klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • ADIDAS - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2014

  ilustračníExtrémní závod Adidas-Continental Beskydská sedmička, který má statut Mistrovství ČR v horském maratonu dvojic, odstartuje v pátek 5. září po 22. hodině z náměstí Svobody v Třinci. Přes tři tisíce sportovních nadšenců se bude snažit v limitu 30 hodin o co nejrychlejší přechod sedmi nejvyšších vrcholů Beskyd. Cíl je ve Frenštátu pod Radhoštěm. Vítězové minulého ročníku Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl zvládli trasu dlouhou 94 km s převýšením 5 430 m, což odpovídá výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2, v čase 11:49:14 hodin. Naopak do cíle nedošel každý třetí tým.

  4. 9. 2014 | Rubrika: Extrémní sport

 • DLOUHÉ ROVINKY, RYCHLÉ ZATÁČKY A VYSOKÉ OBRUBNÍKY to je Monza!

  ilustračníMonza leží jen půl hodiny jízdy autem od hlavního sídla společnosti Pirelli v Miláně, kde byly letošní pneumatiky pro F1 navrženy. Díky proslulým rychlým zatáčkám jako je Parabolica, klade Monza na pneumatiky vysoké nároky v příčném směru, dlouhé rovinky zakončené pomalými šikanami jsou naopak z pohledu trakce a brzdění náročné v podélném směru. Z toho důvodu Pirelli do Monzy přiveze dvě nejtvrdší směsi své nabídky: tvrdou P Zero Orange a středně tvrdou P Zero White. Stejně jako pneumatikou procházejí síly, musí její struktura jako taková čelit vysokému namáhání při přejíždění vysokých obrubníků, kterými je italský okruh vyhlášený. Jezdci je při hledání nejrychlejší stopy velice často přejíždějí a pneumatika tak hraje při absorbování rázů významnou roli jako součást zavěšení. Letos je úroveň aerodynamického přítlaku snížena technickými předpisy, což znamená, že rychlosti v zatáčkách jsou nižší a vozy budou dosahovat jedné z nejvyšších maximálních rychlostí v celé sezóně, místy až 360 km/h.

  4. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Úspěšný víkend truckerů v Mostě s vítězstvím Lacka i Vršeckého

  truckPředevším Buggyra řádila o víkendu truckerů v severočeském Mostě o víkendu, kdy zrovna nepanovalo v okolí autodromu vlídné počasí. Adam Lacko i David Vršecký si vyplnili svůj sen a oba stáli na nejvyšším stupni za znění národní hymny. Španěl Albacete v Mostě bodově předstihl Hahna i Kisse.

  3. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • KM Racing ozdobou několika motoristických akcí

  KM racingHned tři významné motoristické akce dokázala stáj KM Racing obsadit o posledním srpnovém víkendu. Ať už motorističtí příznivci zamířili do Mostu na tradiční okruhovou Czech Truck Prix nebo dali přednost pražským výstavištím a festivalu Prague Harley Days či Prague Car Festival, díky šíři závodní a doprovodné flotily týmu se všude mohli setkat nejen s týmovými vozidly, ale i osobnostmi s KM Racingem tradičně spojenými.

  2. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Závod v olympijském triatlonu ovládli Řenč a Gajdošová

  ŘenčPoslední srpnovou sobotu se v Sokolově v Karlovarském kraji uzavřela sezona Českého poháru v olympijském triatlonu. Desátý a poslední díl prestižního seriálu ovládli Tomáš Řenč a Slovenka Romana Gajdošová.

  2. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

 • Češi na Czech Truck Prix uspěli

  BuggyraDruhým dnem pokračovala v neděli Czech Truck Prix 2014 na Autodromu Most. Diváci se na deštivém okruhu stali svědky dvojitého vítězství domácí stáje Buggyra International Racing System v hlavním mistrovském závodě tahačů. Věnce třem nejlepším předala na stupních vítězů ministryně pro místní rozvoj a budoucí česká eurokomisařka Věra Jourová.

  1. 9. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.