Únavová zlomenina nohy nepustí triatleta Čelůstku na mistrovství Evropy

To, o čem se zatím pouze spekulovalo, se nyní potvrdilo. Český reprezentant v olympijském triatlonu Jan Čelůstka vynechá kvůli únavové zlomenině v nártu levé nohy mistrovství Evropy, které je na programu v polovině června v Turecku.

„Mistrovství Evropy nepojedu. Bohužel. Bylo to vesměs jasné už po magnetické rezonanci v Berouně, ale teď se to potvrdilo,“ řekl Čelůstka, který však má důvod vidět celou nepříjemnost v pozitivním světle.

„Hojí se to překvapivě rychle, takže bez závodů budu jen v červnu. Třikrát týdně chodím na rehabilitace do pohybové medicíny na Chodově. Mohu plavat a jezdit na kole, to mě nijak nebolí a léčbě to nevadí. Takže při té vší smůle to nakonec nebude tak hrozné,“ dodal triatlet, který na olympiádě v Londýně doběhl třicátý.

Čelůstku začala levá noha bolet po úvodním závodě Českého poháru v olympijském triatlonu, kterým byl City Triathlon Bratislava a český olympionik ve slovenské metropoli nenašel přemožitele.

Kromě Čelůstky nepojede na evropský šampionát ani druhý olympionik z Londýna Přemysl Švarc. Toho vyřadila naštípnutá žebra, která jsou následkem pádu při cyklistickém závodě v rámci Giant ligy.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.