Zimní sporty

• NOC TULENÍCH PÁSŮ

Krkonoše patřily o víkendu skialpinistům. Parádní podmínky, dostatek sněhu a slunečné počasí dopřálo třetímu ročníku SkialpujFESTu více než ideální podmínky. Do Pece se na prodloužený víkend sjelo na sedm stovek z nich, aby si užili odborné přednášky, praktické workshopy a legendární závod Noc tuleních pásů. Ten se po tříleté pauze vrátil do své originální trasy.

26. 1. 2024 | Rubrika: Zimní sporty

• NA SKIALPECH PŘES HORY

Stalo se to tradicí – už šestý rok vždycky na podzim vyrážíme s meteoroložkou Alenou Zárybnickou a sportovním komentátorem Jiřím Hölzelem na skialpy! Cílovou lokalitou je tentokrát rakouská spolková země Tyrolsko. Podmínky pro skialpinismus jsou tu ideální. Celý povrch Tyrolska zabírají Východní Alpy a je tu zároveň nejmenší hustota osídlení z celého Rakouska. O svou radost z nejsvobodnějšího pohybu na lyžích po vysokých horách se Alena a Jiří dělí nejen s diváky České televize, ale taky tradičně, díky mobilní aplikaci Skupiny ČEZ – EPP Pomáhej pohybem, i s handicapovanými sportovci. Tentokrát sbírají body pro lyžaře z Czech Ski School of Amputies.

6. 11. 2020 | Rubrika: Zimní sporty

• City Cross Sprint ovládlo norské duo

Souboje loket na loket, pády i dramatické dojezdy do finiše. Osmý ročník ČEZ City Cross Sprint opět nabídl atraktivní podívanou. V mužské kategorii triumfoval Nor Kasper Stadaas, v jehož závěsu dojel na druhém místě jeho krajan Even Northug, třetí skončil Francouz Baptiste Gros. Mezi ženami se z vítězství radovala Tereza Beranová, která tak obhájila titul z loňského roku.

16. 2. 2020 | Rubrika: Zimní sporty

• City Cross Sprint 2019 v mrazivém počasí ovládl Nor Paal Troean

Sedmý ročník ČEZ City Cross Sprintu v Dolních Vítkovicích nabídl tradičně napínavé a vyrovnané souboje na běžkařské trati. Vítězem hlavního závodu mužů se stal největší favorit Nor Paal Troean Aune, který ve finále porazil Itala Emanuela Becchise a Poláka Pawla Klisze. Poslední český zástupce Jan Šrail skončil v semifinále. Domácí fanoušci se však dočkali v závodě žen, který vyhrála Tereza Beranová z liberecké Dukly.

24. 2. 2019 | Rubrika: Zimní sporty

• City Cross Sprint v Ostravě zítra už posedmé

Z oblíbeného lyžařského závodu pro veřejnost ČEZ City Cross Sprint v Dolních Vítkovicích se stává tradiční podnik, na který se těší stovky milovníku běhu na lyžích. Letos se pod vysokými pecemi bude v sobotu 23. února soutěžit už posedmé. Podobně jako v minulých letech se fanoušci mohou těšit nejen na výkony špičkových závodníků, ale také na bohatý doprovodný program a následný Týden sportování se Skupinou ČEZ.

22. 2. 2019 | Rubrika: Zimní sporty

• Psí spřežení ovládla Orlické hory

V úterý 22. ledna se v Deštném v Orlických horách byl zahájen již 23. ročník nejdelšího a nejobtížnějšího závodu psích spřežení v Česku. Extrémní Šediváčkův long začal noční etapou závodu na 300 km o délce 60 km. Do temných hor se 17 spřežení pustilo bezprostředně po zahájení pod sjezdovkami Skicentra Deštné. Další etapa závodu i starty kratšího závodu na 200 km již budou tradičně v osadě Jedlová. Sněhové podmínky jsou mimořádně příznivé, celou délku tratí se organizátorům podařilo včas připravit i vyznačit, potíže byly jen s množstvím padlých stromů. Na Šediváčkův long se sjíždějí musheři z devíti států!

23. 1. 2019 | Rubrika: Zimní sporty

• City Cross Sprint 2018 ovládl Francouz Renaud Jay

Šestý ročník ČEZ City Cross Sprintu v Dolní oblasti Vítkovice opět nabídl nádherné těsné a napínavé souboje doslova tělo na tělo. Zlomené hůlky i pády provázely vyřazovací jízdy hlavního závodu mužů. Ve finále se představili dva Češi a dva Francouzi. Z triumfu se nakonec radoval Renaud Jay ze země galského kohouta. Francouzský dvojblok přerušil stříbrný Dušan Kožíšek, který tak ani letos na čtvrtý triumf z této trati nedosáhl. Druhý český finalista Jan Bartoň po nešťastném pádu skončil čtvrtý.

