšilo velmi pěkné pole formulí ve skupině D, kde jelo nakonec 20 vozů. Počasí poměrně závodům přálo, ovšem bylo potřeba gumy trochu před závodem ohřát, přece jen ráno a navečer už bylo chladněji. Jinak se do tváří závodníků opíralo i sluníčko, a tak si na své úlovky přišla i skupina fotografů. Takové světlo jsem již dlouho nezažil, cituji jednoho z nich.

  17. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Velká Pardubická ve fotografiích Lenky Sklenákové

  Velká PardubickáJak viděla 125. Velkou Pardubickou s Českou pojišťovnou fotografka Lenka Sklenáková.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Fotoreport

 • Martin Prokop na startu Dakaru 2016

  Martin ProkopPilot Jipocar Czech National Teamu, jediný pravidelný český účastník Mistrovství světa v rally, jenž rovněž drží nejlepší výsledek českého jezdce v jeho historii, stojí před novou výzvou v jeho profesionální motoristické kariéře. Nabídku na start ve špičkovém týmu podporovaném samotnou továrnou Toyota nemohl odmítnout a tak se druhého ledna 2016 postaví na start legendárního Dakaru po boku dalších pilotů, kteří prošli seriálem WRC – Hirvonena, Loeba, Sainze a nebo celoživotního oblíbeného soupeře z rychlostních zkoušek rally, Katařana Al Atiiy.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Sedmý závod seriálu OffROAD Maraton se jede v Ostravě

  offroad maratonSedmý závod seriálu OffROAD Maraton se před listopadovým finále přesouvá na Moravu do Ostravy – Mariánských hor. Za chemičkou BorsodChem se v sobotu 17. října motorkáři a čtyřkolkáři utkají ve tříhodinovce, auta v pětihodinovce. Klání se jede pod křídly domácího WINGS teamu, který připravil přes čtyři kilometry dlouhou a rychlou trať. Tým navíc slaví deset let závodění. Proto již v pátek 16. října odstartuje v depu party spojenou s besedou o africké Intercontinental Rally, kterou několikrát absolvoval.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Mistrovství ČR v námořním jachtingu

  foto: M. BarnetováMistrovství České republiky v námořním jachtingu aneb 19. Česká námořní rallye odstartuje již v neděli 18. 10. z chorvatské mariny Hrdina na Murteru.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • FIA truck má dobojováno, titul slaví Kiss!

  truck ilustračníPoslední závod FIA Truck Racing Championship se jel na známé francouzské trati na okruhu Buggati v Le Mans, který hostil také finále francouzských mistrů a velmi pěknou show nablískaných trucků při exhibičních jízdách. Je to takové malé defilé jinak úžasné sezóny, která svůj velký závod absolvovala na okruhu v Mostě, kde přilákala do ochozů velmi početnou diváckou equipu, tedy 90tis. lidí.

  13. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Aleš se rozloučil s Rally Oil Libya Maroc vítězstvím v 5. etapě


  "Etapa začala skvěle. Letěl jsem pouze s jediným předsevzetím a to vyhrát. Po 20 km jsem bohužel trefil větev. Okno na štěstí vydrželo celé, ale dívat se přes četné praskliny bylo místy velmi nepříjemné. Nestáhli jsme sice potřebný čas pro posun v celkovém hodnocení, ale na v pořadí třetí etapové vítězství to stačilo. Rally Oil Libya Maroc hodnotím velmi pozitivně. Je to pro nás letos druhý nejnáročnější maratonský event. Tým fungoval skvěle a premiéra s novým Torpédem 69 se více než vydařila. Iveco mne velice překvapilo." Tak hodnotil třetí etapové a celkové druhé místo český pilot Aleš Loprais.

  10. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Aleš Loprais na Rally Oil Libya Maroc 2015

  Rozbité čelní sklo, prasklá listová pera na zadní nápravě ani problémy s pneumatikami nedokázaly ve třetí etapě zabrzdit posádku kamionu Iveco Aleše Lopraise. Druhé etapové vítězství posunulo českého jezdce na průběžné 2. místo mezi kamiony. "Byla to velmi výživná etapa a měli jsme veliké štěstí, že jsme ji vůbec dojeli a ještě k tomu vyhráli," konstatoval Aleš Loprais.

  9. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Mostecké klání uzavře pátý ročník Carboniacupu

  Carbonia Cup - MostJiž v neděli se opět otevřou brány Mosteckého autodromu, aby se tam letos již potřetí a naposledy konaly závody Carboniacupu pod názvem Bestcars4You Racing Day.  Ano, už to bude 29 závod Carboniacupu, neboli závod, který uzavře velmi pestrou sezónu sériových, či závodních aut, která se v Carboniacupu letos zúčastnila. A poděkování k hojné účasti nepatří nejen jezdcům a jejich teamům, rodinám, ale také sponzorům a garantům, bez kterých by se závody nedaly uspořádat.

  8. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.