60 let od založení TJ Favorit Brno: dráhové závody Grand Prix Favorit Brno a Přilba Moravy 2017

U příležitosti oslav 60 let založení, pořádá ve dnech 14. a 15. září na brněnském velodromu TJ Favorit Brno společensko-sportovní setkání. Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Petra Vokřála.

Dvoudenní oslavy budou zahájeny ve čtvrtek 14. září mezinárodními závody v olympijském omniu GRAND PRIX FAVORIT BRNO, které jsou zapsány v kalendáři UCI Class 2. Závody jsou určeny pro elitní kategorie mužů, žen a vybraných juniorů. Závodní program bude odstartován v 16 hodin a zúčastní se jej dráhaři z více než dvanácti států světa.

Vrcholem oslav bude tradiční mezinárodní bodovací závod na 50 km Přilba Moravy v pátek 15. září. Odstartován bude v 19.00 hod. Tomuto závodu předcházejí závody mládeže a žen, od 14.00 hod. Od  17.00 hod. bude na programu autogramiáda Jana Hirta, odchovance TJ Favorit Brno, 12. muže letošního Giro d´Italia a jednoho z nejlepších vrchařů světa, po které bude následovat představení studie nového velodromu a legend brněnské i světové cyklistiky - olympijský vítěz Jiří Daler, mistři světa Ivan Kučírek, Miloš Jelínek, Pavel Martínek, Miroslavové Berger a Kratochvíl a mnoho dalších.

Po celé odpoledne bude pro návštěvníky připravena videoprojekce, výstava fotografií a přehlídka kol a velomateriálu vztahující se k brněnskému velodromu a jeho historii.  Tradiční posezení s bohatým občerstvením pak skýtá možnost k přátelskému setkání širokého spektra příznivců cyklistiky mnoha generací.

Vstup na velodrom je po oba dny volný.

Program oslav:

čtvrtek 14. září

  • od 16:00 GRAND PRIX FAVORIT BRNO – UCI Class 2 – dráhový závod v olympijském omniu mužů žen a juniorů

pátek 15. září

  • od 14:00 závody mládežnických kategorií Přilby Moravy
  • od 17:00 autogramiáda Jana HIRTA
  • představení studie nového velodromu
  • představení legend brněnské i světové cyklistiky (medailistů z OH a MS - odchovanců TJ Favorit Brno)
  • od 19:00 PŘILBA MORAVY – tradiční mezinárodní bodovací závod na 50 km, jehož historie se začala psát již v roce 1939


Josef Vaishar 
TJ Favorit Brno 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.