Rekord hřiště, hole-in-one a francouzské vítězství!

Turnaj D+D REAL Czech Challenge Open 2013 se konal ve dnech 6. až 9.6. na hřišti Golf&Spa Kunětická Hora. V ideálním golfovém počasí do turnaje nastoupilo 156 hráčů. A hned první den jich 94 zahrálo par či lepší výsledek. Druhé kolo rozhodlo o tom, kdo projde cutem a kdo bude odjíždět domů. A mezi těmi šťastnějšími, kteří nastoupí v následujících kolech, je i trojice Čechů. Shodou okolností všichni tři startovali na pozvání promotéra – společnosti RELMOST. Byli to Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra a Stanislav Matuš.

D+D REAL Czech Challenge Open 2013

Třetí den turnaje nezačal příliš dobře právě pro Lukáše Tintěru. Upadl na schodech tak nešťastně, že si bolestivě poranil levý bok a vůbec nebyl schopen plného švihu. „Ráno jsem upadl na schodech a narazil do železného sloupu,“ popisoval událost nešťastný hráč. „Navštívil jsem hned fyzioterapeuta a vzal si také nějaké prášky proti bolesti – ale nic z toho nepomohlo.“ Jeho konečné skóre hovoří za vše – 92! I proto se nakonec Lukáš Tintěra rozhodnul z turnaje odstoupit.

Třetí den a třetí výsledek 66 – to jsou statistiky leadera turnaje – Adama Gee. Anglický hráč dnes zahrál osm birdie a dvě bogey a osamostatnil se na vedoucím místě. Za ním jsou s odstupem dvou ran Ital Andrea Pavan a španělský hráč Adrian Otaegui (oba -16).

Finálové kolo turnaje D+D REAL Czech Challenge Open bylo skvělým vyvrcholením druhého ročníku. Padl rekord hřiště, byla zahrána hole-in-one a z vítězství se radoval francouzský hráč.

D+D REAL Czech Challenge Open 2013

Dvojice českých hráčů, která po odstoupení Lukáše Tintěry v turnaji zůstala, bojovala o co nejlepší umístění. Opět to bylo v ideálních podmínkách – bez větru a za nádherného počasí. Shodou okolností šli Ondřej Lieser a Stanislav Matuš ve společném flightu a tak se mohli vzájemně hecovat. „Jsme na sebe zvyklí – hrajeme spolu hodně často,“ říkal Stanislav Matuš. „I když dnes jsme se každý soustředil na svou hru a moc jsme toho mezi sebou nenamluvili.“

Hodně nazlobený přišel zpátky do klubovny Ondřej Lieser. „Na domácím hřišti bych měl podat mnohem lepší výkon,“ zpytoval svědomí. „Hrál jsem dobře, ale skóre tomu nějak neodpovídalo. Měl jsem problémy především s kontrolou vzdáleností – a to byl kámen úrazu.“

Ondřej Lieser skončil nakonec jako nejlepší z Čechů na děleném 30. místě, když na poslední jamce smolně zapsal bogey. Jeho výsledek byl mínus 8 (69-70-71-70). Stanislav Matuš naopak na posledních třech jamkách dokázal zahrát dvě birdie a jeho výsledek byl nakonec mínus 6. Po výkonech 70-68-72-72 obsadil dělené 43. místo.

Souboj o vítězství byl nesmírně dramatický. Lídr třetího kola Adam Gee dokázal v ideálních podmínkách na hřišti Golf&Spa Kunětická Hora zahrát pouze dvě birdie a to na dotírající konkurenci nestačilo. Ze zadních řad totiž zaútočil francouzský hráč Francois Calmels, který zahrál ve finálovém kole 11 biridie! Přidal k tomu sice i řadu bogey, ale i tak byl výsledek mínus 7 (65) výtečný. Navlas stejný výsledek totiž zahrál  i v kole sobotním a tak se nakonec z vítězství radoval právě on. „Nebylo to vůbec tak jednoduché, jak to vypadalo,“ říkal šťastný vítěz. „Zahrál jsem sice hodně birdie – asi to byl můj rekord – ale na druhou stranu i ostatní hráli velmi dobře. A tak jsem se musel soustředit na každou ránu – a nakonec to vyšlo. Jsem moc šťastný.“

Francois Calmels si připsal druhé vítězství na European Challenge Tour v letošní sezóně a má našlápnuto na European PGA Tour. „Mým cílem je skončit mezi nejlepší desítkou na Challenge Tour,“ odhaloval své plány Francouz, pro kterého to byl již třetí start v České republice. „A mohu se teď pochlubit své přítelkyni – Jade Schaefferové, která tady v Praze před dvěma lety také vyhrála na turnaji.“

Na děleném druhém místě skončili pak tři Angličané: Adam Gee, Sam Walker a Robert Dinwiddie (všichni -19).

Turnaj ozdobil pokořením rekordu hřiště vedoucí muž Challenge Tour Money List – Brooks Koepka, který zahrál 62 ran!

Spokojený odjíždí také Ital Nicolo Ravano, který na 17. jamce zahrál hole-in-one a odváží si domů automobil!

Finálové kolo bylo nádherným vyvrcholením skvělého turnaje, který se musel líbit. Přinesl dramatické okamžiky, skvělé rekordy a nakonec vítěze, který bude aspirovat na účast v European PGA Tour v následujícím roce. 

D+D REAL Czech Challenge Open 2013

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.