NOE_Polo_cup.jpgKolesa.jpgKP_Beachvoley.jpg

 • Carboniacup potřetí na zahraniční misi

  Carbonia cupLetos potřetí se jezdci Carboniacupu vydali do zahraničí, tentokrát na německý závodní okruh Lausitzring, který co by kamenem od hranic ležel. Leží totiž nad severní hranicí ČR u města Klettwitz. Čtyřiapůlkilometrový okruh má rekordmana v Heikki Kovalainenovi, který ho v roce 2004 vytvořil v sérii Nissan World Series s časem 1,32,21min. Na kratší variantě Lausitzringu 3,4Km drží rekord z roku 2005 ze série EuroBoss a držitel Patrick D´Aubreby na překonatele již čeká hodně dlouho.

  12. 7. 2016 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • O víkendu ovládnou mostecký okruh rychlé motocykly.

  tiskovkaO víkendu 15. až 17. 7.  hostí mostecký autodrom šampionát Alpe Adria, stále populárnější sérii motocyklových závodů nejvyšší úrovně ve střední Evropě. V sobotu i v neděli se o mistrovské body utkají jezdci ve třídách 125GP-MOTO3, Superstock, Supersport i Superbike. Dopolední hodiny budou patřit tréninkovým a kvalifikačním jízdám. Následují závody podle jednotlivých tříd. V sobotu i v něděli se tak mohou diváci těšit vždy na 5 závodů na 10 až 13 kol. 

  12. 7. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Posádka Enge - Engová vítězi Rally Bohemia Historic

  Rally Bohemia HistoricPosádka Břetislav Enge a Lucie Engová na Škodě 130 LR zvítězila v absolutní klasifikaci i v rámci Mistrovství České republiky historických automobilů na Rally Bohemia Historic. Model Škoda 130 LR si tak připsal na Bohemii již třetí vítězství v MČR HA v řadě.

  10. 7. 2016 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Silver Cup aneb Mistrovství světa juniorů třídy Finn

  Ondřej TeplýV dánském Aarhusu se od pondělí 4. 7. jede Finn Silver Cup, tedy mistrovství světa olympijské lodní třídy Finn pro závodníky do 23 let. V deštivém počasí a slabším proměnlivém větru si první den nejlépe vedl Philip Kasüske z Německa. Nás ale pochopitelně nejvíce zajímal obhájce titulu Ondřej Teplý. Ten dojel v úvodní rozjížďce na 3. místě. Později k tomu přidal 8. a 10. místo a byl na průběžné 4. pozici.

  9. 7. 2016 | Rubrika: Voda a jachting

 • Soutěž o nového okruhového šampiona odstartovala!

  autodromNová soutěž Automotoklubu Most s podporou Autoklubu České republiky pro mladé muže a ženy ve věku 15 až 27 let „Hledá se nový okruhový šampion“ má za sebou první „ostré“ kilometry. Čtvrteční premiéru adrenalinového klání na malém závodním okruhu mosteckého autodromu si nenechala ujít sedmadvacetiletá sympatická blondýnka Eva Trlicová z Rakovníka. Zapsala si nejlepší čas, nejrychlejší kolo zvládla za 1,08,893 minuty.

  9. 7. 2016 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • "Před TRIPrague forma stále stoupá" říká Filip Ospalý

  OspalýVynikající český triatlonista Filip Ospalý ohlásil na jaře konec profesionální kariéry. V neděli 3.7. se postavil na start závodu Ironman 70.3 v norském Haugesundu. V cíli se radoval ze třetího místa. Čeští závodníci budou mít možnost s ním poměřit síly na blížícím se TRIPrague.

  9. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

 • V Stockholmu se dařilo českým triatlonovým reprezentantům

  FrintováŠvédska metropole hostila v sobotu 2.července 2016 další závod Mistrovství světa v triatlonu pod hlavičkou ITU. Do Stockholmu se sjela silná konkurence světových es k jedné z posledních závodních prověrek před olympijským závodem. Česká reprezentantka Vendula Frintová zaznamenala další skvělý výsledek v podobě 9. místa.

  8. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

 • Vítr a slunce to je jachting!

  FireballNa Lipně se od soboty 2. do středy 6. 7. jelo mistrovství České republiky třídy Fireball. Na startu bylo 40 lodí včetně Slovinců a Švýcarů. Zároveň zde měly Český pohár třídy Cadet, 29er a Flying Dutchman. První den se odjely dvě odpolední rozjížďky za pulsujícího větru západních směrů o síle kolem 5 m/s. Druhý den následovaly další čtyři rozjížďky v podobném větru, který měnil směr i sílu. Skvěle jezdili mladí závodníci třídy Fireball Jiří Parůžek z Jachtklubu Toušeň a Jakub Košvica z Lodních Sportů Brno, kteří se usadili na čele.

