ROSBERG VÍTĚZÍ V AKCÍ NABITÉ VELKÉ CENĚ MONAKA

Nico Rosberg získal pro sebe a tým Mercedes první vítězství v sezoně. Na druhém místě dojel Sebastian Vettel z Red Bullu, který tak navýšil náskok v čele šampionátu. Rosberg byl v čele od začátku do konce. Startoval na superměkké směsi P Zero Červená a v době, kdy se jelo za zpomalovacím vozem, přezul na měkké pneumatiky P Zero Žlutá. Nehoda, ke které došlo ve 45. kole, si vyžádala vyvěšení červených vlajek. Dle současných pravidel tak bylo jezdcům v době, kdy byl závod přerušen, umožněno přezout na čerstvou sadu pneumatik. Rosberg do cíle dojel na superměkkých pneumatikách a první místo si udržel i po další fázi za safety carem, která přišla patnáct kol před koncem.

Monako

Mark Webber byl prvním ze špice, kdo zamířil na svou plánovanou zastávku v boxech. K mechanikům zajel v pětadvacátém kole a přezul ze superměkkých na měkké pneumatiky. Na komplexnosti závodu přidaly výjezdy safety caru. Poprvé se na trať podíval ve 29. kole a vyprovokoval celou řadu zastávek v boxech. Oba mercedesy pro měkké pneumatiky zamířily hned za sebou o dvě kola později. Lewis Hamilton na to doplatil pádem z druhé na čtvrtou pozici.

Po vyvěšení červených vlajek mohly týmy na vozy nasadit jakékoliv pneumatiky, které měly k dispozici. Závod byl restartován 25 minut po nehodě, která vše způsobila. Většina pilotů sáhla po ojeté sadě superměkkých gum. Kimi Räikkönen hájící barvy Lotus byl nejvýše postaveným jezdcem, který zvolil raději měkké obutí. Při restartu byl pátý, nicméně po kolizi musel neplánovaně do boxů pro superměkkou sadu. V posledních pěti kolech předjel šest aut a v cíli dojel na desátém místě, čímž si na konto připsal jeden bod.

Paul di Resta (Force India) startoval sedmnáctý a plánoval zajet dvakrát do boxů. V devátém kole vyměnil superměkkou směs za měkkou a v době přerušení závodu byl jedenáctý. To mu dovolilo využít zastávky „zadarmo“ a dojet na bodované deváté pozici.