klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Vabroušek dokončil legendárního ironmana na Havaji

  Ironman HawaiiIronman v překladu znamená železný muž a český triatlet Petr Vabroušek opět dokázal, že k němu toto přirovnání patří jako k velbloudovi hrby. Potřinácté v řadě dokončil legendární závod na Havaji, který je mistrovstvím světa v ironmanu a obsadil 34. místo. Vabroušek zvládl porci 226 kilometrů v náročných havajských podmínkách pouhých 18 dní poté, co ho v tréninku srazilo auto.

  14. 10. 2012 | Rubrika: Triatlon

 • Jezdci F1 již trénují na okruhu Jeongam v Koreii

  F1 - Korea, videoSotva dozněl potlesk Vettela, Alonsa a Kobajašiho v japonské Suzuce, již je tady další závod na korejském okruhu Jeongam. Série rychlých zatáček a náročných brzdných zón – to jsou hlavní charakteristiky tohoto okruhu. Nejdelší rovinka na okruhu Jeongam se nachází mezi druhou a třetí zatáčkou. Je nejdelší v Asii, měří 1.2 kilometru. Jelikož se nachází na začátku trati, může se stát, že piloti po výjezdu z boxů nestihnou před třetí zatáčkou dostatečně zahřát pneumatiky, a tak musí být při jejím průjezdu extrémně opatrní, zejména pak na začátku víkendu, kdy je trať stále velmi kluzká. Pneumatiky vozu, který po povrchu trati klouže, jsou vystaveny riziku drolení. Nejvyšší rychlosti na zmiňované rovince se pohybují kolem 320 kilometrů za hodinu. 

  12. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Ironman Vabroušek už je na Havaji.

  VabroušekNejlepšího českého Železného muže Petra Vabrouška čeká v sobotu 13. října mistrovství světa v ironmanu na Havaji. V místech, kde před více než třiceti lety ironman vznikl, se český triatlet představí už počtrnácté v řadě. Tentokrát ale do Mekky ironmanu neodletěl v ideálním rozpoložení. Při tréninku ho totiž před čtrnácti dny srazilo auto a výsledkem střetu byl těžký otřes mozku, naraženiny a odřeniny. I když léčba probíhá velmi dobře, Vabroušek se do boje s porcí 226 kilometrů nevydá ve stoprocentním stavu.

  11. 10. 2012 | Rubrika: Triatlon

 • Bobr Cup 2012 opět s rekordní účastí

  foto: A. CeplováLetošní extrémní závod štafet Free Litovel Bobr Cup byl podobný jako ten loňský. Fantastické počasí s teplotou přes dvacet stupňů, silná konkurence s řadou reprezentantů a znovu přepsané historické tabulky počtu účastníků na startu. Do 18. ročníku závodu, který se nevzdává, se pustilo 282 tříčlenných týmů a celkem tedy v okolí Litovle běželo, jelo na kole nebo kajaku 846 závodníků. Boj o titul mistrů republiky v závodě tříčlenných štafet se začal zužovat ve druhé, cyklistické části a naplnil se v závěrečných metrech kajakové štreky.

  9. 10. 2012 | Rubrika: Extrémní sport

 • Poslední letošní evropské body pro SVC Náchod

  SVC NáchodVladimír Vitver bojoval v závěrečném závodě o poslední body do ME CHAMPIONSHIP ve své třídě E2-SH a do prestižní konečné tabulky v absolutní pořadí Kategorie II Mistrovství Evropy - FIA . Ve své přídě E2-SH nakonec skončil v sezoně 2012 absolutně na prvním místě. V absolutním hodnocení šampionátu, se nakonec v tomto závodě posunul ještě směrem nahoru, tedy na nádherné 4 místo, je to také poprvé co se vozidlo ze střechou umístnilo v TOP – 5 v kategorii II sportovních prototypů. 

  8. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Finálové rodeo v Hoslovicích je tady!

  rodeoJiž zítra se na ranči "U starýho kance" v Hoslovicích sejdou jezdci na finálovém klání o Mistra ČR v Rodeu. Nebudou ovšem chybět ani rychlostní disciplíny finálového závodu O pohár WI-CZ a soutěž O juniorský pohár Dyka Krchova.

  A jaké to bylo loni? Podívejte se na video!

  5. 10. 2012 | Rubrika: Jezdectví

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.