14. 2. 2018 | Rubrika: Zimní sporty

• City Cross Sprint v Ostravě pošesté.

Začátek února nebude patřit jen zimním olympijským hrám v Koreji. Vrcholové sportování bude na programu také v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě, kam se již pošesté vrací oblíbený lyžařský závod ČEZ City Cross Sprint. V sobotu 10. února 2018 se fanoušci mohou těšit nejen na další skvělé lyžařské souboje, ale i na premiérový start držitele tří olympijských medailí Lukáše Bauera. Jak si momentální specialista na dlouhé tratě poradí s rychlostním závodem mezi vysokými pecemi?

2. 2. 2018 | Rubrika: Zimní sporty

• Janovičky Kendy's Cross Country

foto Petr JansaO víkendu 21. - 22. ledna 2017 se v Janovičkách u Broumova konal 15. ročník saňových závodů psích spřežení a fotograf Petr Jansa byl opět na místě. Prohlédněte si jeho velkou fotogalerii.

23. 1. 2017 | Rubrika: Zimní sporty

• ČEZ City Cross Sprint 2017 přinesl obrovská dramata

Pátý ročník závodu ČEZ City Cross Sprint v Dolní oblasti Vítkovice nabídl divákům obrovská dramata. V hlavním závodu mužů nebyla nouze o kolize a pády, které se nevyhnuly loňskému obhájci prvenství Torjusi Borsheimovi z Norska, ale ani Dušanu Kožíškovi. V hlavním závodě špičkou lyže zvítězil Australan Phillip Bellingham před Lassem Paakkonenem z Finska. České barvy překvapivě uhájil Ondřej Dudek na třetím místě lehce přes 3 000 skandujících diváků.

22. 1. 2017 | Rubrika: Zimní sporty

• Tomáš Portyk obhájil titul na letním mistrovství České republiky

letní severská kombinaceTomáš Portyk se po roce stal v Liberci opět mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Na skokanském můstku HS134 s umělou hmotou předvedl nejdelší skok a na běžeckou trať 10 kilometrů tak vyrazil s náskokem téměř 40 vteřin před druhým Ondřejem Pažoutem.

17. 10. 2016 | Rubrika: Zimní sporty

• Tomáš Portyk zvítězil v anketě o nejlepšího českého sdruženáře

PortykOsmý ročník ankety O nejlepšího českého závodníka a trenéra v severské kombinaci poprvé ovládl letošní juniorský mistr světa Tomáš Portyk. Odchovanec LSK Lomnice nad Popelkou a v současnosti člen Dukly Liberec, který právě zítra oslaví své 20. narozeniny, zvítězil suverénně v absolutním pořadí před reprezentačním kolegou Miroslavem Dvořákem a bronzovým juniorem ze zimních olympijských her mládeže Ondřejem Pažoutem. Primát nejlepšího trenéra obhájil kouč českého juniorského výběru Marek Šablatura.

6. 4. 2016 | Rubrika: Zimní sporty

• Vítěznou trofej si z Ostravy odváží Torjus Borsheim z Norska

city crossČtvrtý ročník lyžařského závodu ČEZ City Cross Sprint korunoval nového vítěze. Dosavadní trojnásobný šampion Dušan Kožíšek se tentokrát musel sklonit před sílou norského reprezentanta Torjuse Borsheima. Kožíšek nakonec získal bronz, nejlepších Čechem se stal těsně druhý Jan Bartoň.

7. 2. 2016 | Rubrika: Zimní sporty

• Na startu ČEZ City Cross Sprint 2016 více než 150 závodníků

Zasněžený okruh dlouhý 450 metrů, letecká show Martina Šonky nad hlavami diváků, závod snowbiků, biatlonová exhibice, večerní koncert United Flavour. Ale hlavně více než 150 lyžařských hvězd z České republiky i zahraničí, které se proženou mezi vysokými pecemi. To všechno nabídne již čtvrtý ročník oblíbeného závodu ČEZ City Cross Sprint 2016, který Dolní oblast Vítkovice v Ostravě přivítá již zítra.

5. 2. 2016 | Rubrika: Zimní sporty

• Portyk mistrem České republiky v letní severské kombinaci

ilustračníTomáš Portyk se stal v Liberci mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Ve skoku sice obsadil za svým reprezentačním kolegou Miroslavem Dvořákem druhé místo, ale po výborném výkonu v běžecké části ztrátu smazal a získal svůj první domácí primát mezi seniory.

28. 9. 2015 | Rubrika: Zimní sporty