V Ostrově se rozhodne o mistrech ČR v XTERRA triatlonu, závod pojede i Král bílé stopy Řezáč

V sobotu 15. června se v Ostrově koná třetí díl Českého poháru Xterra v terénním triatlonu a vítězové se stanou mistry České republiky. Kromě titulů domácích šampionů jsou ve hře i dva sloty na mistrovství světa Xterra, které se každoročně koná na Havaji. Ozdobou závodu bude dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč, loňský vítěz ankety Král bílé stopy, pro kterého to bude premiéra v tomto typu závodu.

V Ostrově se populární klání v Xteře koná už posedmé a letos tento závod určí mistry republiky. Celkovou prestiž zvyšuje skutečnost, že nejlepší muž a žena v nejstarší kategorii masters si zajistí účast na zářijovém havajském mistrovství světa.

Hlavní závod startuje v 11:30 hodin a pojede se na tratích 1200 metrů plavání, 32 kilometrů na horském kole, kde se jako podklad vystřídají rychlé asfaltové úseky i náročné crossové úseky s prudkými výjezdy a sjezdy. Na závěr čeká závodníky ještě 10 kilometrů běhu v terénu. Na startu bude tradiční česká závodní špička v čele s Janem Kubíčkem. Chybět bohužel bude šampionka Helena Erbenová, která bude reprezentovat na Světovém poháru Xterra v Řecku.

Kromě hlavního závodu je připraven i závod pro hobíky, který startuje v 10:45 hodin a na triatlety čeká 400 metrů plavání, 14 kilometrů na horském kole a 5 kilometrů běhu.

„Tuto trať pojedou v letošním roce jako svoje republikové mistrovství i dorostenci. Na té samé trati pak bude startovat ještě dalších osm kategorií a to jak v individuálních, tak štafetových závodech. Trať je zvolená tak, aby ji zvládl v podstatě každý rekreační sportovec, který si třeba jen chce dokázat, že tuto trojkombinaci sportů zvládne,“ vysvětlil manažer závodu Martin Müller ze společnosti Müller Production.

„Loňská velice úspěšná premiéra dětského duatlonu bude letos ještě rozšířena o běžecký závod nejmenších dětí narozených 2006 a později, kteří se utkají v běhu na 400 metrů,“ dodal Müller, který na závěr přidal malou pozvánku.

„Přijeďte se do Ostrova podívat a třeba i získat skalp Krále bílé stopy Standy Řezáče. Všichni jsme zvědaví, jak se se závodem vypořádá. Mimo to celé sportovní klání bude na Starém náměstí opět komentovat Stanislav Bartůšek z České televize. A nezapomněli jsme ani na ty nejmenší. Pro ty bude kromě běžeckého závodu se sladkou odměnou v cíli na náměstí připraven i nafukovací skákací hrad,“ uzavřel Müller.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.