  8. 7. 2016 | Rubrika: Voda a jachting

 • Nové sportoviště na vodě Kayak BeachBar na pražské Náplavce

  kayakPo vzoru řady evropských metropolí se jen před pár dny v Praze otevřelo historicky první sportoviště na vodě – Kayak BeachBar. Plovoucí ponton o rozměrech 40x10 metrů stojí na pražské Náplavce u zastávky Výtoň. Písečná část slouží zejména sportovním aktivitám, jako je plážový volejbal, tenis, mini fotbal pétanque a další. Vybavení na jednotlivé sporty je k zapůjčení přímo na místě. Ale k dispozici zde jsou i více relaxační aktivity, jako je třeba jóga, za kterou už není nutné mířit do zavřených tělocvičen. Druhou stabilní částí je Simply Cola Redbull bar s terasou pro přibližně 40 lidí. Jde přitom o první Redbull bar v celé Evropě.

  3. 7. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Soutěže amatérských jezdců zpestří doprovodný program

  octavia cupVe čtvrtek 7. července bude v areálu autodromu živo. V podvečer sem zamíří aktéři dalšího pokračování oblíbené soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu The Most Challenge, malý okruh na polygonu bude odpoledne pro změnu dějištěm novinky mosteckého automotoklubu nazvané „Hledá se nový okruhový šampion“. Jde o soutěž pro mladé muže a ženy ve věku 15 až 27 let, kteří si chtějí vyzkoušet pocity z ostré jízdy na uzavřené dráze a možná i nastartovat kariéru profesionálního jezdce. Účast v soutěži je díky záštitě Autoklubu České republiky finančně dostupná pro každého, na vítěze navíc čeká velmi zajímavá cena v podobě účasti v závodním víkendu obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce.

  3. 7. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Polovička sezóny je zde, aneb Lausitzring vítá Carboniacup

  carbonia cupJiž 4.7. přivítá letošní již čtvrté klání Carboniacupu 2016 okruh v Německu, nesoucí jméno Lausitzring, tedy česky Lužický okruh, na kterém jsou pro potřeby závodů Indycar i klopené zatáčky.

  1. 7. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

 • Vstávat v půl třetí ráno? To není žádný med!

  PlintovičMožná by se na úvod hodilo říct, tak co sporťáku, už máš chlapa? Tahle legendární věta z pořadu Tele Tele „poškodila“ mnoho sportovních moderátorů v zemi. Petr Plintovič, kterého mimochodem znám ze svého působení v Radiožurnálu, si pořad pochvaluje a bere to samozřejmě s humorem. Petr Plintovič je moderátorem Sportovních novin v televizi NOVA a zároveň také editorem. Známe se už nějaký pátek a tak jsem si řekl, že by nebylo špatné prověřit jeho golfové kvality. Mé pozvání přijal a tak jsme se setkali na golfovém hřišti v Darovanském dvoře.

  30. 6. 2016 | Rubrika: Golf

 • Poslední velká jachtařská regata před olympiádou

  O. TeplýNejvětší německá regata skončila v neděli 26. června medailovými rozjížďkami olympijských tříd. V poslední velké regatě před olympiádou se do finále probojoval pouze Ondřej Teplý ve třídě Finn. Bohužel ve finálové jízdě zaznamenal předčasný start, takže si již nepolepšil a skončil šestý.

  29. 6. 2016 | Rubrika: Voda a jachting

 • Sportovní liga základních škol rozhýbala 113 000 žáků

  sportovní ligaVýborný a motivační způsob, jak zapojit školní mládež do pravidelné sportovní činnosti, ideální prostředek k objevování nových talentů a budoucích hvězd i nejpřirozenější cesta, jak doplňovat tělovýchovné jednoty a kluby novými zájemci. Právě tyto atributy zdobí Sportovní ligu základních škol o Pohár ministryně školství, jejíž druhý ročník před nedávnem skončil. Do soutěží v šesti vybraných sportech se od loňského září zapojilo v 9 029 školních družstvech celkem 112 940 starších žáků a žákyň z vyšších tříd II. stupně základních škol nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky.

  29. 6. 2016 | Rubrika: Běžecké závody

 • Vrátí se jezdecká legenda na Velkou Pardubickou?

  foto: Jana SyručkováVrcholem horkého sobotního odpoledne na pardubickém závodišti byl druhý kvalifikační dostih pro letošní 126. ročník Velké pardubické Memoriál Mjr. Miloše Svobody. V sedle Rabbit Hawk Winga se po roce a půl vrátil na dostihovou dráhu osminásobný vítěz Velké pardubické žokej Josef Váňa starší.

  28. 6. 2016 | Rubrika: Fotoreport

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.