Pardubický CZECHMAN je tu a opět přepíše historii. Na startu bude rekordní počet triatlonistů

V sobotu 1. června se v Pardubicích koná nejpopulárnější triatlonový závod v Česku, kterým je CZECHMAN. Závod je druhým dílem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a s největší pravděpodobností přepíše českou historii v počtu triatletů na startu.

Czechman je perlou mezi triatlony pořádanými v Česku a dvakrát v řadě byl vyhlášen závodem roku. V loňském roce se na start postavilo 372 triatletů a toto číslo bude letos při sedmém ročníku s největší pravděpodobností překonáno.

„Společně s Jirkou Horkým se nám podařilo vybudovat slušnou tradici a těší nás, že se k nám závodníci vracejí. Na druhou stranu přicházejí i noví. Máme 500 registrovaných a lze přepokládat, že budeme  svědky největšího triatlonového startu v České republice,“ řekl ředitel závodu Tomáš Petr, který je zároveň technickým ředitelem České triatlonové asociace.

V Pardubicích na triatlety čekají tratě polovičního ironmana, tedy 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů na kole a 21 kilometrů běhu.

„Zájem o akci pomalu roste na všech úrovních, což je dobře nejen pro CZECHMANa , ale pro celý český triatlon. Samozřejmě k dokonalosti nám stále něco chybí, ale to nás žene kupředu, protože máme chuť se neustále zlepšovat. Očekávám spravedlivý, příjemný a napínavý závod, na který budeme v dobrém vzpomínat. Doufám, že nám bude i počasí nakloněno,“ přál si Tomáš Petr.

Největšími favority jsou obhájce prvenství Karol Džalaj a nejlepší český ironman Petr Vabroušek, který se o uplynulém víkendu blýsknul šestým místem na ironmanu v Brazílii.

TROCHA HISTORIE

Závod s nynějším názvem CZECHMAN odstartoval poprvé v roce 1994 na jezeře v Sadské. V roce 2004 se jel jako MČR  na tratích 3-130-30km, v roce 2005 pak jako světový pohár ITU (Mezinárodní triatlonová unie) na tratích 3-80-20km. To bylo vše pod taktovkou duchovního otce závodu Jiřího Horkého, který nastavil vysokou laťku v pořadatelské činnosti. O úspěšné znovuzrození se po přestávce v roce 2006 postaral Tomáš Petr a jeho Czechman tým z SK OMT Pardubice. Jiří Horký předal štafetu a ambiciozní název CZECHMAN do Mělic u Pardubic, kde proběhly další ročníky. Kvalitně pořadatelsky zvládnuté závody nalákaly další účastníky a málokdo očekával, že může jet závod více než 200 závodníků. Nová lokalita Hrádek u Pardubic s kvalitní vodou, částečně uzavřenou silnicí i televizním záznamem z vrtulníku přilákal ještě více startujících. Letos je závod plně obsazen a 500 triatlonistů na tratích 1,9 -90 -21km bude startovat v Čechách poprvé.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.