klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Macík boduje: čtvrté místo s utrženými tlumiči.

  Ve třetí písečné etapě, vedoucí do San Juan de Marcona se týmu Big Shock Racing opravdu dařilo. Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva dojeli mezi kamiony jako čtvrtí nejlepší. V celkovém bodování se umístili na výborném pátém místě a stali se tak aktuálně nejrychlejší českou posádkou. Zaznamenali svůj zatím nelepší dakarský úspěch. A to přesto, že v polovině první etapy po nečekaném třímetrovém skoku utrhli tlumiče. Jan Brabec se držel v první dvacítce, ale po menším karambolu mu vypadly pojistky a než provedl opravu, uběhlo 15 minut. Nakonec etapu dojel na pěkném 38. místě, celkově si opět polepšil a dostal se na 76. pozici.

  9. 1. 2018 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Africa Eco Race 2018 - Mauritánský předkrm

  Vstávání ještě za tmy, dlouhý přejezd na hranice s Mauritánií a tam start do zbrusu nové, 211 km dlouhé etapy kompletně vedené po písku a pravých offroadových sekcích. A na konci dunové pole. Taková byla šestá etapa, zároveň pátá pódiová v řadě pro samotářskou pouštní lišku Tomáše Tomečka s Tatrou.

  8. 1. 2018 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Čeští jezdci na Yamaze statečně zdolávají úskalí Dakaru

  Jubilejní 40. ročník Rallye Dakar odstartoval. Čeští jezdci na čtyřkolkách Yamaha Josef Macháček, Zdeněk Tůma a Olga Roučková už jsou na trati náročného maratónského závodu. Mají před sebou přes 9000 km v extrémních podmínkách. Vedra v poušti budou střídat nepříjemné nadmořské výšky v horách. Prach, nedostatek spánku, zato přemíra adrenalinu v krvi a také nezapomenutelné zážitky, to jsou vyhlídky, které čekají dakarské jezdce. Do cíle v argentinské Cordobě legendární závod dorazí 20. ledna. Co už mají závodníci za sebou?   

  8. 1. 2018 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Více rozumu než síly

  Přestože druhá etapa Rallye Dakar opět týmu přichystala notnou dávku potíží, Tomáš Ouředníček a David Křípal znovu prokázali bojovného ducha. Posádce South Racing Central Europe se po několika "dobrodružstvích" podařilo dostat Rangera do bivaku. Přesný výsledek zatím neznáme, ale dá se předpokládat, že v celkové klasifikaci se jim podařilo postoupit.

  8. 1. 2018 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • 7. ledna - volný den na AER 2018

  V neděli 7. ledna měl na Africa Eco Race už dost pobitý konvoj závodníků možnost zregenerovat svá těla a poopravit i techniku. Tomáš Tomeček nám odpověděl i na dva zajímavé dotazy týkající se jeho Tatry a změn ve startovním pořadí do etap.

  8. 1. 2018 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Macík a Brabec postupují pořadím vpřed a řádí v písku

  Po druhé etapě Rallye Dakar bylo v bivaku týmu Big Shock Racing o čem vyprávět. Pilot kamionu Martin Macík i jezdec na motocyklu Jan Brabec splnili slib a ve druhé etapě oba výrazně vylepšili své pozice. Macík se posunul na celkové 10. místo mezi kamiony, Brabec poskočil ze 141. pozice na 91. Ze svého tažení startovním polem si přivezli také spoustu zážitků. Brabčák si například celkem kuriózně zlomil kšilt u přilby, což mělo v dalších kilometrech i své výhody. Posádka Martina Macíka se zase musela vyhýbat Kamazu, který se kutálel z písečné duny.   

  8. 1. 2018 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.