Otevřené mistrovství ČR Off Road Trial 2013 zahájí sezónu na Kladně.

Do kalendáře "Kam za sportem" byly přidány termíny podniků letošního seriálu Mistrovství ČR v Off Road Trialu. Celý seriál sedmi závodů je vypsán pro terénní vozidla s pohonem 4X4 do celkové hmotnosti 3500 kg.

ilustrační - off road trial

Již tradičně je otevřené mistrovství ČR v Offroad Trialu rozšířeno o kategorii OPEN, tzn. sériové terénní vozy. Jde o kategorii volnou, která se jede bez rozdílů tříd. Tato kategorie bude mít připravené tratě pro ty, kteří by si chtěli vyzkoušet svoji zručnost v trialových sekcích a porovnat se s ostatními. V sobotu bude připraveno 10 sekcí a v neděli pak 5. Jede se v jedné kategorii bez rozdílu tříd podle pravidel M ČR. Avšak i pro kategorii open platí, že ve vozidle musí být opěrky hlavy, bezpečnostní pásy a posádka musí mít motoristické helmy. To proto, abychom zachovali základní bezpečnost.

Trialový závod je ve své podstatě jízda zručnosti náročným terénem. Vozidlo má za úkol projet stanovenou trať s co nejmenším počtem trestných bodů v daném časovém limitu.

Celá trialová sekce je vyznačena brankami (dvě tyčky vzdálené 3 m) a jednotlivé branky jsou očíslovány. Povinností posádky je projet všemi brankami v daném číselném pořadí, přičemž vynechání některé z branek není povolené.

ilustrační - off road trial

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.