Trio českých olympioniků míří do Brna, kde se bude bojovat o tituly mistrů republiky ve sprint triatlonu

Účastníci olympiády v Londýně Přemysl Švarc, Radka Vodičková a Vendula Frintová budou největšími hvězdami a největšími favority na vítězství v závodě 21. EKOL SUPERPRESTIGE 2013, který se koná v sobotu 25. května v Brně. Tradiční závod spadající do Českého poháru v olympijském triatlonu je zároveň mistrovstvím republiky na tratích sprint triatlonu a vítězové se stanou národními šampiony. Mimo to má závod statut Evropského poháru juniorů.

V Brně se bude bojovat na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Plavecká část proběhne v Brněnské přehradě, cyklistika pak ve třech okruzích kolem přehrady a závěrečný běh bude ve dvou okruzích také v blízkosti přehrady.

Start juniorek je v plánu ve 12 hodin, junioři odstartují ve 14 hodin. Ještě před nimi se s kratšími tratěmi poperou benjamínci a žáci. Závody hlavních kategorií jsou na programu od 16 hodin.

Pořadatelé jsou na tradiční závod výborně připraveni a mají jedinou obavu. Z teploty vody v přehradě. Kdyby totiž klesla pod 14 stupňů Celsia, byla by plavecká část zrušena nahrazena během na 5 kilometrů. Tím pádem by se závod konal jako duatlon. "Je to teoretická hrozba. Voda má nyní 15,8 stupně Celsia a nepředpokládáme, že by se mělo výrazně ochladit," řekl na tiskové konferenci v Brně šéf pořádajícího Ekol týmu Michal Kočař.

Tituly z loňska budou obhajovat Přemysl Švarc a Radka Vodičková. V závodě mužů bude chybět druhý český olympionik z Londýna Jan Čelůstka, který se bude připravovat na Světovou sérii v Madridu. Na start se nepostaví ani předloňský šampion Filip Ospalý. Ten bude obhajovat první místo v rakouském St. Pöltenu. To úřadující mistryni Vodičkovou hodlá pořádně prohnat Vendula Frintová. Ta je držitelkou nejlepšího českého ženského výsledku z olympiády a naposledy v Jokohamě vylepšila šestým místem i české maximum v závodě Světové série.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.