O víkendu byl zahájen 22. ročník NFLL

Národní fieldlakrosová liga sice kvůli povodním přišla o své páteční zahajovací utkání, ale fanoušci a hráči lakrosu se mohli těšit na víkendové pokračování, na jehož programu přírodní živel nic nezměnil.

Zahájení již 22. ročníku nejvyšší fieldlakrosové soutěže v České republice tak zařídilo vloni třetí Jižní Město proti čtvrté Slavii Praha. Jižní Město od úvodních sekund utkání nenechalo nikoho na pochybách, kam letos míří, a po úvodní desetiminutovce vedlo nad nekompletní a zakřiknutě působící Slavií už 4:1, aby do první přestávky zvýšilo své vedení až na 7:2. Slavia se v téměř tropickém počasí nezmohla na žádný velký odpor, a tak soupeřem hráčů z jižní části Prahy mohli být jen oni sami. Ještě do poloviny na hřišti dominovali a sešívaným odskočili na 11:3. Ve druhé části hry ovšem z jejich hry vyprchalo nadšení. Slavia sice dokázala vyhrát miniutkání ve třetí čtvrtině 2:3, ale na celkovém dojmu z jejího vystoupení a hlavně výsledku utkání to nic nezměnilo.

SK Lacrosse Jižní Město vs. LC Slavia Praha 17:7 (7:2, 4:1, 2:3, 4:1)

Nejlepší střelci:

JIM: J. Nosek 5 branek

SLA: M. Roubíček 3 branky

Druhé utkání sobotního program proti sobě svedlo loňského finalistu TJ Malešice proti rakouskému účastníkovi NFLL, Vienna Monarchs. A Monarchové do utkání nastoupili skutečně neohroženě. Proti nekompaktně působícím Malešicím jim k dobru hrála velká sehranost a sebevědomí, které získali finálovou účastí na Vídeňském mezinárodním turnaji minulý víkend. Oproti loňskému roku výrazně zlepšili pohyb a rovněž u nich došlo k velkému posunu v taktickém myšlení. V první čtvrtině si Vídeň vypracovala náskok 2:5, který se ve zbývající části hry ukázal jako rozhodující. Ve druhé a třetí části hry se Malešice pomalu dostávaly do tempa a zdálo se, že Vídeň nezvládne fyzicky laťku, kterou nastavila v první periodě. Problémem ovšem bylo, že od poloviny utkání měly Malešice už jen jediného hráče, který se dokázal zapsat na listinu střelců – Ondřeje Podroužka. V poslední části hry pražský tým sice pokračoval v dobrém výkonu ještě asi do 73. minuty, kdy se mu podařilo dostat se poprvé v utkání do vedení. V závěru však nedokázal využít své mírné převahy, a byla to naopak Vídeň, kdo se mohl radovat z vítězné branky, kterou vstřelil Reichman 40 sekund před závěrečným hvizdem.

TJ Malešice vs. Vienna Monarchs 6:7 (2:5, 1:0, 1:0, 2:3)

MAL: O. Podroužek 4 branky

MON: K. Hauer 3 branky

V neděli vyzvala Slavia na souboj Monarchy z Vídně. První perioda byla ještě vyrovnaná (1:1), ovšem ve druhé části hry se v praxi projevila střelecká nemohoucnost Slavie. Vídeň byla víc u míče, začala hrát celoplošnou obranu, na kterou hráči Slavie nenalezli recept, a vybudovala si rozhodující náskok. Ve třetí části hry Slavia skórově srovnala krok, ale byli to stále jen Vídeňští, kdo držel otěže utkání pevně v rukou a míč pevně v lakroskách na útočné polovině soupeře. Poslední část hry pak jen potvrdila kvalitu rakouského týmu.

LC Slavia Praha vs. Vienna Monarchs 4:12 (1:1, 1:4, 1:1, 1:6)

SLA: P. Levý 2 branky

MON: A. Seidler 5 branek

Druhé nedělní utkání obstaraly týmy Jižního Města a Malešic. Jižní Město pestrou hrou přehrávalo Malešice od samotného začátku utkání. Malešicím se nedařilo v přechodové fázi a ani v útoku. Když se k tomu připojila jejich nekoncentrovanost v poslední části, bylo o výsledku rozhodnuto.

TJ Malešice vs. SK Lacrosse Jižní Město 5:12 (1:3, 2:3, 2:3, 0:3)

MAL: M. Tolar 2 branky

JIM: P. Došlý 3 branky

Závěrečným utkáním víkendového programu byl zápas mezi obhájcem titulu LCC Radotín a vídeňskými Monarchy. Rakušané vstoupili do utkání výborně a první periodu vyhráli zaslouženě 3:4. I ve druhé části byli Radotínu více než vyrovnaným soupeřem, ale mistr se pomalu začínal dostávat do tempa. V posledních dvou periodách se již začala projevovat únava rakouského týmu, který hrál třetí utkání, zatímco pro LCC Radotín to byla premiéra v letošním ročníku.

LCC Radotín vs. Vienna Monarchs 15:7 (3:4, 2:1, 6:2, 4:0)

RAD: P. Poupě 3 branky

MON: A. Seidler 2 branky

Národní fieldlakrosová liga je nejvyšší soutěž České republiky ve fieldlakrosu. Kromě čtyř českých týmů se do ní zapojila i mužstva ze Slovenska (Bratislava Tricksters) a Rakouska (Vienna Monarchs). Soutěž se hraje formou víkendových turnajů, na kterých se ve vzájemných soubojích představí vždy čtyři nebo pět týmů. Divák tak může na jediném hřišti a během jediného dne vidět na hřišti v akci špičkové hráče tří středoevropských zemí.